Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Hotel oceniamy bardzo dobrze. Podczas pobytu niczego nam nie brakowało - posiłki smaczne, acz powtarzalne. Niemniej jednak wybór jest na tyle duży, że wszyscy z pewnością za każdym razem znajdą coś innego dla siebie. Obsługa uprzejma, na kuchni dbają po porządek - za każdym razem gdy coś się komuś wylało lub stłukło, jak spod ziemi wyrastał człowiek z mopem, szybciutko sprzątał i równie szybko znikał. Stoły migem sprzątane i szykowane dla kolejnych gości. Przed wejściem na posiłek stoi dozownik z płynem antybakteryjnym a na kuchni wszyscy w jednorazowych rękawiczkach, więc jeśli chodzi o dbanie o czystość duży plus. Co do pokoi nie będę się wypowiadał, bo są różne kategorie - my mieliśmy DZX1 z widokiem na ścianę sąsiedniego hotelu, jednak na szczęście prawie na samym końcu budynku od strony morza, tak więc widok mieliśmy względnie ładny. Klimatyzatory na zewnątrz faktycznie trochę hałasują, ale jak ktoś spędza w pokoju tylko noce, to chyba żaden wielki problem. Zakupy faktycznie polecam robić na pobliskim markecie tuż przy głównej trasie. Tam można na spokojnie przejść, popatrzeć, przymierzyć i kupić lub nie. Za to bazar w Kusadasi pod Carrefourem polecam osobom, które mają "język w gębie", orientują się chociaż mniej więcej w cenach i są faktycznie zdecydowani że chcą pójść coś kupić a nie tylko zerknąć. Nie to że nie da się wyjść z pustymi rękoma, ale handlują tam wyjątkowe namole, a ceny (które nie są tam nigdzie podane, a i handlarz nie poda ci jej bez targowania) spokojnie można zbijać 40-50%. Po takich "negocjacjach" towar pakują ci do torby i uznają za sprzedany. Oczywiście tu nie chodzi o szczególne umiejętności negocjacji, tylko świadomość, że ich pierwsze ceny bywają z kosmosu. Także jak ktoś szuka emocji i zakupów na poziomie raczej hard, to polecam :-)
Ogólnie hotel fajny, ładny ogród, przyjemna włoska restauracja urządzona w ogrodzie ze smacznymi daniami a kucharz robi niezłe popisy przygotowując desery. Basen jeden + brodzik, ale o takie rzeczy się nie czepiam, bo wybierając hotel każdy widzi co bierze. Strefa SPA jest, siłownia raczej biedna - jakaś bieżnia, kilka hantli i tyle, brak nawet kawałka sztangi, o jakimś urządzeniu "wielofunkcyjnym" nie wspominając. Plaża wąska, zastawiona leżakami (darmowymi). Zejście do wody łagodne a woda płytka nawet spory kawałek od brzegu, co niech będzie zachętą dla rodzin z dziećmi. Obsługa fajna, kontaktowa, wszystko można z nimi załatwić. Bardzo dobrze wspominamy pobyt i z pewnością wrócimy do Turcji.

Wskazówka dotycząca pokoi: numery nieparzyste będą od strony basenu.
Dziękujemy, Krzysztof P
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

pobyt należy uznać za udany jedzenie dobre i urozmaicone jeżeli liczycie na siłownię to uprzedzam jedna bieżnia jeden rowerek stacjonarny i kilka ciężarków sauna ok basen w strefie spa ok z jakuzzi można było korzystać pomiędzy godz 16a17 pamiętajcie nie wybierajcie się na bazar w centrum. Przy hotelu 10 minut spokojnego spaceru turist bazar to samo i bez ścisku i tłoku na tym dużym bazarze zdarzało się że co innego kupiłeś a co innego zapakowano do reklamówki z głównej drogi jadą do centrum busy polecam koszt około 6 liry ogólnie wyjazd i hotel ok wart polecenia jeden mały problem niektóre pokoje wychodzą na ścianę pobliskiego hotelu i klimatyzację ale my w pokoju spędzaliśmy noce było ok ale niektórym to przeszkadzało w trakcie pobytu były dwie kolacje tureckie oraz wieczór wiśni sumując wyjazd ok

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, dariusz64
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Wspaniały hotel. Pełno jedzenia, obsługa bardzo uprzejma i pomocna. Animatorzy bardzo mili, codziennie wieczorem coś się dzieje. Hotel czysty. Polecam skorzystać z rezerwacji we włoskiej restauracji. Zdecydowanie zasługuje na 4 gwiazdki!

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, jwalczak121
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Bardzo fajny hotel.Jedzenia bardzo dużo. Między obiadem A kolacją przekąski w snackbarze. Obsługa hotelu znakomita naprawdę każdy kelner barman czy pan od obsługi basenu zasługują na słowa uznania.Wszyscy uśmiechnięci i pomocni.Nie ma się czego doczepić. Baseny fajne do plaży 1 minuta. Do miasta można się dostać autobusikiem .Polecam

1  Dziękujemy, MarcinP3006
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecam hotel ephesia pyszne jedzenie ,blisko do morza ,czyste pokoje , miła obsługa i bardzo miała atmosfera a także wspaniali ludzie przedewszyskim animatorzy i fotografowie z którymi można porozmawiać na przeróżne tematy

Dziękujemy, Iwona C