Ohrid

“Lokalna, jednak nie dla nas ”
VIVA Ksantika — recenzja

VIVA Ksantika
Nr 10 wśród 98 Restauracje (Ohrid)
Zrecenzowano 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

Trafiliśmy tu jako do polecanej restauracji z daniami lokalnymi. O 20:30 nie było już jefnak wielu potraw z karty. Jedzenie dość smaczne, ale bez szału. Dla nas okazało się zbyt tłuste i ciężkie. Miejsce niepozorne, ale miłe.

Dziękujemy, 302micha_s

Zrecenzowano 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Pyszne jedzenie, przemiła obsługa, domowy nastrój, niskie ceny, zwięrzątka krzątające się pod nogami. Kwintesencja lokalnej kultury :)

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, nataliakP5926DK
Zrecenzowano 27 lipca 2018

Trafiliśmy to tego lokalu z polecenia pana z informacji turystycznej, który wskazał nam kilka miejsc z macedońską kuchnią, Trochę przypadkowo wybraliśmy akurat Viva Ksantika. Wystrój nie powala, w porównaniu do niektórych knajp w okolicy jest tu skromnie, tak zwyczajnie ale już dawno nauczyłem się, że często w niepozornych lokalach można świetnie zjeść. Tak też było tym razem.
Widać, że jest to rodzinny interes, w trakcie naszego pobytu w Ochrydzie byliśmy tu dwa razy i spotkaliśmy tych samych ludzi z obsługi (bardzo zresztą pomocnych i przyjaznych). Ceny atrakcyjne.
Korzystając z rad kelnerki spróbowaliśmy zupy z kurczaka (pyszna), faszerowanych mięsem papryk (pyszne), pstrąga z grilla (pyszny), kociołka z mięsem i serem (tylko dobre, dla mnie zbyt tłuste), sałatki szopskiej (pyszna). Dzieciaki pałaszowały zupę z kurczaka i frytki. Do jedzenia zamówiliśmy butelkę macedońskiego białego wina Stobi - znakomite to tego posiłku. Obserwując lokal bardzo spodobała mi się pewna rzecz, otóż na dwóch ścianach powieszone były "recenzje" restauracji wystawione, a właściwie wyrysowane i opisane na kartkach formatu A4. Zachęceni dobrym jedzeniem, miłą atmosferą (i zapewne wypitą butelką wina) też zostawiliśmy taki rysunek. Pani właścicielka z radością od razu go powiesiła na ścianie, mamy nadzieję, że jak kiedyś odwiedzimy ponownie Ochrydę to pamiątka po nas ciągle tam będzie!

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, lukita_lower_S
Zrecenzowano 9 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Zachęceni dobrymi opiniami, wybraliśmy się na musakę. Nie zrobiła ona na nas nadzwyczajnego wrażenia, raczej mocno średnia. Czując lekki niedosyt poprosiliśmy o deser - naleśnik z nutella i naleśnik z dżemem. Czas oczekiwania na deser wyniósł ok.pół godziny, naleśniki były zimne, ociekały tłuszczem, no i o ile w naleśniku z nutella prawdopodobnie nie było nutelli, o tyle w naleśniku z dżemem, dżemu nie było na pewno - smakował jakby był w środku wysmarowany wodą z cukrem.

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, Martyna M
Zrecenzowano 5 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre i tanie posiłki dla każdego. Kuchnia grecka, macedonska, domowe smaki. Bardzo bogate menu i przemiła obsługa.

Termin wizyty: maj 2017
1  Dziękujemy, Hubert S

VIVA Ksantika — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Struga, Southwestern Region
Ohrid, Southwestern Region

Byłeś(-aś) w VIVA Ksantika? Podziel się wrażeniami!