Side
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Hotel absolutnie nie zasługuje na 5 gwiazdek.Mała powierzchnia i odległość od morza powoduje,że leżaki są zajmowanie od bladego świtu,więc jest problem z jakąkolwiek miejscówką.Obsługa bez szału,a szczególnie w recepcji to porażka,chamy i buce.Kolejki po napoje,kolejki po przekąski których często brakowało.Mały aquapark a w nim wolna amerykanka bo ratownik zajęty flirtem lub z nosem w telefonie.Internet w lobby,mega wolny więc jakby go nie było.Pokój w miarę,z cudownym widokiem na zakurzoną ulicę.Jedzenie mi smakowało, nie mniej po coś extra długa kolejka.Do plaży daleko,jeżdzi hotelowy busik.Sama plaża ok,ale obsługa baru przy plaży siedzi tam za karę,nos na kwintę i marudzenie jak trzeba coś podać.Animacje dla dzieci i dorosłych bardzo słabe,w porównaniu do tego co robił Efe z Utopii to przepaść.Ogólnie nie polecam,mnie pobyt w Serenisie wyleczył z Turcji na kilka lat..

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, GoldmanKM
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

5 gwiazdek to jakaś pomyłka w przypadku tego hotelu. Wykupilismy wycieczkę na 2 tyg, pokój miał być dla czteroosobowej rodziny w tym łóżko piętrowe, w rzeczywistości dostaliśmy pokój z jednym małżeńskim łóżkiem + 1 dostawka. Po licznych upominaniach wstawili nam łóżeczko turystyczne Codziennie upominanie się o dodatkowe łóżko nic nie dawało, do końca pobytu mieliśmy 3 łóżka dla 4 osób.
W naszym pokoju po kilku dniach używania klimatyzacji pojawił się grzyb na suficie, o regulacji temp można było pomarzyć.
Hotel ogólnie mało zadbany, obsługa wręcz chamska (zwłaszcza na recepcji).
Internet bezpłatny tylko w lobby, a i tam ledwo działał.
Na cały hotel 3 windy z czego przynajmniej jedna ciągle sie zacinała.
Jedzenie smaczne ale monotonne, w barze przy basenach często brakowało potraw ( kto pierwszy ten lepszy), napoje i drinki wydzielane- 2 drinki na 1 osobę.
Czystość kieliszków i szklanek pozostawia wiele do życzenia, zdarzało się, że dostawalismy napoje w brudnych szklankach.
Jedyny plus tego hotelu to baseny,fajny basenik dla dzieci i sporo zjeżdżalni. Na ratownika nie ma co liczyć bo siedzi cały czas w telefonie.
Na plażę dowozi busik co 15 min, sama plaża zadbana i czysta, dużo atrakcji.

Ogólnie nie polecam hotelu!!!!

Dziękujemy, Ilona S
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w hotelu przez 7 dni 2 osoby+ dziecko. Wizyta naprawdę udana. Czytając niektóre komentarze trochę się bałem ale po pobycie widzę jak bardzo były naciągane. Oczywiście, trzeba czasem dać napiwek żeby coś załatwić ale Turkowie tacy już są. Napiwki są tam na porządku dziennym. Na plus na pewno jedzenie (duża różnorodność, smaczne), obsługa w barach i pokojach (miła, rozgadana, wszystko da się dogadać), animacje (ciekawie prowadzone), baseny (woda ciepła, czysta, fajne dla dzieci). Na minus niestety: brak darmowego wifi w pokojach, drobne błędy w oznakowaniu głębokości basenów, niedobór leżaków, łatwiej dogadać się po niemiecku niż angielsku. Stąd 4/5 ale i tak polecamy serdecznie!

1  Dziękujemy, Norbert S
Zrecenzowano: 2 lipca 2019

POKÓJ – rodzinny. Osobna sypialnia z dużym łóżkiem i balkonem oraz pokój tzw. przejściowy z dwoma łózkami, lodówką, tv i klimą. Łazienka duża, z prysznicem. Pokój sprzątany codziennie: wymiana ręczników i pościeli. Pokój czysty i schludny.

WYŻYWIENIE – dużo, urozmaicone, smacznie. Codziennie inne atrakcyjnie serwowane potrawy przez kucharzy przy basenie: baranina, drób, ryby, owoce. Nie można było narzekać na monotonność. Ogromna ilość mięs, dodatków, sałatek, warzyw, owoców i ciast.

OBSŁUGA HOTELOWA – niestety, nie wszyscy pracownicy hotelu mówią po angielsku. Można się jednak było porozumieć. Obsługa przesympatyczna, uczynna, bardzo miło i usłużna. Może nawet aż za bardzo. Mimo ze pracują codziennie od rana do późnych godzin nocnych, zawsze są uśmiechnięci i chętnie służą pomocą.

ANIMACJE - prowadzone przez ekipę z Tunezji: Joya, Shaggiego i Charliego. Chłopacy życzliwi, świetnie mówią po angielsku, zachęcają do uczestnictwa w jodze, zumbie, aqua aerobic, siatce i innych grach. Team niesamowicie integrował gości hotelu:: chętnie rozmawiali z ludźmi, zabawiali wieczorami. Animacje najlepsze z najlepszych do tej pory! Codziennie w amfiteatrze inne widowisko: pokazy fakirów (połykacze ognia, chodzenie po rozbitym szkle), wirujących derwiszy, tradycyjnych tańców tureckich, wybory mistera hotelu, międzynarodowe wybory najsympatyczniejszej pary, i nie wiem co jeszcze wymienić, gdyż przez 15 dni praktycznie codziennie było coś innego. Miniklub dla dzieci oraz wieczorne dyskoteki dla najmłodszych.

POŁOŻENIE – Hotel położony ok 1 km od publicznej plaży, na którą dowoził bezpłatnie hotelowy bus. Leżaki, wyżywienie, napoje na plaży wszystko w cenie. Nie trzeba było ze sobą nic zabierać. Plaża piaszczysta. Morze bardzo ciepłe.

ATRAKCJE W OKOLICY – ok 5 km spacerem promenadą do starożytnej części Side, którą bardzo polecam. Niedaleko Wodospadów Manavgat i Zielonego Kanionu. Poza tym, z tej części Turcji można wybrać się na 2 dniową wycieczkę do Kapadocji.

JAKOŚĆ DO CENY – uważam, że hotel jak najbardziej zasługuje na 5* oraz wart jest ceny, którą zapłaciliśmy za pobyt w nim.

Turcja wbrew obawom wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Przesympatyczni ludzie: zarówno pracownicy hotelu, jak i pracownicy sklepów. Kraj posiadał wielowiekową historię. Mnóstwo dobrze zachowanych zabytków architektonicznych: amfiteatry, świątynie, kościoły etc. Turcja to także niezwykła przyroda i zachwycające miejsca: Kapadocja, Pammukale, Zielony Kanion, Rzeka Manavgat, czy nawet niekończące się stepy w drodze do Parku Narodowego Göreme, czy podziemnego miasta. Poza tym: przepyszne pomidory, cebula oraz najsłodsze pomarańcza, jakie do tej pory jadłam.

Polecam!

Dziękujemy, Anna F
Zrecenzowano: 3 października 2018

Hotel ogólnie oceniam dobrze, ale wymagań nie mam też wygórowanych. Zaczynając od początku Lobby- wrażenie dobre, zyskuje wieczorami, gdy włączone jest oświetlenie, tylko w lobby darmowe WIFI, wieczorami gdy więcej ludzi korzysta dało się odczuć obciążenie, w ciągu dnia OK. Można korzystać tylko jak się ma zameldowanie, jak się wymeldujesz odcinają Ci dostęp.To akurat duży minus. W lobby bar 10-24. Nie zdziwcie się jak Wasze bagaże przed i po wymeldowaniu będą czekały przy recepcji(brak przechowalni) Na początku mnie to lekko oburzyło, ale ostatniego dnia bagaże zostały a my ruszyliśmy w miasto bez obaw. Rewelacyjne baseny i teren czyściutki, dużo leżaków( byliśmy pod koniec września, nie wiem czy to wystarczy w sezonie)
Dostaliśmy pokój na 6 piętrze. Nic więcej nie trzeba, duża szafa, toaletka, telewizor z płaskim ekranem (słuchaliśmy tylko muzyki, 2 gniazdka w pokoju + 1 w łazience, Bardzo wygodne łóżko! Łazienka czysta z wanną i prysznicem, duże lustro. Sprzątane codziennie oprócz czwartku, wymieniane ręczniki i pościel, barek free (woda i soczki małe) uzupełnione 2x w trakcie pobytu. Płatny sejf i suszarka, mały balkon. Klimatyzacja wieczorami działała jak trzeba, w ciągu dnia nie dawała rady. Oczywiście karta otwierająca drzwi, bez której klima nie działała, ale to chyba standard.
Jedzonko... Hmmm... Jedzonko :) Bardzo smaczne! Wybór może nie największy, ale stanowczo wystarczający! Jestem niejadkiem, ale Mój partner próbował wszystkiego i ma to samo zdanie.Świeżutkie warzywa, surówki, pieczywko. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie! Jak już mam się do czegoś czepić, nie najlepsza kawa i desery, ale to bardziej chyba chodzi o to, że były to typowe tureckie słodkości, które chyba nam nie podpasowały, do śniadania drożdżowe bułeczki, te były smaczne :) Między 16 a 17 lody kulkowe. Stały dostęp do wody w takich małych, zamykanych pojemniczkach.
Obsługa, bardzo w porządku, ale po niektórych widać, że liczyli na napiwki i obsługiwali Niemców. W ogóle w hotelu 80% gości to Niemcy, starsi ludzie i rodziny z dziećmi. Z góry zakładają, że jesteś Niemcem i mówią do Ciebie po niemiecku, jak już mówiłam, że don't understand :D To nie było problemu się dogadać po angielsku. W zasadzie dotyczy to nie tylko hotelu ale też okolic.
Animacje, Największy minus hotelu! Szczególnie wieczorami! Po kolacji kinder disco i na cały tydzień co byliśmy raz był super pokaz grupy akrobatycznej i raz nawet śmieszny konkurs dla Pań. A tak to nędza.W ciągu dnia rzutki i wodna siatkówka, nie ma dyskoteki, a o 23:00 nawet na barze robiło się cicho, nawet muzyka nie leciałą w tle. Organizowany jedynie wyjazd do jakiegoś klubu z animatorami za 10 Euro od osoby.
Położenie: Nie najlepsze, nie najgorsze... Blisko mały carrefour i same bazarowe sklepiki z pamiątkami i podróbkami, ale to chyba jak na całej riwierze. Blisko do przystanku dolmuszy. Za kilka Euro zjeździliśmy na własną rękę całą okolicę i naprawdę dużo zwiedziliśmy.
Plaża: Ta odległość z opisu oferty to się zgadza jak spojrzymy w linii prostej :P Pieszo jakieś 7-8 minut, ale jak ktoś leniwy to jeździ busik z przemiłym Panem kierowcą:) Sama plaża rozczarowała nas ogólnie (1szy pobyt w Turcji)Nie sypki piasek, a takie zbite coś brudnego koloru... Ale łagodne zejście i woda cieplutka! Cieplejsza niż w basenach. Buty do wody nie potrzebne. Plaża publiczna z wydzielonym miejscem hotelowym, barem i alko, napojami, wodą, przekąskami i toaletą. W miejscu ze stolikami czystko, ale teren z leżakami stanowczo zaniedbany :( Pełno petów, nie grabione, ale to tez zasługa turystów i to bardzo przykre.
Hotel polecę osoba nastawionym typowo na leniwy wypoczynek, osobom starszym, mniej rozrywkowym i rodzinom z dziećmi. Dla Nas zabrakło typowo wakacyjnego klimatu, muzyki i tańca.

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Katarzyna Ś