Rewelka wręcz!!

Zrecenzowano: 22 grudnia 2018
Jarosław C
Malbork, Polska
Dla miłośników pięknych widoków punkt obowiązkowy

Zrecenzowano: 17 grudnia 2018
tomasza372

Zrecenzowano: 22 grudnia 2018

Piękny widok, zwłaszcza przy bezchmurnym niebie. My byliśmy w maju, więc znaleźliśmy miejsce na malutkim parkingu. Co prawda ostatnie, ale było i czekało na nas. W szczycie sezonu gratuluję jak ktoś marzy o zaparkowaniu pod samym mauzoleum, ale wiosną było OK.
Praktycznie można podjechać pod samo mauzoleum... zostaje jeszcze ponad 400 schodków piechotą. Innym wychodziło inaczej, ale mi zdecydowanie 482 schodki - i w jedną i w drugą tak samo. Może liczyłem jakieś, które inni pominęli - ja wziąłem pod uwagę wszystkie od samochodu do mauzoleum.
Mauzoleum jak mauzoleum - większą wartość emocjonalną stanowi pewnie dla Czarnogórców - nas bardziej interesowały widoki. Miałem wrażenie, że widać stamtąd całą Czarnogórę. Rekomenduję zaplanowanie wycieczki na Jezerski Vrh, to po prostu trzeba zobaczyć, ale chyba nie latem...
Mnie z różnych przyczyn udało się dopiero za trzecim podejściem, ale jestem przekonany, że warto było być uparciuchem...

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 17 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Dla mieszkańców Czarnogóry Lovcen jest tym czym Olimp dla Greków. Mauzoleum na szczycie Jezerskiego Vrhu kazał wybudować najbardziej znany władca Czarnogóry, biskup i poeta Piotr II Petrović Niegosz. Aby dojść do budynku trzeba pokonać 461 stopni. Przed wejściem do mauzoleum stoi monumentalny wykuty z czarnego marmuru pomnik Czarnogórek- kariatyd strzegących grobu. Za wejście do mauzoleum trzeba zapłacić, ale warto bo za budynkiem znajduje się punkt widokowy z którego rozciąga się jeden z najbardziej spektakularnych widoków na całą Czarnogórę. Polecam miłośnikom niezapomnianych widoków.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, tomasza372
Zrecenzowano: 17 września 2018

Wjazd na teren PN Lovcen płatny 2 euro.Dojazd niemal na szczyt jezerskiego Vrhu,na którym usytuowano Mauseleum.Z parkingu do celu prowadzi 466 schodów.Warto włożyć trochę wysiłku,pod warunkiem że dopisze pogoda.W moim przypadku nastąpiło pogorszenie pogody i zaczął padać deszcz.Widoczność była kiepska i niestety nie mogłam podziwiać pięknych widoków.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, boba100B
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2018

zdecydowanie warto. Widok rzeczywiście przepiękny. Z uwagi na wysokość (1600 m. npm) nie ma upału.
Samochód warto zostawić na parkingu dla autobusów, który jest troszeczkę niżej, bo parking na górze jest dość malutki (mieści się na nim całe 8 samochodów). Więc możecie stanąć przed koniecznością pozostawienia pojazdu przy drodze (8- 10 % nachylenia) na hamulcu ręcznym i potem zjazdu tyłem do najbliższego zakrętu (na górze nie ma jak zawrócić, kiedy parking jest pełen).
Ścieżka ostro w górę od parkingu dla autobusów prowadzi do mauzoleum (nie ma do niej drogowskazu, ale są namalowane znaki), po krótkim czasie przechodzi w schody.
Zamiast jechać do Cetnije, w którym w zasadzie nic nie ma - poza knajpą o nazwie Koli, warto pochodzić po okolicznych górkach.
Cetnije to takie Wągrodno z aspiracjami i paroma budynkami po byłych ambasadach (chyba, że ktoś lubi oglądać neoklasycystyczne budynki po byłej ruskiej ambasadzie)...
Monastyr niedostępny dla niewiernych poza dwoma malutkimi salkami z ikonami (rzeczywiście ładnymi). Muzea jak wszędzie, z szabelkami i strojami etno jak wszędzie. Można spokojnie ominąć.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, xvart x
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2018

Niesamowite, że trasa dociera prawie na sam szczyt, skąd rozciągają się piękne widoki. Niestety widoczność nie była idealna, a słyszałem, że w dobrych warunkach widać nawet Włochy. Jechaliśmy z Kotoru piękną widokową trasą. Niestety droga bezpośrednio na Lovcen była zamknięta i musieliśmy jechać przez Cetinje, co wydłużyło podróż do ponad 2 godzin. Ale chyba jednak było warto.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Tomasz W