Robi wrażenie

Olbrzymi drewniany budynek z równie imponującym posągiem Buddy w środku robi wrażenie nie tylko... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 października 2018
miramakota
Łódź, Polska
Budda wygrał!

Nara bardzo się nam podobała pomimo licznych odchodów danieli. Natomiast Budda w świątyni jest... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 2 maja 2018
zz215
Gdańsk, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (5 258)

Zrecenzowano: 27 maja 2016

Koniecznie należny przyjechać do Nary. Znajdująca się tam Świątynia Todai-ji to największy budynek budynek sakralny w Japonii, którego gabaryty naprawdę robią wrażenie. Wewnątrz znajduje się posąg Buddy, przed świątynia biegają święte jelonki, a w jednej z drewnianych podpór jest otwór, komu uda się przejść przez tą szczelinę będzie miał wieczne szczęście :)

1  Dziękujemy, Michal274812
Zrecenzowano: 28 kwietnia 2016

Posąg buddy jest imponujący, ale figury strażników!!! Zarówno te tuż obok buddy, jak i te które stoją w bramie przed świątynią. Powalające wrażenie. Jak by zaraz mieli się zerwać i bronić tego miejsca. Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce.
I nie zapomnij o przekąskach dla jelonków, które są tutaj wszędzie. :)

1  Dziękujemy, marcopolomarcopolo
Zrecenzowano: 22 kwietnia 2016

Todai-ji (Wschodnia Wielka Świątynia) to buddyjski kompleks świątynny. Mieści się tutaj największy na świecie brązowy posąg Buddy znany jako Daibutsu. Świątynia służy również jako japońska siedziba szkoły Kegon, odłamu buddyzmu.
Generalnie rzecz ujmując: miejsce jest niesamowite. Przymiotniki typu przepiękny, dostojny, majestatyczny same cisną się na usta. Ten obiekt po prostu trzeba zobaczyć.

1  Dziękujemy, aruisz
Zrecenzowano: 18 listopada 2015

Spędziłem 16 dni w Japonii i według mnie Nara, to było miejsce, które mógłbym zupełnie ominąć. Nie mogę powiedzieć, że jest brzydkie, bo takie nie jest. Ale po spędzeniu trzech dni w pobliskim Kyoto, gdzie są dziesiątki jak nie setki świątyń - Nara okazała się miejscem z kolejnymi świątyniami. Jelonki w mieście są ciekawą atrakcją, aczkolwiek na wyspie Miyajima obok Hiroszimy również tam są choć może nie w takie ilości. Jednak jak ktoś jest fanem świątyń no to warto, tak na kilka godzin...

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2015
3  Dziękujemy, Jerzy J
Zrecenzowano: 15 listopada 2015

To miejsce w Nara musisz zobaczyć. Być może ciszy tam nie zaznasz, ale sam obiekt robi ogromne wrażenie. Tak samy gabarytem jak i detalami wewnątrz.
Idać na zachód od tego miejsca po lewej zobaczysz stok z przystrzyzoną trawą poto by na samym pagórku znaleźć sie w kawiarni która jej nie przypomina.
Pogadasz tam w naszym języku, właścicielem nasz rodak.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2015
2  Dziękujemy, Karol W