“Piękna rafa i uprzejmi ludzie :)”
Elphistone Resort — recenzja

Najlepsze ceny w okresie
Zameldowanie dd/mm/rrrr Wymeldowanie dd/mm/rrrr
Ceny dotyczą 1 pokoju dla 2 osób
Wyświetl ceny
Porównaj najlepsze ceny w najpopularniejszych serwisach turystycznych
i 6 dodatkowych witryn!
Elphistone Resort
Miejsce nr 27 wśród 68 hoteli w Marsa Alam
Zrecenzowano 2 października 2017

Pierwsze wrażenie:

piękne lobby hotelowe, duża przestrzeń z możliwością swobodnego odpoczynku na wielu kanapach. Czas oczekiwania na zakwaterowanie był znikomy, przy czym czekały tylko dwie pary.

Pokój:

bardzo czysty i schludny. Po złączeniu dwóch łóżek mieliśmy nieograniczoną powierzchnię do spania:). Z tarasu rozciągał się widok na plażę. Łazienka czysta i naprawdę bardzo gustownie urządzona. Olbrzymie lustro, piękny marmurowy blat, czysta wanna. Mieliśmy do dyspozycji olbrzymią szafę, sejf, lodówkę oraz telewizor. Codzienny room servis przeprowadzany był bardzo starannie.

Jedzenie:

Było smacznie. Dziennie świeże pieczywo, jogurty, owoce, warzywa, ciasta, ciasteczka, zawsze 3 różne sposoby podania mięs (głównie kura) oraz jedna ryba (pieczona, bądź gotowana). Nieograniczony dostęp do napojów takich jak woda/cola/tonik/kawa/herbata (ogromy wybór w smakach). Nie zauważyliśmy żeby czegoś zupełnie zabrakło, no chyba że ktoś wpadał na stołówkę na pięć minut przed końcem serwisu.
Jedyne co hotel powinien zmienić to ilość kelnerów, mianowicie 3 kelnerów w trakcie serwisu niestety powoduje lekki chaos. Częsty brak sztućców czy przybrudzony obrus po innych gościach powodował mały problem, aczkolwiek panowie z obsługi naprawdę robili wszystko co w ich mocy by każdy był zadowolony.

Otoczenie:

Zielono :) baseny czyste i zadbane, leżaki bez żadnych uszkodzeń, ręczniki również bez zastrzeżeń, prane dziennie.
Dla mnie i mojego męża największym atutem hotelu jest jego położenie przy przepięknej rafie koralowej. Jeżeli istnieje możliwość (nie ma mocnego wiatru) możną ją podziwiać wchodząc do morza z hotelowego molo. Jeżeli ktokolwiek boi się takiej głębi to polecamy pójść w lewo, od plaży gdzie za około 200m znajduje się piękna laguna. Tam głębokość sięga max 4m więc dla bojących się otchłani przy ścianie rafy będzie idealnie i bezpiecznie ponieważ nie ma tam żadnych fal ani prądów od morza. Dla bardziej wprawionych w snoorkowaniu, w odległości około 100m od małej laguny znajduje się kolejna, dużo okazalsza, gdzie udało nam się spotkać żółwia.
Wieczory można spędzać w barze przy basenie, chociaż było to dla nas zupełnie nie zrozumiałe, ponieważ przy plaży znajduje się shisha bar w którym dzięki świetnej atmosferze poznaliśmy wspaniałych ludzi, piliśmy pyszny sok z mango i podziwialiśmy piękno egipskiego nieba :)

Obsługa:

Bardzo sympatyczni, mili i pomocni ludzie. Przykładem jest choćby fakt, że gdy lodówka w naszym pokoju przestała działać, Pan z room servisu praktycznie od razu wymienił nam ją na sprawną.

W okresie w którym spędzaliśmy czas w Elphistone, tj od 19.09 do 26.09 panował tam spokój. Było wiele starszych osób nie robiących wiecznego zamieszania przy basenie i w jadalni więc mogliśmy spokojnie odpocząć i nabrać sił.

Faktem jest, że hotel potrzebowałby odświeżenia, natomiast nie jest to mocno dokuczliwa sprawa.

Jesteśmy zadowoleni z pracy rezydentów oraz pracowników hotelu. Zawsze okazywano nam sympatię i zrozumienie.

Pogoda, ludzie, lokalizacja wspaniała !
Będziemy polecali to miejsce naszym znajomym i mamy zamiar niebawem wrócić tam kolejny raz :)

Wskazówka dotycząca pokojów: Jeżeli recepcjonista zaproponuje drobną dopłatę do pokoju o lepszym standardzie sugeruję by się nie...
Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pokojów
  • Data pobytu: wrześniu 2017, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, Monika W
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ElphistoneResort, Manager, Elphistone ResortOdpowiedź udzielona 12 października 2017

Dear Valuable guest,

Thank you very much for taking time to write such an impressive feedback. We are glad to know that our hotel have met your expectations and we succeeded in providing a comfortable stay for you and your friends.

We are pleased to learn that you have enjoyed your stay in our sunny oasis and that you are happy with Elphistone atmosphere, room enviroments, staff services, food in resturant, the beach and we glad to know that you spent great & funny time with our animationt team by the activities during all the day.

Therefore all your good self comments will be passed to the relevant departments and myself and Elphistone staff members are looking forward to welcoming you back to our hotel in the near future.

Zrecenzowano 24 sierpnia 2017

Hotel czysty, jedzenie smaczne, każdy znajdzie coś dla siebie.Plaża jest piękna, laguna cudowna, mięciutki piasek .Tereny hotelu zielone, piękne kwiatki.Miła, dbająca o każdego obsługa. Polecam hotel każdemu.

• Data pobytu: sierpniu 2017, podróż ze znajomymi
2  Dziękujemy, Joanna M
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ElphistoneResort, General Manager, Elphistone ResortOdpowiedź udzielona 3 września 2017

Dear valuable Joanna M,

Thank you very much for your nice review and really it was our pleasure to have your good self in our tradition atmosphere at Elphistone Marsa Alam and really it's highly appreciated to have such excellent review from your side and I'm happy to learn that you have enjoyed your stay with us and liked hotel ambience.

We value your comments and suggestions which are shared with all and myself and Elphistone staff members are looking forward to welcoming you back to our hotel in the near future.

Zrecenzowano 14 sierpnia 2017

Witam wszystkich W Elphistone Resort byłem 8 razy. Ostatnio w kwietniu 2017 r. Zawsze wracam z tęsknotą i nostalgią do tego hotelu, gdyż od pierwszego razu urzekła mnie tamtejsza atmosfera. jest to hotel w którym otrzymasz czysty pokój, ciekawe, świeże posiłki, gdzie każdy znajdzie coś smacznego dla siebie. Obiad i kolacja za każdym razem dwa rodzaje mięs + ryba oraz osobny bar z makaronami, jak i surówki oraz bogaty wybór ciast i słodkości. Kolejnym atutem Elphistone jest miła, przyjazna obsługa kelnerów, menadżerów i recepcji, oczywiście spoglądająca miłym okiem na bakszysz, ale to jest tutejszy folklor do którego trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować. W końcu nikt na siłę od nas tego nie egzekwuje i dawanie napiwków jest naszą dobrą wolą. Kolejnym plusem jest kameralność tego hotelu jak i panujący tam spokój i cisza. A tego potrzebujemy odrywając się od stresu, gonitwy dnia codziennego. Co wieczór mamy animacje, pokazy, quizy, dyskotekę tudzież regionalne tańce. Szczególnie polecam wieczór z pokazem Tańca Derwisz. Ale jeszcze większe atuty tego resortu pozostawiłem na koniec, a mianowicie piękna przyhotelowa rafa koralowa, 500-metrowy nowy pomost w morze, którym można pospacerować, a na jego końcu posnurkować lub ponurkować podziwiając uroki podwodnego świata. Zdecydowanie polecam skorzystanie z centrum nurkowego, które znajduje się na terenie hotelu gdzie można zrobić podstawowy kurs nurkowy OWD (do głębokości 18-20 metrów) w cenie konkurencyjnej co do cen polskich, albo kolejny etap AOWD (Advenced). Do wyboru jest również snurkowanie, INTRO nurkowanie (dla nie posiadających OWD), oraz nurkowanie dla wytrawnych już nurasów na paru różnych plażach, jak i z łodzi. Dlatego rafy , kolorowe rybki, żółwie, delfiny, płaszczki-patelnice, rozdymki, skrzydlice, mureny czekają na Was. Podsumowując...polecam, zachęcam i gwarantuje niezapomniane, wspaniałe chwile w Elphistone Resort. (Możliwość również wycieczek fakultatywnych m. in. Port Ghalib, Luksor).
Specjalne podziękowania ode mnie dla szefa hotelu Pana Aymana El-Harrasa za wspaniałe prowadzenie Resortu Elphistone.

• Data pobytu: kwietniu 2017, podróż ze znajomymi
4  Dziękujemy, krzysztofflisak
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ElphistoneResort, General Manager, Elphistone ResortOdpowiedź udzielona 18 sierpnia 2017

Dear our loyal Krzysztof,

Thank you so much for your loyalty and endless support, shown to our hotel. I really appreciate your comments and your kind words and thank you very much for your wonderful words of compliment regarding your most recent stay with us.

It’s our pleasure to welcoming you always at your second home Elphistone, Myself together with my all team members for Elphistone Marsa Alam are pleased to read that you enjoyed your recent stay with us.

Myself and your Elphistne family is looking forward to welcoming you back very soon at your second home away from home Elphistne Marsa Alam.

Zrecenzowano 5 sierpnia 2017

Hotel zdecydowanie dla niewymagających gdyż lata świetności ma już za sobą. Mimo bardzo miłej obsługi raczej nie jest to miejsce gdzie chciałoby się wrócić, chyba że ze względu ma bardzo dobre centrum nurkowe. Kiepskie animacje i brak wody butelkowanej (goście hotelowi zmuszeni są do napełniania butelek woda z dystrybutorów). Do plusów można zaliczyć położenie hotelu, piękny pomost i fantastyczną rafę nie tylko dla pasjonatów nurkowania.

• Data pobytu: maju 2017, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, kielny
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ElphistoneResort, General Manager, Elphistone ResortOdpowiedź udzielona 9 sierpnia 2017

Dear Valuable Guest,

It's our pleasure that you have been selected our hotel to spent your last vacation on Marsa Alam.

And please rest assured that we are very much keen to take every guest comment into our consideration to maintain our quietly of service.

Therefore we will rearrange our action plan in order to avoid such negative feedback with regards all-inclusive formula and it goes without saying that We do our best to improve animation team performance in order to maximize our guest satisfaction.

Myself and Elphistone staff members are looking forward to welcome you once more in Elphistone in order to show our positive movement to upgrade our quality of service.

Zrecenzowano 29 lipca 2017

To był mój już trzeci pobyt w Elphistone Resort. Pokoje dobre, łazienki czyste, ale kto spędza na wakacjach czas w pokoju :) Jedzenie różnorodne i zdecydowane lepsze niż w latach poprzednich. Leżaki na plaży i przy basenach dostępne. Animatorzy starający się i bardzo aktywni. Tu również widzę poprawę w porównaniu z latami ubiegłymi. I najważniejsze dla mnie, to piękna rafa, dostępna z długiego pomostu. Zdecydowanie polecam ten hotel dla gości aktywnych, nurkujących.

• Data pobytu: lipcu 2017, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, Wojciech Z
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ElphistoneResort, General Manager, Elphistone ResortOdpowiedź udzielona 6 sierpnia 2017

Dear Valuable Wojciech Z,

Thank you very much for your wonderful words of compliment regarding your most recent stay with us.

It's our pleasure to welcoming you at your second home away from your home Elphistone Marsa Alam, We are happy to learn that you have been noticed our services improvments and that you have been enjoyed your recent visit to our oasis.

We value your comments which are shared with all and looking forward to welcoming you always your second home away Elphistone Marsa Alam.

G.M

Hotele, które mogą Ci się spodobać…
Podróżni przeglądali również te hotele (Marsa Alam)
w odległości 8,6 km
Nr 41 z 68 w lokalizacji Marsa Alam
Liczba recenzji: 345
w odległości 64,8 km
Resta Club Marina View Port Ghalib
Resta Club Marina View Port Ghal...
Nr 43 z 68 w lokalizacji Marsa Alam
Nr 39 z 68 w lokalizacji Marsa Alam
Liczba recenzji: 601
w odległości 12,9 km
Concorde Moreen Beach Resort & Spa Marsa Alam
Concorde Moreen Beach Resort & S...
Nr 12 z 68 w lokalizacji Marsa Alam
Liczba recenzji: 2 730
Wyświetl ceny

Byłeś(-aś) w Elphistone Resort? Podziel się wrażeniami!

Elphistone Resort — dodatkowe informacje

Adres: | 25 Km north of Marsa Alam City, Marsa Alam 99999, Egipt
Lokalizacja: Egipt > Morze Czerwone i Synaj > Marsa Alam
Udogodnienia:
Bar/salon Plaża Wybór napojów Centrum biznesowe z dostępem do Internetu Centrum fitness z siłownią / salą do ćwiczeń Bezpłatny parking Zajęcia dla dzieci (obiekt przyjazny dla dzieci / rodzin) Restauracja Obsługa pokojowa Usługa przewozu Spa Apartamenty Basen Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych Transport na lotnisko
Styl hotelu:
Nr16 wśród hoteli spa w miejscowości Marsa Alam
Nr17 wśród najlepszych hoteli wypoczynkowych w miejscowości Marsa Alam
Nr23 wśród hoteli na plaży w miejscowości Marsa Alam
Nr24 wśród luksusowych hoteli w miejscowości Marsa Alam
Nr25 wśród hoteli dla rodzin w miejscowości Marsa Alam
Zakres cen: 146 zł–309 zł (na podstawie średniej ceny za pokój standardowy)
Klasa hotelu:4,5-gwiazdkowy — Elphistone Resort 4.5*
Liczba pokoi: 270
Opcje rezerwacji:
TripAdvisor jest dumnym partnerem firm TripOnline SA, Booking.com i 5viajes2012 S.L., dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji w następującym hotelu bez obaw: Elphistone Resort. Co miesiąc pomagamy milionom podróżnych w wyszukiwaniu najlepszych hoteli na podróże w celach wypoczynkowych i biznesowych. Zawsze oferujemy najkorzystniejsze zniżki i oferty specjalne.
Znany także jako:
Elphistone Hotel Marsa Alam
Elphistone Resort Marsa Alam

Czy to Państwa ogłoszenie w serwisie TripAdvisor?