Nessebar

“Smacznie i gościnnie”
Piotrek I Mariola — recenzja

Piotrek I Mariola
Nr 79 wśród 156 Restauracje (Nessebar)

Skierowaliśmy się do restauracji Piotrka i Marioli z ciekawości - po przeczytaniu recenzji tutaj, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Nam się podobało.

Byliśmy w restauracji dwukrotnie na obiedzie pod koniec września.
Obsługa była bardzo sprawna i szybka (fakt, że to już praktycznie po sezonie, a zatem i mniejszy ruch). Pan Piotr i pani Mariola doradzają, czego warto spróbować, które ryby świeże itd. Ktoś we wcześniejszej opinii o tym miejscu wspomniał, że właściciel zwraca się w zbyt bezpośredni sposób do gości. Dla nas nie był to problem, a wręcz "koloryt" tego miejsca. Wydaje się, że mniej formalny sposób komunikacji wynika m.in. z tego, że polski nie jest ojczystym językiem pana Piotra, a pewnie swoje robi też bałkańska natura. Idźmy z pozytywnym nastawieniem, przecież to nie obraza, gdy ktoś zwraca się do nas bezpośrednio jak do dobrego znajomego.

Jedzenie bardzo dobre, porcje na tyle duże, że za drugim razem zrezygnowaliśmy z frytek z zestawu z rybami, wiedząc już jak syte jest danie. Jedliśmy za każdym razem ryby i owoce morza - wszystko świeże i smaczne. Mule, safrid, babka, rekin, czernokop. Do tego biale wino i piwo.. Za rybny obiad z napojami dla 4 osób zaplaciliśmy 50 - 60 lv. Można płacić kartą, a także zlotowkami - przećwiczyliśmy również tą ostatnią opcję - pan Piotrek naprawdę bardzo uczciwie przeliczył levy na złotówki.

Co jeszcze... no pójdźcie Państwo sami i przekonajcie się ;) My byliśmy zadowoleni.

Dziękujemy, edytak01

Zrecenzowano 17 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia przez każdego! Świetne jedzenie, miła atmosfera i piękne widoki. Kelner doskonale wiedział, które ryby są świeże, które będą mieć mniej ości i namówił mnie na spróbowania rekina. Polecam pyszna rybka! Na koniec otrzymaliśmy jeszcze mały rabat na cały obiad. Polecamy każdemu, Bułgarzy mogliby uczyć się od Państwa obsługi gości. Jeśli będę w Nessebarze na pewno znów odwiedzę.

Dziękujemy, 1919aleksandrak
Zrecenzowano 4 września 2019

Tą knajpę powinien znać i odwiedzać każdy Polak odwiedzający Sl. Brzeg, Nesebar i okolice. Jakieś głupie żale, pozbawione podstaw w zakresie obsługi to kpiny z najlepszego żarełka, najlepszej lokalizacji i polskojęzycznej obsługi w tym kurorcie! Spróbujecie muli, ośmiornicy, ryb i innych owoców morza, jagnięciny, osławionego już SACZA, to się przekonacie o czym piszę. Goście, którzy przychodzą w kilkoro, zamawiają 2 kawy i 4 słomki NIE POWINNI SIĘ TUTAJ WYPOWIADAĆ! Trzeba zjeść i ocenić jakość potraw, celem wizyty w knajpie jest jedzonko i przyjemność z niego, a nie szukanie dziury w ... zachowaniu obsługi! Znam Piotra i Mariolkę od ok. 9 lat, bywaliśmy tam z rodziną dziesiątki razy i NIGDY nie trafiliśmy na coś złego w tej knajpie. Takiej serdeczności dla Polaków (i nie tylko) nie spotkaliśmy w BG przez 10 lat NIGDZIE! Oni wkładają po prostu serce w to co robią! Nie przekonanym, po chociażby ilości pozytywnych opinii na różnych portalach, polecam... Mariotta lub coś z gwiazdka Michellin,a nie knajpkę u sympatyków Polski z cudownym jedzeniem!!!
Krzysiek, stały klient.

Dziękujemy, Krzysztof D
Zrecenzowano 1 września 2019

Super miejsce, bardzo smaczne jedzenie, przyjemna miła obsługa, wielu Polaków polecam, bo będziecie żałować wizyty ;)

Dziękujemy, Teresaflaszynska
Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii o tym miejscu. Byliśmy tam z grupą przyjaciół z dziećmi i niestety ogromnie się rozczarowaliśmy. Obsługa fatalna. Pan Piotr- Bułgar zajęty był paleniem papierosów i popijania drinków a Pani Mariola przygotowując dla nas kawę paliła papierosa, który sterczał jej w kącikach ust. Wyglądała jak menelka ze schroniska dla bezdomnych. Przygotowanie kawy pomimo niewielkiego ruchu trwało 20 minut. Kelner młody chłopak z Polski nie miał o niczym pojęcia i o wszystko pytał pana Piotra, wyglądał na zagubionego i zażenowanego podejściem szefów. Jednak i tak sprawiał najlepsze wrażenie. Nie czuliśmy się tam mile widziani. Zdecydowanie omijajcie to miejsce i wybierzcie knajpy typowo bułgarskie

2  Dziękujemy, Marcin W

Piotrek I Mariola — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Nessebar, Obwód Burgas

Byłeś(-aś) w Piotrek I Mariola? Podziel się wrażeniami!