Nie dla każdego

Zrecenzowano: 1 czerwca 2019
LT-LS
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 1 czerwca 2019

Dużo się spodziewaliśmy po tym wyjeździe, zwłaszcza patrząc na recenzje. Spędziliśmy 4 dni i trzy noce w Pantanalu (Jungle Lodge), licząc przede wszystkim na safari i szukanie zwierząt. Niestety organizacja nie była zbyt elastyczna. Jeśli przybywa się do hotelu i spędza dodatkowe 2 noce w Campo Grande to może wygląda to inaczej. U nas skończyło się na kilkugodzinnym czekaniu pierwszego i czwartego dnia, w rezultacie na miejscu byliśmy de facto 2 dni. Przy gorszej pogodzie pierwszego pełnego dnia, całość dość mocno się posypała (z 7 aktywności zrobiliśmy 6, ta pierwszego i ostatniego dnia była na siłę, by coś zaliczyć - np. godzinne pływanie po rzece przy świcie). Zwierząt niewiele, bo to rolnicza okolica. Safari - ogranicza się do jeżdżenia po drodze między farmami.

Gil jest bardzo miły i przyjemny w rozmowie, ale całość jest realizowana pakietowo. Choć próbuje sprawiać wrażenie, że jest inaczej, to hurtowy pośrednik. Przez to właśnie straciliśmy bardzo dużo czasu na czekanie i dojazdy (transfer to autobus lub zbiorczy van).

Szukaliśmy firmy, która pozwoli nam zobaczyć Pantanal, przede wszystkim zwierzęta. Dostaliśmy dość komfortowy wypoczynek w rolniczej okolicy z dodatkowymi atrakcjami. Jeśli ktoś szuka miłej agroturystyki i ma dużo czasu, to ok. Jeśli chce zobaczyć dziki i zróżnicowany świat fauny i flory Pantanalu, lepiej znaleźć inne miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
2  Dziękujemy, LT-LS
Zrecenzowano 4 dni temu z urządzeń przenośnych

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2019
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Gil N, Manager and Guide at the São João Farm., Pantanal DiscoveryOdpowiedź udzielona 4 dni temu

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Gil N, Owner, Pantanal DiscoveryOdpowiedź udzielona 1 tydzień temu