Łękuk Mały
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Lipiec 2019
Na skraju Puszczy Boreckiej na brzegiem jeziora stoi Zaczarowany Folwark Łękuk Mały. Chyba przez ostatnie dwa lata napisałam o pobycie tutaj wszystko, a może nie. Każdy pobyt zaskakuje pięknem i widokami, które się nie nudzą. Właściciele przemili, obsługa fachowa, animacje dla dzieci fantastyczne, nawet te starsze dzieci mają co robić. Projekty artystyczne fenomenalne, bo i tworzące je osoby Ela, Maja, Kamila, Michał, Maciek - cudowne, efekty można obejrzeć na stronie Folwarku. Jeżeli kogoś pominęłam to przepraszam, dziękujemy Wam wszystkim. Wyprawy nocne, budowanie szałasu, pieca z gliny, rozpalanie ognia krzesiwem dla dzieciaków to wielka przygoda. Dla rodziców, babć, dziadków i cioć też się coś znajdzie. Przyjedź do Folwarku Łękuk, zakochasz się w tym miejscu jak my. Jak zawsze dziękuję za ten wspaniały czas wszystkim, którzy o nas dbali, pozdrawiamy i do zobaczenia Oldzia, Grześ i Bożena (drużyna FC Jaworzno).

Dziękujemy, 2501bozena
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Moja Szefowa zarządziła zjazd do Łekowa Ogień i woda. Gdybym wiedział że siedzi tu tylko warszawka to zażądałbym innego miejsca , skapitulowałem no i zasiedliśmy do obiadu.
Złożyliśmy zamówieni bo w końcu kelnerka nas zauważyła i czekamy.
Sok z ogórka okazał się poprawny .pomysł użycia papierowych słomek jest kiepski .
A już zupa krem z gruchy i pietruchy okazała się dobra.
Czas oczekiwania na główne dania zabijaliśmy opowiadając sobie dowcipy o kucharzach . Po 10 rundzie stwierdziłem , że chcę do domu , tam mam parówki i wodę gazowaną. Czas nieubłaganie mijał , już zacząłem mieć wyrzuty sumienia , że mój schabowy to śmierć jakiegoś miłego prosiaczka. Nie pomogły głośne nawoływania. Najbardziej wnerwiający był fakt , że wszyscy wokół jedli mimo , że później przyszli.
To przestało być śmieszne, przecież zamówiłem tylko schabowego !
Jeśli chcecie zjeść smaczny obiad to zdecydowanie nie polecam , czekam już godzinę , teraz gdyby nawet to był kotlet mego życia to po tak długim czasie mogą mnie cmoknąć . Zastanawiam się nad wstaniem i bez płacenia , opuszczenie tego
gastronomicznego miejsca.
Omijajcie to miejsce szerokim łukiem .

Właściciel ma pecha .

Mój schabowy pojawił się po 1,5 godzinie
A żony sandacz jeszcze nie :(

1  Dziękujemy, robertsX2120UF
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Krzysztof P, Właściciel, Folwark ŁękukOdpowiedź udzielona 20 sierpnia 2019

Szanowny Panie,

odwiedził nas Pan w porze obiadowej w szczycie sezonu letniego, w środku długiego weekendu - w dniu, w którym w hotelu mieliśmy 100% obłożenia i dodatkowo wielu gości z zewnątrz - tak jak Pan. W tym dniu kuchnia wydała około 200 obiadów, a obroty restauracji należały do najwyższych w całym roku. Tak, czas oczekiwania wyniósł ponad godzinę, ale podobnie było tego dnia we wszystkich dobrych restauracjach na Mazurach. Kelnerzy informowali o długim czasie oczekiwania, rozmawiałem z Panem również osobiście i przeprosiłem za zaistniałą sytuację. Zamówienia realizowaliśmy w kolejności, jednak Pan oczekiwał priorytetowego traktowania.

Być może powinniśmy nawet w takim dniu wydać wszystkie dania w 20 minut, i ciągle staramy się kolejne rzeczy optymalizować i usprawniać. Jednak nie jesteśmy i nie zamierzamy być barem szybkiej obsługi; priorytetem jest dla nas jakość jedzenia. Wszystkie dania przygotowujemy na miejscu, na bieżąco. To musi chwilę potrwać. Jeśli ktoś chciałby wpaść po drodze na chwilę i szybko zjeść cokolwiek, to nie u nas. U nas warto usiąść na tarasie z widokiem na jezioro i delektować się na przykład pysznym sandaczem albo wegańską selerybą jak najdłużej.

Kuchnia pracowała z pełnym zaangażowaniem i na pełnych obrotach; osobiście nadzorowałem w tych godzinach szczytu ich pracę na miejscu. Cieszę się, że nawet w tak ciężkim dniu wszystkie zamówienia zostały zrealizowane bezbłędnie, a jakość dań była bez zarzutu. Cieszę się, że również Panu one smakowały (i że jednak zdecydował się Pan za nie zapłacić).

Właściciel Folwarku ma wielkie szczęście, że ma tak ciężko pracującą, zaangażowaną, zmotywowaną i uśmiechniętą załogę. Gratuluję Wam, kochani.

Folwark Łękuk uczestniczy w akcji „Hotel bez plastiku” IGHP (Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego). Wprowadziliśmy już papierowe słomki zamiast plastikowych, papierowe talerze i drewniane sztućce na imprezach plenerowych, wodę w butelkach szklanych do pokoi, kosmetyki w łazienkach w większych dystrybutorach. Do lipca 2020r. zamierzamy całkowicie zrezygnować z plastikowych opakowań jednorazowych. Mniejsza trwałość słomek papierowych to niewielka niedogodność dla nas, a wielu zwierzętom uratuje życie.

I już na koniec, to marzy mi się, by nasi Goście szanowali naszą ciężką pracę, nie obrażali kelnerów oraz nie zakłócali głośnymi okrzykami wypoczynku innych Gości (nawet tych z „warszawki”, jak był Pan ich łaskaw określić).

Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Pod koniec maja miało miejsce nasze przyjęcie weselne w Folwarku Łękuk i zdecydowanie przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Wszystko zapięte na ostatni guzik, pełen profesjonalizm, a zarazem duża ilość ciepła od Pani Izy, Pani Joanny oraz reszty załogi. Niesamowity spokój, pogoda ducha i doświadczenie obu Pań zdjęło z nas praktycznie całkowicie presję związaną z organizacją całej imprezy, przez co w pełni mogliśmy cieszyć się tymi pięknymi chwilami.
Kuchnia na bardzo wysokim poziomie, obsługa kelnerska także, wszystko pięknie podane.
Wystrój sali był prawdziwym dziełem sztuki, co w połączeniu z pięknym budynkiem i malowniczą okolicą sprawiło, że zarówno my, jak i nasi goście czuliśmy się wyjątkowo.
Zdecydowanie polecamy to miejsce każdej młodej parze, a jedyne czego tak naprawdę żałujemy to fakt, że nie możemy cofnąć czasu i przeżyć tego wszystkiego raz jeszcze.
Dziękujemy za wszystko - było fantastycznie,
Ola i Michał

Termin pobytu: maj 2019
1  Dziękujemy, alebutki

Dziękuję serdecznie w imieniu swoim, Izy i Asi oraz całej załogi. Cieszymy się razem z Wami, że wspomnienia z Państwa wesela będą niezapomniane, i że mogliście w spokoju cieszyć się pięknem miejsca, sali i świętowaniem tego najpiękniejszego dnia w życiu.

A do Folwarku zapraszamy przy kolejnych okazjach (albo i bez)!

Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Bylam tam ,podrozujac z travelist i mam mieszane uczucia.Bylo poza sezonem a wiec panowal spokoj i cisza.Hotel lezy nad jeziorem i mozna wypozyc rowery wodne.Nie polecam brac pokoii z balkonem,bo jest on raczej symboliczny.Co do sniadan ,to brak ekspresu do kawy (troche zenujace na ponoc tak dobry hotel),brak serwetek na stole.Obiado-kolacje serwowane,ale smaczne.Mile panie na recepcji.Mam mieszane uczucia co do tego hotelu ,ale prosze przekonac sie samemu.

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Anita T
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Krzysztof P, Właściciel, Folwark ŁękukOdpowiedź udzielona 12 sierpnia 2019

Zdaję sobie sprawę, że nie jesteśmy najlepszym hotelem na świecie. Ale staramy się bardzo być codziennie coraz lepsi (i kiedyś będziemy najlepsi :-)

Owszem, mamy znakomity ekspres kolbowy na barze; można tam zamówić doskonałą kawę z małej polskiej palarni. Pochodzi z niej również kawa na bufetach śniadaniowych. Nasi Goście bardzo ją sobie chwalą. Koncentrujemy się właśnie na jakości kawy, bo można mieć na bufecie najbardziej wypasiony ekspres za 30 tys. zł (na który nas póki co nie stać) i... marną kawę.

Serwetki podajemy wraz z daniami; są też cały czas na bufecie.

Balkony są nieduże; ale mamy też kilka pokoi z wyjściem na duży wspólny taras.

Dziękuję za uznanie dla naszej kuchni i recepcji i zapraszam do ponownych odwiedzin w Łękuku.

Zrecenzowano: 6 lipca 2019

Jeśli szukacie miejsca na zorganizowanie niezapomnianej ceremonii ślubnej i wesela- możecie odetchnąć z ulgą, bo właśnie znaleźliście lokalizację idealną!
Folwark Łękuk to przepiękna mazurska natura, stylowe rustykalne wnętrza oraz profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. Dzięki Pani Izie i Pani Joannie dzień naszego ślubu był iście bajkowy! Przepiękne kompozycje kwiatowe z polnych kwiatów i runa leśnego autorstwa Pani Izy to czysta magia. Ogromne doświadczenie i celne uwagi Pani Joanny w trakcie wielomiesięcznych przygotowań do wesela, pozwoliły nam w tym ważnym dla nas dniu móc skupić się na celebrowaniu piękny chwil, bez obawy, że czegoś nie dopilnowaliśmy. Nie mogę nie wspomnieć również o wspaniałym zespole kucharzy i kelnerów, który serwował podczas poczęstunków menu w wersji mięsnej i wegetariańskiej. Podobno panny młode ze stresu w trakcie wesela nic nie jedzą, ale tym ślicznie podanym, przepysznym daniom trudno się było oprzeć ;)
Jednym słowem- Folwark Łękuk-dziękujemy! Dzięki Wam ten dzień był wspanialszy, niż w moich najśmielszych wyobrażeniach :)
Martyna

Dziękujemy, Matryna
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Krzysztof P, Właściciel, Folwark ŁękukOdpowiedź udzielona 29 lipca 2019

Dziękujemy serdecznie i bardzo się cieszymy, że Wasze wesele było tak wyjątkowe. Do zobaczenia!