Budva

We wrześniu miałam przyjemność gościć w hotelu Slovenska Plaza. Warto na wstępie nadmienić, że hotel dzieli się na 2 części w zależności od standardu: 3,5 i 4 gwiazdki. Obie części mają oddzielne stołówki oraz baseny. Zacznę od plusów, których jest w mojej ocenie znacznie więcej.

Miła niespodzianka na starcie: wykupiłam pokój 2-osobowy w 3,5-gwiazdkowej części hotelu z opcją śniadań i obiadokolacji. Przy meldowaniu dowiedziałam się, że dostaniemy pokój w części 4-gwiazdkowej, a także jeszcze dodatkowy posiłek - lunch. Posiłki jedliśmy jednak w części dla gości, którzy nocują w budynkach 3,5-gwiazdkowych, więc tę stołówkę będę też oceniać.

Pokoje - pokój był dość mały, ale w zupełności wystarczający dla dwóch osób. Co dla mnie było bardzo ważne - zarówno pokój, jak i łazienka były czyste. W naszym pokoju internet działał bardzo dobrze, ale wiem od gości z innych budynków, że trafiały się pokoje, gdzie działał znacznie gorzej. My nocowaliśmy w cichej części całego ośrodka, więc nie mogę narzekać na żaden hałas. Niektórzy goście mieli jednak pokoje w budynkach, gdzie na parterze były restauracje z muzyką, więc u nich mogło być głośniej.

Plusem jest też ogromny teren hotelu - zielony i zadbany. Poszczególne budynki są utrzymane w greckim klimacie - białe ściany, niebieskie okiennice. Całość jest naprawdę miła dla oka. Na terenie hotelu są zlokalizowane restauracje, sklepy, apteki i lokalne biura podróży (te ostatnie mają znacznie korzystniejsze oferty niż polskie biura podróży).

Lokalizacja - to chyba największy plus hotelu - do morza są ok. 3-4 minuty spacerkiem. Z kolei w ok. 10 minut można dojść do pięknej starówki w Budvie. Widoki jak z pocztówki :) Blisko do przystanku autobusowego i do centrum miasta.

Basen - ze względu na bliską odległość od morza i licznych plaż, które można znaleźć w okolicy, z basenu korzystaliśmy tylko 2 razy. Jest w nim słona woda. Dookoła jest trochę leżaków, choć oczywiście większość od rana zajęta. Wiem, że były animacje typu aquaaerobik, ale z nich nie korzystaliśmy, więc nie mogę ocenić. Obok basenu jest stół do tenisa stołowego (bezpłatny), a w innej części hotelu są korty do tenisa ziemnego (dodatkowo płatne).

Teraz czas na minusy. Zdecydowanie największym minusem hotelu jest jedzenie. Nie wiem, czy goście w części 3,5 i 4-gwiazdkowej dostają te same posiłki, a oceniam stołówkę 3,5-gwiazdkową. Śniadania moim zdaniem były najlepsze, bo każdy mógł coś znaleźć, choć ja przez cały tydzień jadłam to samo - jajecznicę (była smaczna) i słodkie rogaliki z dżemami/kremem czekoladowym. Oprócz tego były m.in. wspomniane parówki w folii czy jakaś najtańsza wędlina. Jeśli chodzi o lunche i obiadokolacje to wyglądały do siebie podobnie - dla mnie jedzenie było albo w ogóle niedoprawione, albo totalnie przesolone. Przez cały pobyt zjadłam tam może 2-3 posiłki, które oceniam w miarę dobrze. Na ogół były to natomiast jakieś tłuste, bardzo brzydko wyglądające i smakujące mięsa, ryba tak usmażona i wysuszona, że twarda jak głaz, skrzydełka z kurczaka (ale zapomnijcie o chrupiącej skórce) czy ozory :/ Nigdy w życiu nie jadłam też tak obrzydliwych ziemniaków. Na stołówce przy czystych stołach jadły tylko osoby, które przyszły jako pierwsze. Jeśli ktoś przyszedł np. 30 min po starcie posiłków (kolacje były np. w godz. 18-21), to jadł przy brudnym obrusie z plamami i okruchami, a pod nogami walały mu się brudne serwetki. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłyby np. papierowe obrusy zmieniane po zjedzeniu posiłku przez daną grupę osób. Na szczęście niedaleko jest kilka restauracji z pysznym jedzeniem.

Podsumowując jednak hotel jako całość, to oceniam go bardzo dobrze, a jedną gwiazdkę odejmuję właśnie za jedzenie.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, N1084GNpaula
Zrecenzowano: 16 września 2019

Plusy:
- super lokalizacja - blisko do morza, promenady i miasta,
- dużo zieleni na obiekcie hotelu, ogólnie ładnie,
- standard pokojów ok - klimatyzacja, lodówka, telewizor z kanałami eng (również sportowe),
- obsługa miła,
- duży wybór różnego rodzaju mleka na śniadaniu (zwykłe, ryżowe, migdałowe, bez laktozy),
- dobry stosunek jakości do ceny (wycieczka z TUI)

Minusy:
- jedzenie:
-mięso zasługuje na osobny elaborat - parówki smażone w folii, mięso bez smaku albo po prostu niesmaczne, niektóre potrawy mięsne były dziwne,
- reszta jedzenia - monotonia, jeśli nie przeszkadza ci jedzenie ciągle kanapek z sałatką to ok,
- pomidory krojone tak grubo że ledwie się w buzi mieszczą,
- po mocnym deszczu zalało nam apartament (4gwizadkowy),
- napoje na kolacji tylko dla tych z all-inclusive (nawet herbaty nie można sobie zrobić),
- sprzątaczka po sprzątaniu nie zamknęła nam raz pokoju - był otwarty z przekręconym zamkiem (na szczęście był sejf w pokoju),

Ogólnie jestem bardziej na tak niż nie, nie polecam brać opcji all-inclusive. Lepiej spróbować lokalnej kuchni i alkoholu zamiast stołowania się i picia drinków w hotelu.

Dziękujemy, adam44448
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Czytając wcześniejsze recenzje można zauważyć dużą rozbieżność w ocenach. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że razem zamieszczone zostały recenzje hotelu 3,5 * i 4*. Ja odwiedziłem hotel 4* czyli Resort. Hotel jest małym miasteczkiem lub wioską hotelową składającą z trzech hoteli Slov. Plaza 3,5*, Slova.Plaza Resort 4* i Alaksandar 4*. Wejście do dwóch pierwszych jest jedno, ale mamy dwie recepcje, jedna do 4* a druga do 3,5*.Pokoje są całkiem przyzwoite i nie można o nich złego słowa powiedzieć. W środku wioski - całkiem fajny park z palmami, często widać w nim robiących sobie fotki Rosjan. Goście głównie Rosjanie ale jest też trochę Polaków, Węgrów, Niemcy, Włochów, Czechów i Serbów Restauracja jest całkiem dobra. Śniadania oprócz tradycyjnego jedzenia - świeżo robione przez kucharza na tarasie naleśniki i omlety, bardzo dobre rogaliki, bułeczki na śniadania kontynentalne, ale też różne kaszki budynie itp dla mniejszych dzieci. Przy każdym posiłku doskonałe bałkańskie sery. Obiady i obiadokolacje, zawsze dwa rodzaje zup, duży wybór surówek jarzynowych i sałatek. Drugie danie (co zadowoli niektórych) zawsze są ziemniaki, ryż, makaron, marchew z groszkiem i kukurydzą itp. Codziennie ryba, różne rodzaje mięs i bardzo często kotlety schabowe (tylko bez panierki) i mielone. Na tarasie kucharz podawał grilowane mięso. Często strączkowe (weganie) Generalnie kuchnia bardzo dobra ..Alkohol albo przy basenie podawany przez kelnerów, albo z drugiego samoobsługa.
Polecam ten hotel.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, slroslen
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Recenzja na gorąco z hotelu w połowie pobytu.
Sam hotel i obsługa bez zastrzeżeń - jak na standard 3 gwiazdkowy. Obsługa miła, pracowita i pomocna, ale poza recepcją znająca jedynie język rosyjski.
Jedzenie słabe, monotonne ale na szczęście nie wywołuje gastrycznych przygód. Ryby świeże i smaczne. Nie przetwarzane warzywa i owoce również się bronią ze względu na południowy klimat. Dania mięsne to materiał na osobny esej.
Geneza słabej noty dla kuchni i negatywnych odczuć do pobytu to goście z Rosji którzy dominują w tym hotelu jak i samej Czarnogórze.
Kto miał wątpliwą przyjemność uczestniczyć w wakacjach z "bratnim" narodem rosyjskim wie o co chodzi.
Najbardziej denerwujące zderzenie z kulturą Rosjan w hotelowej restauracji (z w stępem na kartę). Zabieranie z bufetu porcji dla konia to absolutny standard. Większość tego jedzenia nie jest w stanie zjeść zdrowy człowiek przez co ogromne ilości trafiają na śmietnik lub do drugiego obiegu ;) Nic dziwnego że hotel nie przygotowuje nic lepszego i stara się oszczędzać na kuchni.
Kolejne przygody z "wspaniałym" narodem rosyjskim zapewnione na hotelowym basenie. O porannym wyścigu po leżaki nie będę się rozpisywał. Wspomnę tylko o ogromnym zaskoczeniu jakie nas spotkało po zostawieniu na 15 min leżaków z ręcznikami i osobistymi przedmiotami. Uprzejmi Rosjanie nie pozwoli aby sprzęt plażowy marnował się nie wykorzystany i szybciutko go zagospodarowali. Aż dziw że nasze rzeczy nie zmieniły właściciela.

1  Dziękujemy, K_JarosPL
Zrecenzowano: 18 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce zielone , mające swój specyficzny ale pozytywny klimat. Byliśmy w willi 4 * co prawda w połowie wyjazdu nastała nas ulewa i zalało nas totalnie ale nasz pokój został zamieniony bez dyskusji. Z piętra trafiliśmy na parter i zarówno jeden i jak kolejny pokój był ok. Zresztą - umówmy się - wstawaliśmy rano i wracaliśmy wieczorem Wygodne łóżko to podstawa a takie było . Jedzenie hmm Jeśli ktoś pisze "nie urozmaicone" śniadania to ja się pytam co może być jeszcze dostępne w menu śniadaniowym ?? Było wszystko - od orzechów po omlety i owoce Obiady i kolacje smaczne i urozmaicone - smak jest kwestia o której się nie dyskutuje. W mojej ocenie ok. Basen duży , w atrakcyjnej scenerii (opcja 4 *) szkoda tylko że słona wodą. Rezerwowanie leżaków obecne jak wszędzie. Rezydent uprzejmy, miał ciekawe teorie o wycieczkach organizowanych "u lokalnych" dla mnie jednak błędne Kotor zaliczyliśmy w fajnej opcji za 15 E na Hawaje popłyneliśmy w dwie strony za 4 E - warto ! Czy ja się mogę do czegoś doczepić hmm Moim rodzica trafił się pokój bez balkonu - to słabe Alkohol ? W opcji all - do woli. Animacje - dla mnie zawsze raczej zbędne ale ok. Plac zabaw dla dzieci (ten na terenie oraz przy wodzie ) wymaga remontu ale ujedzie Dla nas (trzydziestolatki ) i naszej córki (2 lata) super Baza wypadową idealna - jest gdzie spacerować zwiedzać Ogólnie polecam :)

Dziękujemy, 201majam
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Budvanskarivijera, Public Relations Manager, Hotel Slovenska PlazaOdpowiedź udzielona 22 lipca 2019

Dear Maja, thank you for your feedback and your kind words. This means a lot to us. Please accept our apology for any disappointments encountered. Rest assured that we'll do our best to improve our service in all aspects and we hope we'll have a chance to welcome you again and to surpass all your previous experiences.
Warmest regards, Jelena Kaludjerovic, sales & marketing department.