Zrecenzowano: 27 listopada 2017

Witam wszystkich zainteresowanych opinią o hotelu Recife Attitude. Właśnie wróciliśmy do Polski po 11 dniowym pobycie w tym hotelu. W kliku zdaniach chciałbym podzielić się moją opinią o tym hotelu.
Pierwsze wrażenie bardzo dobre, hotel kameralny, ale od samego początku czuć w nim miłą atmosferę. Hotel znajduje się tuż przy oceanie, zaletą jest to, że teren na którym znajdują się budynki są położone jest na bazie prostokąta, z tym zaznaczeniem, że jego dłuższy bok znajduje się przy plaży. Sama plaża piaszczysta, ale piasek "ostry" przez znajdujące się w nim drobinki muszelek.

W hotelu znajduje się 1 restauracja, z której korzystamy podczas śniadań, obiadów i kolacji. My korzystaliśmy z wariantu wyżywienia 2 posiłków - i to chyba był dobry wybór, bo śniadania i kolacje były bardzo dobre, świeże i urozmaicone, jak na hotel 3-gwiazdkowy, Zapamiętaliśmy ze śniadań wyborne naleśniki i wspaniałe omlety. Dodatkowo soczyste owoce tropikalne. Kolacje, to codziennie inny bufet, w kilkoma daniami na ciepło, show cooking i 2 daniami regionalnymi - lody przepyszne, naturalne, szczególnie polecamy waniliowe i czekoladowe. Z obiadów właściwie nie korzystaliśmy, ale to nie jest oferta hoteli np. karaibskich. Oferta all inclusive chyba raczej sprawdza się przy konsumpcji napojów - tu trzeba przygotować się na wydatek. Duża butelka wody 90 rupii, piwo 130 rupii, drink 220-250 rupii, wszystko zależy jakie ktoś ma potrzeby.

Pokoje odpowiednie do standardu, osobiście chyba polecamy te w dalszej części hotelu (patrząc od recepcji).

Zejście do plaży w 4 miejscach, łatwo dostępne. Samo morze wymaga korzystania z obuwia kąpielowego. Rafa przy hotelu przepiękna, jedna z najlepszych na Mauritiusie (zachęcamy do skorzystania z oferty bezpłatnego rejsu łodzią ze szklanym dnem - dla osób nie nurkujących), dodatkowo widok hotelu z perspektywy morza wydaje się być jeszcze bardziej uroczy.

Obsługa w hotelu przemiła (tu szczególnie pozdrawiamy pana Jettena, który każdego wieczoru bardzo dbał, żeby wszyscy goście byli zadowoleni podczas kolacji, czy obiadu.

Animacji w ciągu dnia praktycznie nie ma, ale za to wieczorem w hotelu występują bardzo ciekawe duety, grające w większości bardzo profesjonalnie - śpiew lub muzyka akustyczna (muzyka międzynarodowa i regionalna, na serio słuchało się tych występów bardzo dobrze, to nie byli ludzie z przypadku.

Hotelowe SPA skromne, ale oferujące wszystko co trzeba, cenowo przystępne.

Z hotelu można zamówić taxi i pojechać do stolicy i np. ogrodu botanicznego - cena za cały dzień to 50 €, co wydaje się być bardzo atrakcyjne.

Podsumowując, hotel godny polecenia dla par i singli, którzy chcą zaznać przyjaznej spokojnej atmosfery 3-gwiadkowego hotelu na Mauritiusie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Zdecydowanie pokój z widokiem na morze
Termin pobytu: listopad 2017
1  Dziękujemy, matmaszkiewicz
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2017

Hotel blisko komunikacji miejskiej( super sprawa i bezpiecznie), można poczuć lokalne klimaty( rozkład każdy dostępny w hotelu na tablicy informacyjnej). W okolicy jest mała wioska z kilkoma miejscowymi sklepikami. Plaża sprzyja spacerom, pomimo żwirowo-kamienistego charakteru. Polecam wyjazd w czerwcu, temp. 25-28 st, bez upałów, ale w tym terminie jeździmy tylko na zachodnie wybrzeże ( na wschodzie wieje, pada i potrafi być mało przyjemnie). Ci którzy wybrali luksusowe hotele na odłudziu narzekali na brak jakichkolwiek atrakcji w okolicy, byli zdani tylko na atrakcje hotelu i korzystanie z TAXI.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje w pierwsze linii od oceanu, na parterze z tarasem, przestronny, blisko ogrodzenia, więc było cicho, nikt nie przechodził pod oknami,
Termin pobytu: czerwiec 2017
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
2  Dziękujemy, a j
Zrecenzowano: 16 listopada 2016

Hotel kameralny, położony blisko postoju taxi i przystanku autobusowego- możliwość bezpiecznego indywidualnego zwiedzania. Od momentu przyjazdu doskonała opieka : zimne ręczniki i drink powitalny, zapoznawczy coctail z Menagerem hotelu,W wersji all posiłki urozmaicone i obfite a mini bar darmowy. Bardzo miła obsługa przez kelnerów.
Pokój codziennie z inną ozdobą ułożoną z ręczników.Mankamentem pokoju jest nastrojowe, ale ciemne oświetlenie.
Obiekt idealny jako odskocznia od zimnej i hałaśliwej europejskiej codzienności.
Całemu Zespołowi Hotelu bardzo dziękujemy za udany, niezapomniany pobyt.
Magdalena i Elwira z Gdańska ( Polska)

Termin pobytu: listopad 2016
1  Dziękujemy, mhom2016
Zrecenzowano: 6 kwietnia 2016

Hotel jest mały, posiada niewielki basen, spa, malutką siłownię, stołówkę równie małą.
Pokoje jak reszta hotelu niewielkie, sejf darmowy, w opcji all inclusive mini barek również był darmowy.
Wifi działa tylko w części wspólnej przy recepcji! W pokoju nie ma co marzyć o połączeniu z internetem.
Klimatyzacja była tylko w pokojach, w marcu na Mauritiusie panuje taki upał, że nie sposób było spokojnie usiąść przy barze i wypić drinka. Mogliby wstawić w części wspólnej chociaż wiatrak!
Plaża z mnóstwem kamieni, przydaje się obuwie ochronne, w wodzie żyje mnóstwo stworzonek, łącznie z jeżowcami, jest rafa, można uprawiać snorkeling.
Parasole na plaży są zbyt małe, nie chronią w pełni przed słońcem. Są ustawione za blisko żywopłotu lub muru, przez co po południu nie ma możliwości przesunięcia leżaków tak żeby się ukryć pod nimi.
Śniadania monotonne, praktycznie zawsze to samo, wybór mały bo i stołówka maleńka. Lunch zamawia się z menu, menu inne dla gości z All Inclusive, inne dla reszty (jak to zwykle bywa gorzej wyglądały potrawy dla tych pierwszych).
Na kolacji zazwyczaj był szwedzki stół, ale kilka razy zamawialiśmy dania z menu.
Ogólnie jedzenie całkiem smaczne, tylko śniadania były mało ciekawe. Było mało owoców i warzyw, szkoda.
Co mnie zdziwiło to konieczność za każdym razem po zamówieniu drinka, czy zjedzeniu lunchu, podpisywania rachunku, dla opcji z All Inclusive był to rachunek zerowy, ale bardzo mnie to denerwowało. Kelnerzy z barmanami potrafili dopisywać do takiego rachunku napoje których nie zamawiałam.
Hotel leży w niewielkiej miejscowości, niedaleko przystanku autobusowego.
W tej okolicy po zmroku nic się nie dzieje, jest nudno.
Panie sprzątające budziły nas codziennie o 8:00 rano ponieważ ich wózki jeżdżąc po chodnikach strasznie hałasują.
Ogólnie hotel jest raczej przeznaczony dla osób ceniących spokój, nie lubiących wielkich kompleksów hotelowych. Ja się tam nudziłam.
Mauritius jest piękną wyspą, ale nie radzę tam jechać na przełomie lutego i marca, ponieważ panują wtedy takie upały, że ciężko wytrzymać (radzę zakupić wielkie opakowanie kremu z filtrem 50, bo niższe filtry nie ochronią przed poparzeniami).
Nie jest tam tanio, większość produktów spożywczych muszą sprowadzać, więc ceny są wysokie.
Jedzenie na mieście drogie, byłam tym faktem zdziwiona, że w przydrożnej budce za owoce morza płaciłam tak jak w Polsce, a przecież to wyspa, mają do nich dostęp praktycznie nieograniczony.
Pieniądze radzę wymieniać na lotnisku w kantorze, albo w bankach. Przelicznik hotelowy jest tak niski, że kilka razy sprawdzałam czy to możliwe. Czysta kpina.
Taniej wychodziło płacić kartą.
Podsumowując: ten hotel nie jest wart tych pieniędzy które trzeba za niego zapłacić.

Termin pobytu: marzec 2016
1  Dziękujemy, Magdalena R
Zrecenzowano: 27 marca 2013

Hotel jest niewielki (50 pokoi), kameralny, obsługa bardzo miła i pomocna, jedzenie niezłe, spory wybór dań na kolacji. Niestety dość drogie napoje. Zalecamy jednak HB. Plaża piaszczysta w zasięgu pokoju, fantastyczna do snorkellingu i pływania (rafa koralowa), ręczniki, leżaki, parasole, pływanie łodzią, kajaki, rowery wodne bezpłatne. Autobus i postój taxi pod hotelem. Ciekawe miejsca do zwiedzania, jak ogród botaniczny Pampelmuse, muzeum cukru, ogród Vanillia, wspaniała roślinność w parkach narodowych, siedmiokolorowa ziemia i wodospady w górach przemawiają za wynajęciem samochodu na kilka dni i objechaniem wyspy. Położenie hotelu jest dobre, gdyż miejscowość jest mała i spokojna, ale blisko stąd do miejscowej "Riviery" oraz do stolicy. Morze jest tu bardzo spokojne i bezpieczne.

Wskazówka dotycząca pokoi: Zdecydowanie lepsze są pokoje z widokiem na morze.
Termin pobytu: marzec 2013
2  Dziękujemy, Barbara B