Zrecenzowano: 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedziemy 16 osób do Concorde lub Royal Tulip. Bo cena podobna, a lepiej- opinie z Itaki. Recepcjonisci są podobno u Was niemili dla osób, które nie dopłacają 40$/Dz. za lepszy pokój i dają nieposprzatane, macie bardzo słabe Wifi, za mało na śniadanie, brak kawy do obiadu i kolacji, brak czajnika na kawę w pokojach, drinki o smaku nafty, woda w butelce tylko 1 dnia, a potem nie można jej nabrać z restauracji, tylko w barze, pościel niezmieniana, brak dyskoteki. Znajomi nie chcieli tu przyjechać. Ja chciałem tu przyjechać ze względu na rafę, pobliską lagunę, dobrego ratownika i klub nurkowy. Cóż. Większość wybrała Concorde, więc pozostaje mi przyjechać tylko do klubu nurkowego i porozmawiać z Polakami czy faktycznie czują się gorzej traktowani niż Włosi. Będę w połowie listopada 2019- to potem opiszę

Termin pobytu: grudzień 2018
Dziękujemy, Jarosław M
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Spokojne, zadbane miejsce z ładnym ogrodem, plażą i miłymi ludźmi. Obsługa bardzo sympatyczna, żadnego domagania się napiwków, żadnych pudełek na bakszysz. Po wielu wcześniejszych doświadczeniach w egipskich hotelach byliśmy bardzo mile zaskoczeni. Wyśmienite jedzenie! Wiele owoców (arbuzy, melony, guavy, daktyle, banany i in.), świetnie przyrządzane mięsa (wołowina, kaczka, indyk, ryby) i przepyszne słodkości. Pokój mieliśmy bardzo dobry z funkcjonalnymi meblami (szafa, komoda, szafki przy łóżku), na parterze, z czego byliśmy ogromnie zadowoleni, mieliśmy tarasik. Rzeczywiście, recepcjonista ze zmrużonym okiem proponował 'lepszy' pokój, ale ci, co dali się nabrać, bardzo narzekali, bo tzw. widok na morze oznacza chodzenie po schodach przez nagrzany korytarz. Niesmaczne i pewnie w nadmiarze szkodliwe są również drinki, wydawane w plastikowych kubeczkach, ale nikt nie bronił nam nalać napoju do butelki lub własnego, dużego kubka. Ogród jest podlewany gnojówką, ale jak inaczej wyhodować tyle pięknej zieleni na pustyni? Wkoło tylko piach i pustka. Spragnieni atmosfery kurortu mogą udać się do Port Ghalib, gdzie wieczorami tętnią życiem bary i ulice. Poznaliśmy to miejsce podczas wspaniałej wycieczki zakupionej u lokalnego sprzedawcy. Był rejs stylowym statkiem z szybami w dolnym pokładzie pozwalającymi oglądać świat podwodny, snurkowanie, lunch, zdjęcia w strojach antycznych. Generalnie oferujący wycieczki nie są nachalni i warto zapoznać się z ich propozycjami, bo ceny mają zdecydowanie niższe niż rezydentka, a usługi nie budzą zastrzeżeń. Bardzo polecamy masaże (tu warto troszkę się potargować). Hotelowych sklepików też nie trzeba się obawiać. Jedynie pan doktor liczy za leki zależnie od widzimisię. Wieczornego szału nie ma, co nam akurat bardzo pasowało, ale jeśli ktoś oczekuje dyskotek, wielkich przedstawień itp. to tutaj nie znajdzie. Zapewnienie rozrywki całkowicie przerzucono na animatorów. Plan atrakcji znajduje się w hallu recepcji, młodzież stara się bardzo i grzecznie zaprasza na swoje popisy, ale przypomina to raczej występy grup na koloniach. Cierpliwie też czekają na gości, co powoduje duże opóźnienia i znudzenie już przybyłych. W morzu sporo żyjątek, śliczne rybki już blisko brzegu, rafa wszędzie raczej bura, niewiele barw, wygląda na umierającą. Podczas snurkowania w Abu Dabbab można zobaczyć żółwie, czasem też krowę morską. Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym hotelu i serdecznie pozdrawiamy całą obsługę.

Wskazówka dotycząca pokoi: Ogólnie pokoje dobre. Te w głównym budynku, skierowane wprost na morze są jednocześnie najbardziej nasłonecznione i odległe od morza.
Dziękujemy, Opisajka
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Na godzinę przed wyjazdem poinformowano mnie,że mam zapłacić 15$ za ręcznik lekko
rozdarty i nie pomogło tłumaczenie,że taki ręcznik przyniosła obsługa hotelu.
Zagrozili,że jeśli nie zapłacę nie wypuszczą autobusu z terenu hotelu.
Nie chcąc szkodzić innym zapłaciłem.
Nauczka na przyszłość,omijać takie hotele, i być czujnym.
ODRADZAM TEN (HOTEL)

Dziękujemy, tomasz k
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Byliśmy z partnerem dwa tygodnie w tym hotelu i na pewno nie wrócimy. Przy meldowaniu w recepcji delikatnie proponują lepszy pokój, pytając czy mamy jakieś życzenia co do widoków, nie daliśmy się na to nabrać i poprosiliśmy o pokój z widokiem na ogród, z resztą za taki też zapłaciliśmy rezerwując w biurze podróży wakacje, więc co ma na celu dopłata? Dostaliśmy ładny pokój na parterze, z wyjściem na ogród, blisko do basenu dla dorosłych, do plaży i morza też niedaleko. Pokoje były sprzątane regularnie, serwis sprzątający bardzo uprzejmy, starali się. Klima działała, w pokoju lodówka i w niej dwie małe butelki wody po przylocie.

Jeśli chodzi o jedzenie, to rzeczywiście trochę monotonne, kolację najsmaczniejsze i najbardziej ciekawe. Brak wody butelkowanej co jest jakimś totalnym nieporozumieniem, jedynie dystrybutory, od których śmierdzi niesamowicie. Wszystkie inne napoje w tych dystrybutorach są z proszku, mają chemiczny posmak. Alkohole,tak jak wszyscy piszą, typowa nafta, znośne wino czerwone do kolacji i piwo, które w 90% przypadków jest podawane ciepłe i przelewane do 200ml kubeczków. Barmani, to straszne cwaniaki, radzę uważać na "specjalne drinki", za które musisz później zapłacić, choć sami Ci je wciskają. Generalnie, jeśli nie sypiesz dolarami, albo nie jesteś Niemcem lub Włochem, to każdy ma Cię gdzieś, da się to niestety zauważyć i jest to dość przykre.

Jeśli chodzi o plażę, to nawet czerwona flaga nic nie daje, bo i tak chodzą i próbują Ci wszystko wcisnąć.

Rafa przepiękna, panowie ratownicy bardzo sympatyczni i pomocni.

Podsumowując, sam Egipt okej, rafa cudowna, zdarzają się tam pojedyncze sympatyczne osoby, ale to tyle. Lepiej wybrać inny hotel.

1  Dziękujemy, myaa93
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Byłam w tym hotelu wraz z partnerem na 2tygodniowych wakacjach wraz z biurem TUI.
Po przyjeździe (ok godz. 12) zostaliśmy od razu skierowaniu na obiad - mimo że obiad zaczyna się od 12:30. Po obiedzie zostalismy skierowani do recepcji w celu zameldowania się. Recepcjonista przesympatyczny dał nam klucz do pokoju z widokiem na morze i plaże (budynek I) bez wołania napiwku ! (Apropo napiwek dostał na sam koniec - przy czym bardzo grzecznie podziękował) Po zjawieniu się w pokoju dostalismy telefon od recepcjonisty czy wszystko nam odpowiada i pokój nie ma żadnych wad - okazało się że klamka od drzwi balkonowych była mocno zużyta - poprosiliśmy o wymianę jej na nową lub jej dokręcenie - w przeciągu 10 min pojawił się majster z narzędziami i wymienił klamkę. Pokój duży z pięknym widokiem na basen dla dorosłych, morze oraz ogrody.
Jedzenie smaczne- jednak po tygodniu tęskniliśmy z polskim jedzeniem. Najlepsze dla Nas były kolacje. Co do napoi - fakt - trzeba zabrać ze sobą swój duży plastikowy bidon lub duży kubek. Basen dla dorosłych czysty, leżaki lekko zużyte. Obsługa hotelu przesympatyczna i pomocna. Najlepsze pamiątki u Pana mającego swoją budkę koło Mustafy. (PS. Pozdrawiamy Shakirę:) ). Na plaży dużo leżaków i miejsc, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce - a do naciągaczy trzeba przywyknąć w krajach arabskich :) przepyszne koktajle na plaży za 2 dolary.
Alkohol nie nadaje się do spożycia - jak brać piwo to tylko w barze w głównym budynku hotelu - Pan doleje nawet soku :) Polecam skorzystać z atrakcji które oferują na plaży - SPA, nurkowanie w monkey diving - niezapomniane doznania :)
Polecam hotel dla par.
RADA:
- uważać na płacenie kartą w budkach - najlepiej iść z właścicielem do recepcji aby to oni pobrali należność - a nie do kolegów z innych budek którzy mają terminal ( naliczają kurs w euro a nie w dolarach co jest mniej korzystne dla polaków plus pobierają opłatę za skorzystanie )
- zwrócić uwagę na zakupiony internet VODAFONE ile jest internetu do zużycia.

Dziękujemy, Wczasowiczka93