Zrecenzowano: 9 października 2017

Duzo atrakacji w hotelu jak baseny, tenis, masaze itp
bylismy po sezonie wiec bardzo spokojnie = malo dzieci.
Rewelacyjna obsluga i bardzo dobre jedzenie.
Hotel jest polozony nieco na uboczu, ale nam to zupelnie nie przeszkadzalo, mozna dojsc do Side plaza w ok 30min.

Termin pobytu: październik 2017
Dziękujemy, Alek W
Zrecenzowano: 17 września 2017

Hotel znakomity ,polozony w lesie piniowym ,z przepiekna zadbana roslinnoscia na rozleglym terenie.Kierownictwo wraz z obsluga hotelowa bardzo profesjonalni ,mili i uczynni.Menu urozmaicone ,przepyszne ,bogaty wybor , nie sposob wszystkiego posmakowac{ pozostawiamy na przyszly rok ,dalsza degustacje} Tym bardziej ,ze byl to nasz pierwszy pobyt w Turcji ,kraju przesympatycznych i przyjaznych ludzi.W hotelu przywitano nas szampanem ,pan recepcjonista sprawnie zalatwil wszelkie formalnosci i otrzymalismy pokoj zgodny z zamowieniem ,{widok na Morze drugie pietro 1257 w budynku glownym} Karte otrzymalismy od razu ,co bylo zbawienne ,po dlugiej podrozy z trzygodzinnym opoznionym lotem. Widok morza ,zieleni i trafnie wybranego Hotelu wynagrodzil i ucieszyl nasze oczy.Pozdrawiamy i dziekujemy calej obsludze Hotelu ! Mysle ,ze warto wybrac sie, na jedno dniowa wycieczke do Izraela ,jest meczaca {dla mnie joging zycia } i tu podziekowania dla przewodnika Mateusza Bajorka . Oczywiscie pozdrawiam rezydentke TUI P.Monike i prosba o bardziej wnikliwe ,dobieranie przez TIU miejscowych przewoznikow ,tym bardziej ,ze ,na powrotmy odlot ,wywieziono nas z norweska grupa na terminal drugi i dobrze ,ze w pore sie zorietowalismy ,biorac taxsi na wlasny koszt ,bo pare km trzeba bylo pokonac do pierwszego terminalu.
Hotel wart jest polecania ,parom i rodzinom .

Wskazówka dotycząca pokoi: W bungalowach jest ciszej ,w budynku glownym od strony ogrodu rowniez ,z widokiem na morze pokoje jasne ,przestronne i widoki piekne
Termin pobytu: sierpień 2017
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, bozenkans
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2017

PLUS: hotel położony na dużym terenie pięknego ogrodu i dawnego lasu piniowego. Jest to coś co wyróżnia go spośród reszty hoteli położonych w samym mieście side i manavgat gdzie hotel jest przy hotelu - wieczorem uczestniczy się w pseudorozrywce wszystkich hoteli wokół.
PLUS: pokoje w willach z basenami - polecamy budynek B (dogodnie położony - ani za daleko ani za blisko). Przy czym miejsce przy "prywatnym" basenie (tj. leżaki i czasami prasol) jest dla wszystkich mieszkających na piętrze (zakup pokoju na poziomie basenu moim zdaniem nie ma sensu, pokoje te są zresztą "na widoku" wszystkich osób przebywających na basenie). Mini-barek uzupełniany codziennie. Czysta pościel, zmieniana bardzo często, wygodne poduszki i przykrycie.
MINUS: pokój naszym zdaniem był bardzo mały. Sprzątanie łazienki (wanna z prysznicem) pozostawiało wiele do życzenia.
PLUS: bardzo dobre jedzenie. Polecamy bar przekąskowy "przy plaży". Z restauracji a la carte zdecydowanie steak house - rewelacyjny stek.
PLUS: wydzielona plaża dla osób 16+. Przez większą część naszego pobytu prawie pusta. W tej części plaży w wodzie są kamienie, a nawet głazy - radzimy ubierać obuwie do pływania. Plaża czysta, sprzątana.
MINUS: przepotworny tłum na basenie głównym.
MINUS: napoje w ciągu dnia podawane są w kartonowych, przeciekających kubkach (ze względu na dzieci).
MINUS (dla par): hotel nastawiony na rodziny z dziećmi - wszędzie jest ich pełno. Szczególnie daje się to we znaki w restauracji głównej przy śniadaniu i kolacji - a wystarczyło by wydzielić "kids free zone".
PLUS: dobre drinki (szczególnie wieczorową porą w sułtan barze) oraz urozmaicony "entertajment" wieczorem - muzyka na żywo.
Byliśmy 2 tygodnie (para) i chętnie wrócimy tylko nie w sezonie gdy są dzieci.
Naszym zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy hotel w side, manavgat i kumkoy - co nie znaczy, że jest to "luksusowe 5 gwiazdek" - ale jest to miejsce gdzie można spędzić bezstresowo urlop za rozsądne pieniądze.

Wskazówka dotycząca pokoi: Budynek B - willa z basenem, pokój na piętrze. Balkony sąsiednich pokoi nie są oddzielone, co nie sprzyja intymności.
Dziękujemy, Koczkodan
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2017

To nasz 5 pobyt w Turcji, zdecydowanie najlepszy hotel.
Hotel położony jest na dużym terenie, zalesionym, cienistym. Mieszkaliśmy w Family Room Garden Building, na 2 pietrze z widokiem na ogród i prywatny basen ( nie dla nas, tylko dla mieszkańców droższych pokoi poniżej, ale przez to cichy ). Pokój miał 2 sypialnie ( zgodnie z opisem ) i 2 łazienki ( wanna, prysznic, nieco ponad specyfikację w rezerwacji ).
Można oczekiwać odrobiny luksusu: codziennie uzupełniany barek z napojami w pokoju, lodówka z napojami na korcie, także małe ręczniczki do wytarcia czoła. Piaszczysta plaża jest regularnie sprzątana, także z wodorostów i większych kamyków. Lodówki z napojami także na pomostach do leżakowania.
Graliśmy w tenisa - obydwa korty są w dużym stopniu zacienione. Nawierzchnia - sztuczna trawa w nienajgorszym stanie.
Sprzątanie pokoju na dobrym poziomie. Zamiast układania kwiatów, porządne wyczyszczenie łazienki. To nie zawsze jest standard w Turcji w 5*.
Oczywiście są i drobne wady: lodówka jednak nie zawsze napełniona, kelnerzy ociągają się z przyniesieniem napojów gościom, którzy nie dają napiwków, słaba znajomość angielskiego wśród obsługi.
Goście to głównie Turcy i Rosjanie, trochę Holendrów. Nie było żadnych problemów - awantur, pijanych czy niekulturalnych gości.
Zjeżdżalnie dla dzieci stanowią atrakcję.
Dla mnie ważna była dostępność także bardzo dietetycznych potraw na każdym posiłku - jestem na diecie trzustkowej. Ale i reszta rodziny była zadowolona w jedzenia.
Poziom wieczornych występów niezły i różnorodny. Nocą dyskoteka dla młodzieży.

1  Dziękujemy, Kamil D
Zrecenzowano: 24 lipca 2017

W Hotelu Turquoise Resort Hotel & Spa ogólnie pobyt oceniam za udany.
Hotel usytuowany jest na dużym terenie i ma bardzo dużo zieleni. Nie jest to najnowszy obiekt i wszędzie widać ślady zużycia i licznych napraw. Polecam pokoje typu Deluxe gdzie za darmo mamy sejf, oraz codziennie uzupełnianą lodówkę o napoje oraz piwo. Klimatyzacja w budynku głównym pomimo centralnego sterowania działała prawidłowo i wydajnie. Jedzenie jest dobre. Chcąc mieć leżaki pod parasolem lub w cieniu należy udać się w celu :) rezerwacji około godziny 07:00 – 07:30 :)
Moim zdaniem osoby które wybiorą ten hotel będą z pobytu w nim zadowolone ale nie zachwycone. Alkohole bardzo dobrej jakości aczkolwiek uzupełnione zbyt dużą ilością lodu. Napoje/soki na plaży jakby (???)rozcieńczone, w lobby już ok. Polecam dla rodzin z dziećmi, rozrywkowa młodzież natomiast będzie się tutaj nudzić.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Dominik K