Państwowe Muzeum Ermitażu i Pałac Zimowy

cudeńko

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019
Anna L
Trzebnica, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (25 876)

Zrecenzowano: 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Z zewnątrz Ermitaż i Pałac Zimowy robią wielke wrażenie, szczególnie o zmierzchu kiedy zapalają się lampy i reflektory. Jeśli chodzi o wnętrze, to już zależy co kto lubi. Mnie osobiście podobały się ekspozycje mebli i przedmiotów, które kiedyś należały do carów oraz przepiękne zdobienia sufitów i ścian. Niestety w muzeum jest mnóstwo grup zorganizowanych, szczególne z Azji, które płyną nieprzerwanym strumieniem, są dosyć głośne i zatrzymują się aby sfotografować dosłownie wszystko, łącznie z gaśnicą czy skrzynką pocztową przy sklepie z pamiątkami. To bardzo utrudnia zwiedzanie indywidualne i nie pozwala na chwilę skupienia czy spokojnej kontemplacji.

From the outside, the Hermitage and Winter Palace make a great impression, especially at dusk when the lamps and spotlights are turned on. When it comes to the interior, it depends on what you like. I personally enjoyed the displays of furniture and objects that used to belong to tsars, as well as the beautiful decorations of ceilings and walls. Unfortunately, the museum has a lot of organized groups, especially from Asia, which flow in a continuous stream, are quite loud and stop to photograph literally everything, including a fire extinguisher or a mailbox at a souvenir shop. This makes individual sightseeing very difficult and does not allow for a moment of concentration or quiet admiration.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, AngelikaSzy
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Po pierwsze: warto zaopatrzyć się w bilety on-line choć w Petersburgu wygodną opcją jest także zakup biletów w automatach ("mówią" po angielsku) co pozwala uniknąć kolejek do kas. Po drugie: ubieramy wygodne buty i liczymy, że wystarczy nam kondycji na jak najdłużej. Potem zaczyna się koszmar. Zaczęliśmy od cudeniek pana Faberge. Choć nie jestem miłośnikiem takiego rzemiosła to te arcydzieła warto zobaczyć. Potem moje ukochane malarstwo: impresjoniści w szerokim wyborze: van Gogh obok pięknych Monetów, Matisse koło Gauguina, Degas itd.itd. Jest nawet mój ukochany Utrillo, który nie jest muzealną oczywistością. Odkryciem Ermitażu pozostanie dla mnie Rockwell Kent i jego światło. Picasso, Malewicz czy Kandinsky - proszę bardzo. Potem starzy mistrzowie: od Leonarda idziemy do Rafaela, od Boscha do Bruegla, od Caravaggio do El Greco. Staramy się zahaczyć o rzeźby Canovy i Michała Anioła. Depresja się pognębia...Jeszcze oglądamy sale, korytarze i klatki schodowe; barok Elżbiety, sarkofag Aleksandra Newskiego i carski tron, przepiękne meble brzozowe (kto by przypuszczał ?) i biblioteka Mikołaja II, niezwykłe zegary i dzieła Rembrandta... jakieś egipskie artefakty nie są w stanie przyciągnąć naszej uwagi...Zarezerwujcie tyle czasu ile możecie, oszczędzajcie siły bo będziecie ich potrzebować, za to wspomnienia zostaną na długo...

Dziękujemy, Marcin66
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Petersburga, muzeum to kawał historii, zawiera ogrom eksponatów, wszystko odbywa się tu z niesamowitą punktualnością, od wejścia do wyjścia, cudowne miejsce, polecam

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Anna L
Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Niesamowita ilość zbiorów malarskich z tzw. górnej półki. Dzieła Rembrandta, Rafaela , Da Vinci i wielu, wielu innych. Rada: zakupić bilet wstępu przez Internet dzięki czemu uniknęliśmy kilkudziesięciometrowej kolejki. Interesowało nas tylko malarstwo ale dla miłośników innych dziedzin sztuki też jest co oglądać.

Dziękujemy, 887gra_ynap
Zrecenzowano: 4 lipca 2019

Bilet można kupić online, w kasach lub w jednym z ośmiu automatów zlokalizowanych na dziedzińcu wewnętrzpałacowym (zaraz po wejściu na dziedziniec po lewej i prawej stronie). Automaty są uruchamiane o 10-tej (byłem w dzień powszedni czerwca, 15 minut przed 10-tą i do każdego automatu była 5-6 osobowa kolejka, bilety zakupiłem ok.10.15). W automatach są sprzedawane bilety jednodniowe za 700 Rub., na które można wejść do kompleksu Pałac-Ermitaż, do Głównego Sztabu oraz do Muzeum Porcelany (płatność bezproblemowo kartą lub gotówką - niekoniecznie odliczoną, gdyż automat wydaje resztę, instrukcja obsługi po rosyjsku i po angielsku). Na marginesie, duża kolejka jest do kas, gdzie są także sprzedawane znacznie tańsze bilety dla Rosjan. Po wejściu do budynku można skierować się do bezpłatnej szatni m.in. dlatego, że obowiązuje zakaz wnoszenia do kompleksu toreb, plecaków itp., a następnie skierować się do bramek kontrolnych obok których można pobrać ze stojaków bezpłatne foldery w jęz.rosyjskim lub angielskim z rzutami pięter kompleksu i opisem poszczególnych sal. Napisałem, że można udać się do szatni podczas, gdy cała masa ludzi przechodziła przez bramki kontrolne z torebkami, plecaczkami itp. Zdjęcia można wykonywać bezpłatnie, telefonem lub aparatem.
Byłem 7 godzin - na tyle wystarczyło mi percepcji, aby obejrzeć tylko zlokalizowane na pierwszym piętrze sale Pałacu Zimowego i kolekcję malarstwa zachodnioeuropejskiego. Gwoli wyjaśnienia, po wejściu na piętro do obejrzenia są najpierw sale pałacowe, a następnie sale z obrazami.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, ten55