To był nasz trzeci pobyt z rzędu w hotelu Royal Tulip Beach Resort.Czujemy się tam jak w drugim domu,dla mnie i całej mojej rodziny niepojętne jest to że większość pracujących tam ludzi doskonale nas pamięta,już na samym początku pobytu uśmiech pana z recepcji i tekst: witaj mój przyjacielu,jak miło Cię znów widzieć był bezcenny.
Naprawdę z czystym sumieniem polecamy ten hotel,wystarczy uśmiechać się do ludzi a oni będą uśmiechać się do Was!Wyśmienite jedzenie-tutaj wielkie ukłony i podziękowania dla szefa kuchni Ahmed Ali Elgwely i jego wspaniałej załogi,Nikt nie miał zarówno z nas jak i sporej grupy znajomych problemów żołądkowych itd,kuchnia naprawdę z całego świata a wołowina przyrządzana na tyle sposobów że palce lizać!Dzieciaki też nie narzekały na nudę,mini aquapark dostarczał im wielkiej frajdy.Pan sprzątacz codziennie potrafił nas zaskakiwać swoimi umiejętnościami-słonie,krokodyle,łabędzie ,zółwie budziły w nas zachwyt i podziw.Animatorzy też umiejętnie bawili gości,codzienne wieczorne show i mini disco dla dzieciaków gromadziły sporo hotelowych gości.ładna plaża,cieplutkie morze i wspaniała,cudowna rafa koralowa,w której po prostu można się zakochać!Barmani bardzo sympatyczni-Sameh,Tamer,Abdullah i inni naprawdę pracowali w pocie czoła,ludzie nie mieli powodów do narzekania.Przekąski na plaży-tu duże ukłony dla Salaha i jego kolegi-pyszne,zawsze świeże,nic dziwnego że cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.Pokoje czyste,przestronne,baseny sprzątane codziennie,nie było problemów z leżakami wbrew temu co piszą inni.Dodatkowo od zeszłogo roku hotel połączył się z Magic Tulip i goście mogę korzystać równocześnie z obu hoteli,czyli mają do syspozycji dwie restauracje,3 baseny i 3 bary na basenie + 2 bary w lobby 2 bary na plaży-nikt nie może chodzić spragniony.
Gdybyśmy mieli polecać komuś to naprawdę odwiedźcie Royal Tulip Beach Resort bo naprawdę warto!

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam pokoje w budynkach B28,B29 i B30
Dziękujemy, Brygida Sebasti... M

Oczekiwaliśmy ciszy, spokoju, przestrzeni i to było nam to dane....piękny pomost, fajne baseny, czysta woda, miła obsługa...ale wokół naprawdę tylko pustynia i cudowne morze, dlatego polecam serdecznie skarbtravel.com...świetnie można z nimi zorganizować czas....polecam

Dziękujemy, CebulAnka
Zrecenzowano: 12 września 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel rozległy, dość czysty, z przyjemną plażą i przepiękną rafą na końcu 700-metrowego pomostu. Warto było wstawać o godz.5 rano, by po wschodzie słońca snurkować w towarzystwie żółwi, skrzydlic i płaszczek. Pokój hotelowy ok, dość przestronny i codziennie sprzątany. Klimatyzacja działała bez zarzutu, łóżka wygodne, łazienka dość duża i funkcjonalna. Dzieciaki całe dnie spędzały na zjeżdżalniach wodnych i basenach oraz animacjach w Klubie Przyjaciół Itaki (2 razy dziennie po 2 godz.). Wyżywienie w porządku, chociaż jadałem już znacznie smaczniej w Egipcie. Duży wybór mięs, ryb i dodatków, każdy znajdzie coś dla siebie. Lokalne drinki średnie, ale trzeba przyznać, że kelnerzy nie szczędzili alkoholu i polewali solidnie :) Mi jednak bardziej przypadło do gustu lokalne piwko. Polecam rejs na wyspy Qulaan z lokalnego biura oraz nurkowania w pobliskich zatokach.

Dziękujemy, mateoosh2
Zrecenzowano: 10 września 2019

Przed wyjazdem przeczytałam w necie wiele negatywnych opinii o hotelu. Niektóre z zarzutów potwierdziły się. Pomimo wykupienia opcji all inclusive, aby mieć np. butelkowaną wodę, musieliśmy dokupić na miejscu pakiet VIP, co wiązało się ze znacznym dodatkowym kosztem. Barmani w większości niesympatyczni. Często napoje nalewane w brudne plastikowe kubki. Animacje w zasadzie nie istnieją. Problemy z leżakami przy basenach.
Reszta generalnie ok. Obsługa na recepcji miła i pomocna. Pokój nie miał widoku na morze, lecz na pustynię, co było nawet ciekawe. Był przestronny i czysty. Sprzątane codziennie i wymieniane były ręczniki. Jedzenie jak dla mnie dobre i duży wybór. Szczególnie smacznie przyrządzana była wołowina. Być może restauracja nie była najpiękniejsza, jednak obsługa była bardzo miła, szybka i starająca się o wczasowiczów oraz o czystość. Baseny duże, można było sobie swobodnie popływać o każdej porze dnia. Dbano o czystość. Nigdy nie zauważyłam, aby bród wrzucano do basenu. Być może były jakieś bakterie w wodzie, co przy takiej ilości osób i wysokiej temperaturze jest możliwe, gdyż słyszeliśmy, że ludzie chorują na uszy. My zabraliśmy krople akustome i nic nikomu się nie stało. Baseny czynne prawie do zachodu słońca, jedynie basen ze zjeżdżalniami zamykany o g. 17.00. Piękna rafa. Warto wstać wcześnie (my wstawalismy 5.30)  i iść posnurkowac, gdyż przyplywaja delfiny i żółwie.  Jedyny problem to długi pomost, który najpierw trzeba pokonać. Natomiast nie spędziliśmy nawet jednego całego dnia na plaży, pomimo, że jest zadbana, czysta i nie ma problemu z leżakami, gdyż woda w morzu przez set metrów sięga jedynie łydek.

Dziękujemy, Basia P
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Po przyjeździe w miarę szybkie kwaterowanie. 5 rodzin, wszyscy pokoje na parterze, w budynku powyżej 2000(ja 2704-ostatni budynek, blisko plaży). Wykupilismy vip pakiet. Sprzątanie pokoju bardzo dobre. Czystość w hotelu na poziomie dobrym. Jedzenie urozmaicone, zawsze ryby, dwie zupy, mięsa, sałatki, kofty, grill na kolację, czasami owoce morza. Drinki słodkie, sztuczne, warto prosić o cole zero (wtedy leją z butelki), w pakiecie vip koktajle z karty menu z lobby. Show przeciętne, głównie prowadzą animatorzy, czasem zewnętrzne firmy, głównie taniec. Jest joga o 16, aquaaerobik i inne. Spa bardzo fajne, eleganckie i klimatyczne. Przy pakiecie vip masaż za pół ceny. Jazda konna w pakiecie vip 15 minut na osobę, kolacja włoska i na plaży. Internet darmowy, słabe połączenie. Wyjazd do Port Ghalib raz na tydzień (20-22.30 lub jakoś od 17.00...). Pakiet vip gwarantuje późne wykwaterowanie. Klub Kids - małe pomieszczenie, klimatyzacja, dwie młode dziewczyny, od rana głównie rysowanie i zabawy, po południu dzieci są na terenie hotelu - zabawy, aquapark. Piękna rafa, rano 8 można spotkać delfiny, jest żółw też, wiele gatunków ryb. Idealne miejsce na kateserfing. Można korzystac z hotel magic tulip, który ma ładniejsza restaurację, spokojne miejsce z obrusami. Ogólnie jestem zadowolona, byliśmy w 20 osób więc czas płynął miło i wesolo. Wycieczki można zakupić na terenie hotelu u Pana, który doskonale mówi po polsku (można się potargowac). Qaudy braliśmy z plaży, 75 dol za podwójny, można spokojnie załatwić wycieczki z miejscowych biur. Na wycieczce Marsa Mumbarak spotkaliśmy krowę morską. Ogólnie hotel fajny lecz bez rewelacji, cena przystępna. Dużo Polaków i Włochów, ale są też Francuzi, Anglicy i Niemcy...
Jest szisza bar, fotograf, punkt Vodafone i oczywiście apteka, sklepy z pamiątkami...

2  Dziękujemy, Magda B