Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019
Ta recenzja może zawierać informacje dotyczące bezpieczeństwa podróżnych w tym obiekcie.

Witam,

Jestem na świeżo po powrocie z tygodniowego pobytu (12-19/08/2019) w hotelu Sun Hill, Bodrum/Gumbet.
Długo mógłbym rozpisywać się na temat tego przeciętnego hotelu, monotonnej kuchni, kolejkach do posiłków i baru, obsłudze nie komunikującej się po angielsku, zamkniętym klubie fitness, braku różnorodności drinków czy braku klimatyzacji w "restauracji"... Prawdę mówiąc nie liczyłem na wiele wybierając hotel "cztero-gwiazdkowy" w Turcji.

Niestety poza powyższymi "niedogodnościami" brak jakichkolwiek zabezpieczeń (nie wspomnę już o ratowniku) czy zasad bezpieczeństwa przy basenie doprowadził do tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w dniu 18/08/2019 około 17.20 czasu lokalnego.

Około 12 letnia dziewczynka (obywatelstwa rosyjskiego), korzystając z basenu, została zassana przez pompę tłoczącą wodę na zjeżdżalnię. Jej prawe ramię utknęło w rurze, uwięziwszy ją pod powierzchnią wody.

Matka dziewczynki zaczęła rozpaczliwie wzywać pomocy. Niestety nieliczna obsługa hotelowa nie reagowała.

Wraz z kilkoma innymi gośćmi hotelu, próbowaliśmy wydostać dziecko spod wody.

W kilku językach wzywaliśmy obsługę do natychmiastowego wyłączenia pompy, gdyż siła z jaką urządzenie zasysało wodę uniemożliwiała wydobycie ramienia dziecka z rury, a tym samym dziecka na powierzchnię. Pomimo wielu nawoływań nikt z obsługi nie był w stanie odnaleźć wyłącznika. Wydawać by się mogło, że tego typu urządzenia muszą mieć ogólnodostępny wyłącznik awaryjny... ale nie w tym przypadku.

Nikt z obsługi nie rzucił się do basenu, aby pomóc w w próbie wydobycia dziecka spod wody.

Dopiero po około 10 minutach pompa została wyłączona, ale po mimo tego nie było możliwe wydostanie uwięzionej dziewczynki.

W obliczu braku pomocy ze strony obsługi hotelowej, wraz z innymi gośćmi biorącymi udział w ratowaniu dziecka, podjęliśmy próbę wyrwania rury z instalacji, aby wydobyć dziecko na powierzchnię.

Po kilku szarpnięciach udało nam się wyrwać rurę i przetransportować dziewczynkę wraz z fragmentem rury (jej ręka nadal tkwiła w rurze) na brzeg, gdzie przystąpiliśmy do akcji reanimacyjnej.

Obsługa hotelowa w dalszym ciągu nie pomagała.

Ktoś z gości wezwał ambulans.

Akcję reanimacyjną prowadziliśmy (turysta z Polski masaż serca, ja sztuczne oddychanie metodą usta-usta) do chwili przyjazdu karetki. Trwało to około 15 minut. Niestety nie wyczuwaliśmy pulsu.

Dziewczynka została przetransportowana do szpitala, w karetce udało się przywrócić akcję serca, jednakże stan jest krytyczny.

Manager hotelu nie wykazał żadnego zainteresowania czy empatii w stosunku do matki dziewczynki.

Po kilku godzinach, będąc na posterunku policji w celu złożenia zeznań, usłyszeliśmy od managera hotelu, że całkowita wina leży po stronie rodziców dziewczynki, gdyż nie zapewnili jej odpowiedniej opieki. Pragę przypomnieć, że nie było żadnego znaku informującego iż basen nie jest przeznaczony dla dzieci.

Poza tym również dorosły mógłby z łatwością zostać zassany przez tę pompę, gdyż rura zasysająca (o średnicy około 25 cm) nie była w żaden sposób zabezpieczona. Umiejscowiona była tuż obok zjeżdżalni w głównym basenie. Jakakolwiek kratka na wlocie rury mogła by zapobiec tragedii.

Z informacji od turystów pozostałych w hotelu, wiem iż hotel w dalszym ciągu przyjmuje nowych gości nie informując biur podróży o tym tragicznym zdarzeniu.

Apeluję do Państwa o odwołanie Waszych planowanych wyjazdów do hotelu SunHill Bodrum/Gumbet.

Wyjazd ten na zawsze pozostanie w naszej pamięci, niestety nie z powodu świetnego zakwaterowania, ale tragicznego zdarzenia spowodowanego niekompetencją zarządu hotelu.

Moja ośmioletnia córka, która mimo woli była świadkiem zdarzenia, ciągle nie może się z tym uporać.
Podobnie zresztą jak my wszyscy...

212  Dziękujemy, Tomek_Gruchalski
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Witam właśnie wróciłem 18 sierpnia 2019 z hotelu Sun Hill w Gumbet w Turcji.Na wstępie lobby bez klimy ale luz byłem tam tylko raz Co do pokoi nie mam zastrzeżeń ładne z lodówka klimatyzacja (pokoje podwójne rodzinne jedna klima w tzw sypialni) jak na zdjęciach jako mały minus tylko brak czajnika z żoną lubimy sobie rano czy pod wieczór wypc swoją kawkę czy herbatkę:) pokoje codziennie "sprzątane" tzn wymiana ręczników papieru do... i przetarcie po komodzie nie ma tragedii Mieliśmy z pokoju widok na całe Gumbet i zatoke więc widok przepiękny
Za to jadalnia i jedzenie no właśnie wielki minus hotelu za co odjolem gwiazdki brak klimatyzacji w jadalni leciało po wszystkich jak jedliśmy tragedia jedzenie też licho a nie jestem wybredny i ani że mnie francuski piesek na śniadanie gotowane jajka i jakaś jajecznica z resztek szynka to mortadela chyba z "psa" jakieś płatki dżem i surówki obiad i kolacja podobne do siebie dwa rodzaje mięsa jak ci nie smakują masz pecha a szału nie robią. Po dwóch dniach menu na pamięć czasem czymś zaskoczą ogólnie przetwarzanie tego co nie zjedliśmy wcześniej no i kolejki!!! po jedzenie na dobitke niby szwed a kolejki masakra (przypomnę brak klimy) do baru na piętro trzeba wejść i też kolejki (menu też liche, tylko gin rakija wino i piwo na plus to tylko prawdziwa pepsi mirinda czy 7 up) na basenie hamburger i frytki między o obiadem a kolacja i też kolejki wszystko robione po to żebyś zrezygnował jak widzisz piętro czy kolejki
Basen czysty sprzątane na basenie nie ma co narzekać Leżaki trzeba tradycyjnie zająć rano bo potem może być ciężko ale to częste zjawisko w hotelach zjeżdżalnia działa wystarczająco często każdy się nacieszy Głośna turecka muzyka na basenie mogli by puszczac trochę ciszej i więcej znanej z radia
Co do schodów czy gorek jest ich trochę ale nie ma tragedii nam mocno nie przeszkadzało Napewno nie polecam w wieku 65 lat i więcej i chyba że wysportowanym:)
###
Podsumowując Hotel na pewno nie jest 4 czy 3,5 gwiazdkowy jeżeli naprawde nie zależy ci na jedzeniu i nie jesteś wymagajacy to polecam chociaż by dla widokow za którymi będę tęsknić
Jako minus po za jedzeniem to brak plaży hotelowej bo nad morzem są tylko takie albo płatne leżaki. Z ręcznikiem nigdzie się raczej nie polozysz Cena lezaka niby nie droga 15 lira ale musisz dokupić piwo za 35 lira albo kawę czy kole za 25 i robi się 40 lira na osobę i to jest już trochę jak masz 4osobowa rodzinę
PS miałem pokój z balkonem są też bez

3  Dziękujemy, Piotr M
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Hotel wybraliśmy spontanicznie kilka dni przed wylotem. Czytając opinie miałam mieszane uczucia, ale zupełnie nie potrzebnie.
Zacznę od tego, że przyjechaliśmy z 2 letnim dzieckiem. Obawiałam się hałasu i schodów wspominanych często w opiniach. Jednak nam zupełnie nie przeszkadzały córka lubiła się po nich wspinać, a nam wyszło na zdrowie :) Widoki z każdego miejsca były niezapomniane. Jedzenie nam smakowało, każdy znalazł coś dla siebie. Szkoda, że było mało owoców. Tego najbardziej nam brakowało. Podawali tylko arbuza. Codziennie o 15.00 przy basenie robili burgery i frytki, o 17.00 podawali ciastka. Jak na allinclusive trochę obskurnie, ale nie narzekamy :) po obiedzie byliśmy tak objedzeni, że do kolacji praktycznie nie chciało się jeść. Nam głośna muzyka zupełnie nie przeszkadzała. Nawet córka codziennie robiła drzemkę na leżaku w cieniu. Natomiast dużym zaskoczeniem było natężenie baaaaardzooo głośnej muzyki z hotelu obok i w nocy z klubów. Muzykę słychać do 4.00 rana. Pierwszej nocy byłam przerażona, ale przyzwyczaiłam się i spaliśmy do końca wyjazdu mocno. Inni znajomi poznani na wakacjach również nie narzekali :) Do morza i miasta jest ok 800m wraca się ciężko pod górkę, ale przynajmniej po wakacjach kondycja poprawiła się znacznie :D Warto wziąć więcej gotówki na zakupy bo jest szał torebkowy i odzieżowy :D Ogromnym minusem jest to, że nie działa mini klub dla dzieci, animacje są średnio dwa razy w tygodniu i to beznadziejne. Animatorzy denerwujący. Do dzisiaj nie wiem jaką pełnią tam funkcję na codzień ?! Kręcą się przy posiłkach i poprawiają fryzury. Z plusów pokoje czyste i miła obsługa. Chciałam bardzo pochwalić naszego rezydenta Marka, który był dla nas bardzo pomocny. Wszystko załatwił od ręki. Mieliśmy zepsutą słuchawkę w prysznicu, wyczerpane baterie w pilocie od klimatyzacji i poprosiliśmy o łóżeczko dla małej. Wszystko zostało załatwione w ciągu 15 minut od zgłoszenia. Bardzo sympatyczny i pomocny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również trafimy na Pana Marka <3 Podsumowując serdecznie polecam ten hotel dla osób, które cenią piękne widoki (bardzo relaksują), lubią głośną muzykę i nie przeszkadzają schody czy dojście do hotelu pod górkę. Idealne miejsce dla osób, które chcą pochodzić po klubach lub na zakupy :D wszystko jest pod nosem :)

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie jest to hotel dla ludzi lubiących ciszę i spokój.
1  Dziękujemy, momico s
Zrecenzowano: 3 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel czysty, umieszczony na wzgórzu z pięknym widokiem na morze i góry. Basen czysty, ilość leżaków na styk w zależności od turnusu ale lepiej sobie z rana zająć. W pokojach czysto, regularnie co dzień z grubsza sprzątane. Wszędzie pod górę. Posiłki dobre każdy coś dla siebie znajdzie. Wybór posiłków skromny. Owoce tylko arbuz. Napoje rozcieńczone podobnie z alkoholem. Animacji brak. Turyści głównie Polacy, Rosjanie,Turcy. Kurs euro w Turcji 6,20 do 6,40

Dziękujemy, Arinio_am
Zrecenzowano: 12 czerwca 2019

Widoki przepiękne, pokoje czyste, otoczenie zadbane, obsługa miła i na tym koniec pozytywów. Soki rozcieńczone, mały wybór alkoholi i ciągły ich brak. Dla dzieci żadnych lodów i owoców. Jedzenie mało zróżnicowane, mało i zimne. Ciągle psujące się automaty do kawy. Ciastka i desery tylko dla pierwszych na stołówce. Toaleta przy basenie MASAKRA (smród)

1  Dziękujemy, MAMUSAKA