Zrecenzowano: 9 września 2019

Świetny kameralny hotel, pokoje czysta, klimatyzacja działała bez zastrzeżeń, hotel i pokoje sprzątane na bieżąco. Pod względem jedzenia, napojów i alkoholi najlepszy hotel. Obsługa na najwyższym poziomie. Świetne usytuowanie hotelu, w niedalekiej odległości od rozrywkowego centrum Gumbet! Gorąco polecam! Napewno tu wrócę!

Dziękujemy, Ksrespekt
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Nie rozumiem pozytywnych opinii o tym hotelu. Hotel ma 4 gwiazdki i zapłaciłyśmy za niego dużo pieniędzy, a jest totalnie tragiczny ! Nawet 2 gwiazdek bym nie dała. Wody ciepłej brak, ewentualnie "od święta", kąpałyśmy się w lodowatej wodzie ! Klimatyzacja nie działała, trzeba było naprawiać. Firany dziurawe, ręczniki jak zjedzone przez mole. Internetu nie było, a jak się pojawiał to znikał po 2 minutach. Jedzenie ok. Plaża tragiczna, brudna i walka o leżaki. Alkohole na all inclusive jak gdyby bez alkoholu Postawa menadżerów pozostawiająca wiele do życzenia: jeśli człowiek nie okazywał im zainteresowania zaczęli zachowywać się w bardzo nieprofesjonalny sposób... plus taki, że blisko centrum. Gumbet jest piękną miejscowością w szczególności dla ludzi spragnionych rozrywki. Plus dla kelnerów i kucharzy bo robili co w ich mocy, żeby podnieść człowieka na duchu. Za tę pieniądze i takie warunki-nigdy więcej!

Dziękujemy, Podrozniczka1988
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019

róciłyśmy z przyjaciółką niedawno z tego hotelu i jesteśmy zachwycone! Przede wszystkim co nas urzekło? Gościnność personelu, naprawdę można poczuć domową atmosferę, szczere uśmiechy, dobre słowo, chęć pomocy... Z niczym nie było problemu, a jeśli jakikolwiek problem się pojawił to szybko próbowano go rozwiązać ;) W hotelu nie faworyzuje się innych narodowości, wszyscy są traktowani tak samo, nikt nie czuje się gorszy, przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Blisko do plaży, spacerkiem blisko do tętniącego życiem centrum. Gumbet to miejsce zdecydowanie dla młodych ludzi. Wyposażenie może nie jest najnowsze, ale jest czysto i to najważniejsze ;)

• Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, PierzynkaKatarzyna
Zrecenzowano: 22 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Właśnie wróciłam z Eken. Spokojnie mogę powiedzieć, że były to moje najbardziej udane wczasy na jakich kiedykolwiek byłam. Wszystko oczywiście dzięki ludziom, którzy tam pracują. Atmosfera jest bardzo rodzinna, wszyscy są uśmiechnięci i wręcz nie chciało mi się opuszczać hotelu żeby pozwiedzać coś na mieście :)
Jedzenie super, codziennie coś innego. Wracam w sierpniu :)

Dziękujemy, kassyroombey
Zrecenzowano: 21 czerwca 2018

Hotel: położony poza głównymi ulicami i dzięki temu jest spokojnie. Mimo że wieczorem na ulicy jest ciemnawo, nie ma obawy o jakieś przykrości i można chodzić spokojnie.
Pokoje: nie duże i nie małe, codziennie sprzątane przez b.miłą obsługę w tym wymiana ręczników w łazience co drugi dzień. Balkoniki mikro, tylko tyle żeby wywiesić coś do wysuszenia. Obsługa hotelowa miła i chętnie pomagają, ale już kontakt z nimi jest utrudniony - słaba znajomość języków oprócz swojego czyli tureckiego (trzeba czasem pomagać sobie rękoma żeby się dogadać).
Jedzenie: dużo i w miarę smacznie. Mogę powiedzieć że raj dla wegetarian (bo mięsnych potraw oprócz kurczaka raczej nie ma), sałatek i surówek od groma. Dużo słodkich tureckich ciasteczek ale.... brak owoców :-( . Jedyny jaki był to arbuz. Jabłka jak się pojawiły to raczej zielone i niezjadliwe. Sporo ostrego jedzenia - papryczki w różnych formach i pasty które nieźle pieką w język.
Basen: jak to basen, 1,6...1,7m głębokości i jeśli ktoś ma wzrost poniżej 1,7 m to dna nie sięgnie bez zanurzenia się więc nie postoi sobie w wodzie; trzeba pływać. Obok basenik dla dzieciaków - typowy mikro-brodzik. Sporo leżaków i parasoli na tarasie obok basenu ale już przy samym basenie zmieści się ich tylko kilka.
Plaża: ok. 100m od hotelu więc blisko. Jednak z samą plażą.... no, tu nie jest dobrze, rzekłbym że jest bliżej słowa "źle" niż "może być". Plaża brudna, pełno petów, leżaki i materace na nich dawno nie widziały czyszczenia, często trzeba szukać leżaków po krzakach bo miejscowi je roznoszą gdy śpią np. pod drzewami. Zamiast piasku są kłujące kamyki a w wodzie już kamienie takie, że ciężko wejść gołą stopą - wskazane są klapki albo buty do pływania. Często pod parasolami na plaży śpią.... duże bezpańskie psy. Nikogo nie gryzą, ale lepiej ich nie głaskać bo może być nieprzyjemnie. Do zatoki dochodzi "rzeczka" w której jest właściwie tylko czarne błoto i przysłowiowy syf: śmieci, butelki, plastiki, papiery etc. Nie jest to ściek tylko kanał burzowy odprowadzający deszczówkę z miasta więc nie śmierdzi, ale ładnie to nie wygląda. Na plus jest to, że kilkadziesiąt metrów dalej są czyste plaże należące do knajpek - wystarczy zamówić choćby wodę za 3TL i można leżeć na leżakach do oporu; obsługa nie wymusza do kupowania znów czegoś innego więc spoko. Woda w miarę czysta poza plażą przydzieloną hotelowi Eken. Ale narzekać nie mogę, bo nie dla plaży tam pojechałem :-)
Miasto: na głównej ulicy Gumbet dużo sklepów z wszystkim i - niestety - z dość nachalnymi sprzedawcami; trzeba być mocno asertywnym żeby się nie wkurzyć. W części rozrywkowej jazgot w nocy taki, że - mając tam hotel - chyba się nie pośpi. W Gumbet mają własny targ gdzie w niedzielę sprzedają ciuchy i warzywa/owoce. Niestety trudne jest do opisania jak tam dojść - znajduje się przy ulicy "Manolya.sk" (szukajcie na mapie, spora hala z białym materiałowym dachem).
Transport: do Bodrum i z powrotem kursują busiki - Dolmusz (przystanki ze znakami "D"). Jazda 3TL/os. bez względu na to jak daleko jedziemy. Plus taki, że zatrzymują się wszędzie jak tylko podniesiemy rękę (a nie tylko na przystankach) lub w busie krzykniemy "DUR!" (czyli stop). Dzięki temu możemy wysiąść w miejscu gdzie nam najwygodniej; nie ma z tym żadnego problemu. Płaci się zaraz po wejściu lub przy wychodzeniu.
Okolica: można pochodzić i zobaczyć miasto z ciekawych miejsc np. z górki gdzie stoją wiatraki jest widok na całe Gumbet i Bodrum, ale wejście na tą górkę to niezła zaprawa :-) . Widok wieczorem/nocą zapiera dech więc warto tam wejść bo robi wrażenie.

Ogólnie ja jestem zadowolony.

Wskazówka dotycząca pokoi: Brać pokoje nad recepcją (widok na północ) lub na ulicę i palmy (na wschód). Pokoje za zachód mają widok na..... budowę i szare ściany.
Termin pobytu: czerwiec 2018
5  Dziękujemy, Berg U