Wyspy Qulaan

Bytom, Polska
Wyspa Qulaan

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019
Weronika G

Bardzo piekne miejsce. Warto zobaczyć, byliśmy z Polakami z #EgyptDreamTravel Na łodzi sami Polacy i pieknie spedzony czas. Dwa zejscia na snorkowanie i zejscie na jedną z wysp, lunch, napoje i atrakcyjna cena w stosunku do cen u rezydentów z biur podrózy. Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, zawi88
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

Piękne widoki, byliśmy z biurem podróży Skarb Travel, polecam 43$ super organizacja, świetna obsługa, piękne rafy, morze lazur, bajka. Bardzo dobry obiad na statku, napoje butelkowane pepsi, miranda, woda.

Dziękujemy, Weronika G
Zrecenzowano: 16 grudnia 2018

Byłem z żoną na początku grudnia. Wycieczka kosztowała 40$ od osoby z biura marsatours.pl. (przyjeżdżają pod hotel i odwożą). Program wyprawy identyczny jak z Itaki. Wspaniałe miejsce, piękne wysepki z białym, miałkim jak mąka piaskiem, wspaniałe rafy tuż pod powierzchnią wody, temperatura wody na rafie chyba z 26° 1,5 godz na rafie brak jakiegokolwiek odczucia chłodu, turkusowa woda...Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
1  Dziękujemy, Andrzej G
Zrecenzowano: 13 listopada 2018

Wycieczka zaczęła się w Port Ghalib Resort, do przejechania do portu Hamata mieliśmy 140 km. Zajęło nam to ok 2,5 h. Dobra Toyota Hiace, kierowca, rezydent z ETI (też zrobił sobie wycieczkę, nie wiem po co) i nas 9 osób. Jazda dłużyła się trochę, ale kierowca jechał stosunkowo wolno i ostrożnie co nieczęsto zdarza się w Egipcie.
Daleka odległość na południe zaowocowała ciekawymi widokami tzn po raz pierwszy w Egipcie zobaczyliśmy jakąkolwiek naturalną roślinność.Jakieś krzaczki, drzewa, drzewa w morzu.
W porcie Hamata przesiedliśmy się na dość stary jacht, który mocno śmierdział spalinami. Po dość krótkiej podróży dotarliśmy do wyspy, gdzie chętni z maskami i płetwami zeszli do wody i wzdłuż rafy rozciągającej się wokół wyspy przez ok 40 min podziwiali wspaniały podwodny świat, a zatrudniony przewodnik nurkował na duże głębokości i na dnie pokazywał wszystkim najciekawsze okazy. To było bardzo ważne bo bez jego wskazówek nie wszystko byśmy zobaczyli. Kto nie snurkował został przewieziony pontonem na brzeg cudownej wyspy o wspaniałym białym, drobnym jak mąka piachu. Na wyspie miały gniazda tysiące ptaków.
Były jeszcze dwa równie ciekawe zejścia na snurki w różnych miejscach.
Obiad na pokładzie był średni, ale wrażenia bardzo dobre.
Oczywiście można było dokupić zdjęcia i film z podwodnego nurkowania.W drodze powrotnej do portu spotkaliśmy bardzo duże stado, bo na oko ok 100 szt delfinów, które płynęły z nami przez wiele minut.
Pięciogodzinna wycieczka statkiem przeleciała błyskawicznie.
Warto zobaczyć trochę inny południowy Egipt, do Sudanu podobno już jest dość blisko.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Maciej F
Zrecenzowano: 26 marca 2017

Dzięki Monice /zajmuje się transferami, bardzo pomocna/ ruszyliśmy z hotelu Concorde na plażę el Luli oraz do parku Wadi el Gemal. Po drodze były wielbłądy jak mówi sama nazwa ale ku zdziwieniu kierowcy który twierdził, że Gemail to tam już niema.
Miejsce jest niesamowite, dbają o nie beduini Ababda. Wszytko jest w internecie, Na miejscu jest mała "restauracja" , dla turystów na zamówienie oraz drobne rękodzieło - koraliki ale nam udało się kupić małą rzeźbę wielbłąda. Po posiłku dostaliśmy jeszcze malutką kawę z imbirem. Jest też o dziwo całkiem przyzwoita toaleta. Jedyny minus wyprawy, to że trzeba było wracać.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2017
2  Dziękujemy, marekstg