Kusadasi
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

W hotelu byłam prze z dwa tygodnie z rodziną na przełomie lipca i sierpnia. Jedzenie pyszne, ogromne jego ilości, na pewno nikt nie będzie chodził głodny, chociaż mówię zdaniem jest za duża przerwa między lunchem (kończy się o 14) a kolacja (zaczyna się o 19 30). Oczywiście w międzyczasie można jeść jakieś fast foody i ciasta. Bardzo dużym plusem jest to że hotel ma aż 3 bary na świeżym powietrzu i jeden w środku hotelu, bardzo dobry dostęp do wody pitnej (lodówki z małymi miseczkami plastikowymi z wodą w kilku miejscach na terenie hotelu ). Kolejki do kolacji ogromne, czasem trzeba czekać nawet pół godziny, żeby znaleźć miejsce. Sprzątaczki nie sprzątają albo robią to byle jak (kilka dni nie sprzataly podłogi). Pościel nie została zmieniona przez dwa tygodnie, ręczniki nie były zmieniane codziennie, co dwa dni brakowało papieru toaletowego o który trzeba bylo się upominać. W recepcji nie wszyscy mówią po angielsku, co jest dość dużym klopotem. Wszedzie jest pelno kotow, w lobby smierdzi kocim moczem. Hotel dobry, ale moim zdaniem nie zasługuje na 4 gwiazdki.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, Kamila T
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2018

Pobyt koniec lipca i początek sierpnia. 1 tydzień , 2 osoby dorosłe. Bardzo trudno mi jednoznacznie ocenić hotel. Były rzeczy okropne ale też dużo bardzo dobrych. Ale zacznijmy od początku , przyjazd tuż nad ranem , szybki check-in i bagaże błyskawicznie jadą do pokoju. Hotel dysponuje dwoma budynkami po 8 pięter , nowszy budynek oferuje droższe pokoje selekt. Niezbyt duże ,ok.22 m.kw , wszystkie z widokiem na basen i bocznym widokiem na morze. Ma to duże plusy ale też jeszcze większe minusy , od 10.00 do 23.00 bez przerwy bardzo głośna muzyka i animacje. Zapomnijcie o spokoju i ciszy. Jeszcze tuż obok w hotelowym ogrodzie w weekendy odbywają się lokalne wesela i wtedy muzyka w nocy podwójnie bije po uszach. Pokoje z tarasem , wspaniały widok. W pokoju malutka lodówka z codziennie uzupełnianą wodą ( bezpłatnie). Nie ma szafek przy łóżkach tylko takie małe pulpity. Zestaw do kawy i herbaty. Mały płaski TV. Szafy pojemne , w środku sejf płatny 1€ dziennie. Łazienka razem z toaletą, prysznic w wannie. Mała umywalka z ruszającym się kranem. Ręczniki OK, choć trochę już zmęczone . Internet bezpłatny ale wolny i rzadko dostępny ( rano) . Windy tylko 2 , strasznie pobrudzone i nie da się ich przywołać dla jazdy w górę lub dół . Zapalają sie zawsze obie kontrolki i ludzie się irytują gdy winda staje ale niestety jeszcze kilka pięter w górę trzeba odczekać. Windy małe ,max 6 osób a hotel bardzo duży. Główna restauracja: śniadania raczej monotonne, kucharze potrafią smażyć jajka tylko over easy , wychodzi prawie omlet. Dobre białe sery, wędlina tragedia. Nie wiem dlaczego nie podają krojonych zimnych mięs, których jest pełno na lunchu, a wtedy nikt nie je. Lunche i kolacje bardzo dobre, może za dużo kurczaka i indyka, ryby tylko w panierce lub sosach. Obsługa bardzo dobra ,sprawna i miła . Czego nie można powiedzieć o obsłudze recepcji... wieczorem po kolacji trudno o miejsce siedzące w szisza barze obok basenu, a przy morzu obie restauracje pełne gości płatnych na kolacji. Baseny , jest ich 5 , jeden duży, jeden mniejszy ze zjeżdżalniami , dwa dla dzieci i jeden teoretycznie dla gości mieszkających na parterze. Leżaków dużo ale i tak od 5 rano trwa wyścig o lesze miejsce i po 8 rano nie ma miejsc. Podobnie nad morzem , pierwszą linie leżaków zajmują ludzie pewnie przed 4 rano, bo nam nie udało się ani razu, choć codziennie byliśmy po 6.30 . Plaża bardzo brudna, praktycznie nie sprzątana albo bardzo pobieżnie . Natomiast morze rewelacja, czyste, długo płytko i ciepła woda. W lewo od hotelu plaza ma 18 km piasku i wkoło lokalne domki i wille wakacyjne. Fajnie się biega tylko te sterty śmieci, bardzo dużo maszerujących i biegających Turków . Miło było popatrzyć . Hotel też w większości miał tureckich gości. Ogólnie może być , tylko trzeba się odpowiednio nastawić, cieszyć wakacjami a nie szukać problemów . Polecam

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Rafalek333_11
Zrecenzowano: 22 czerwca 2018

Mój pobyt w tym hotelu to druga połowa czerwca . Nie była to moja pierwsza podróż do Turcji . Kilka słów o pobycie .
Hotel.
Składa się z dwóch budynków . Cześć starsza i nowsza . W części nowszej trochę większe pokoje . Jedna w tym budynku część pokoi nie ma widoku na morze .Po wejściu do lobby hotel nie robi wielkiego wrażenia . Może razić zapach ale to pokłosie sprzątania ( po prostu czasami czuć zapach środków chemicznych ) . Mnie to akurat nie raziło . Budynek ma już swoje lata i jak ktoś chce się przyczepić do odpadającego czy zmurszałego w jakimś miejscu tynku to się przyczepi . długie korytarze prowadzące do wind gdyż pokoje znajdują się po jednej stronie . W starym budynku wszystkie maja widok na morze . Budynek ma 8 pieter na każdym pietrze ok 15 pokoi.
Bardzo słaby internet . Mamy XXI wiek a tu czasem nawet w lobby był problem .
Pokoje
W starszej części raczej małe . Dla dwóch osób idealne . Ale dla rodziny z dzieckiem które śpi na osobnym łóżku ( dostawianym ) to moim zdaniem za małe. Spotkałem rodziny które chciały zamieniać pokoje . Po wstawieniu 3 łózka nie ma jak miedzy nimi przejść. Sam po wejściu do pokoju miałem wstawione 3 łóżko i kazałem je szybko wystawić . Balkon duży ( dwa krzesła ) . Wieczorem widok na trwające imprezy . W dzień na baseny i morze . Łazienka duża z wanną i możliwością wzięcia prysznicu . Ponadto suszarka . Ręczniki wymieniane codziennie . Personel sprzątający bardzo sie starał . Ogólnie widoczne już niedociągnięcia związane z wiekiem hotelu na pewno nadrabiane są jakością obsługi .
Otoczenie hotelu
Jak na hotel 4 gwiazdkowy to nawet nieźle . Przy hotelu znajduje sie 5 basenów . 2 duże i 3 małe dla dzieci . Wszystkie baseny bardzo zadbane . Ciekawe rozwiązanie stanową pokoje na parterze budynku z dostępem bezpośrednio do basenu . Wychodzisz na taras i skaczesz do basenu . Super dla rodzin z dziećmi . Obsługa bardzo dba o czystość basenów . Ponadto 3 ślizgawki do wody . Oprócz basenów KIDS CLUB , bardzo duży ogród z barem , oraz mini golf , boisko do tenisa , strzelanie z łuku . Jest co robić , dzieciaki się nie nudzą . Na pochwałę świetna praca animatorów . Cały czas sie coś dzieje w rytm tureckiej i nie tylko muzyki . Dodatkowo siłownia oraz strefa z automatami do gier .
Wieczorami świetne spektakle . Występują zarówno zespoły z poza hotelu oraz wieczory organizowane przez personel animatorów . Programy bardzo fajne , dużo śmiechu i muzyki ( wybory mis , mister itp.). Codzienni pełna widownia . Po kolacji wieczór dla dzieci ( animatorki świetnie bawią się z dziećmi przy muzyce ) . Tutaj same plusy .
Dużym minusem jest zajmowanie leżaków przy basenie wcześnie rano .
Plaża .
Ok 50 metrów od hotelu . Przejście przez ogród w cieniu . Plaża piaszczysta z leżakami i parasolami . Personel dba o czystość plaży. Niestety w sezonie trzeba zajmować leżaki ( kto pierwszy ten lepszy) . Woda czysta . Na samym brzegu trochę kamyczków . Potem piasek . Bar przy plaży serwuje trunki oraz snacki ( hamburgery , frytki , pizze ) od 12-17 . Bardzo miła obsługa w barze . Zaraz obok plaży punkt z atrakcjami wodnymi ( parasailing , rowery wodne , skutery itp).
Restauracja
Bardzo duża . Część stolików na powietrzu . Bardzo dobre jedzenie . Jest go naprawdę dużo . Potrawy potrafią sie powtarzać ale to raczej normalne . Menu jest urozmaicone i każdy znajdzie coś dla siebie . Podczas kolacji raczej tłok . Inna sprawa ,że ludzie zachowują się jakby nigdy nie widzieli jedzenia .

Wyjazd oceniam jako bardzo pozytywny . Dużo zabawy i śmiechu podczas wieczornych spektakli . Ponadto personel hotelowy bardzo uprzejmy . Mimo kilku minusów ( internet , wieczorny tłok w restauracji , zajmowanie leżaków ) trzeba przyznać ,że hotel zasługuje na 4 gwiazdki .
Ponadto bliskość miejscowości KUSADASI gdzie jest mnóstwo sklepów ( dojazd z pod hotelu dolmuszem nr 6 ). W bezpośredniej bliskości hotelu ( ok 250 m ) duże centrum handlowe i mini bazar . POLECAM

Termin pobytu: czerwiec 2018
4  Dziękujemy, dam1205
Zrecenzowano: 15 czerwca 2018

Hotel położony blisko morza z piaszczystą plażą i dużą ilością zieleni. Fajne baseny, ciekawe tureckie animacje. ekipa bardzo zaangażowana. Pokoje czyste, posiłki nie do przejedzenia. Alkohol i napoje na ful. Wszyscy grzeczni i uczynni. Oferta godna polecenia.

Termin pobytu: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, Jacek D
Zrecenzowano: 28 maja 2018

Naprawdę świetny hotel, w pełni zasługujący na 4 gwiazdki. Położenie bardzo blisko prywatnej plaży(piaszczystej), niedaleko centrum Kusadasi. Bardzo smaczne i różnorodne jedzenie, dostępne w różnej formie przez cały dzień. Pokoje przyjemne ( polecam typ select), sprzątane codziennie, kompleks basenowy i zjeżdżalnie bez zastrzeżeń, każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa miła i pomocna. Bardzo miło spędziliśmy tam czas wraz z rodziną.
Jedyny malutki minusik to nie najlepiej działający internet, ale w końcu na wakacjach nie jest to najważniejsze.

Termin pobytu: maj 2018
2  Dziękujemy, Tomasz G