“Solidny hotel w standardzie trzech (NIE czterech!) gwiazdek”

Najlepsze ceny w okresie
Zameldowanie dd/mm/rrrr Wymeldowanie dd/mm/rrrr
Ceny dotyczą 1 pokoju dla 2 osób
Wyświetl ceny
Porównaj najlepsze ceny w najpopularniejszych serwisach turystycznych
i 6 dodatkowych witryn!
Club Big Blue Suite Hotel
Miejsce nr 42 wśród 373 hoteli w Alanii
Zrecenzowano 19 września 2017

W hotelu Club Big Blue przebywaliśmy w okresie 02-13.09.2017 (pobyt 11-dniowy). Organizatorem naszego wyjazdu było biuro podróży Wezyr, według którego standard hotelu to 4*, w ofercie TUI ten sam hotel ma 3* (o czym dowiedzieliśmy się później) i ta ocena jest to zdecydowanie bliższa prawdzie.
Transfer z lotniska trwał ok. 3.5 godziny, przed naszym hotelem zawieźliśmy gości do 6 innych hoteli mniej lub bardziej po drodze.
Club Big Blue to niewielki hotelik zlokalizowany w Alanyi, niedaleko głównej ulicy. Jego umiejscowienie to zdecydowany plus dla osób, które lubią opuszczać hotel i zwiedzać miasto. Do godnego polecenia bazaru w dzielnicy Oba (pojawiającego się w poniedziałki i czwartki) można dojść w ok. 10-15 minut. 3 minuty do centrum handlowego z dużym Carrefourem. Do centrum Alanyi ok. 40 minut spacerem, taxi ok. 25 złotych. Do morza ok 500 m, plaża przeciętna, wejście kamieniste. Brak baru hotelowego na plaży, więc napoje trzeba zabierać ze sobą (spory minus dla hotelu), leżaki płatne. W związku z brakiem udogodnień na plaży hotelowej, polecam wypoczynek na przepięknej plaży Kleopatry, do której można dojechać autobusem lub taxi.
W kwestii samego hotelu - w broszurach na jego temat można znaleźć informację, iż hotel został wybudowany w 2016 roku i odnowiony w 2017 (!), jest to oczywista pomyłka ponieważ hotel posiada już swoje lata. W hotelu jest około 100 pokoi, ja z mężem otrzymałam pokój na 4 piętrze z widokiem na śmietnik i kawałek ulicy, a moi rodzice na 1 piętrze z widokiem na basen (poza lepszym widokiem, polecam widok na basen, ponieważ mniej słyszalne są wezwania z minaretu na modlitwę ok. 5.30 rano). Recepcjonista nie umożliwił wymiany pokoju na jakikolwiek inny (nawet biorąc pod uwagę dopłatę), a jego znajomość j. angielskiego trudno byłoby określić jako komunikatywną - drugi minus dla hotelu.
Pokoje w standardzie odpowiednim dla 3*, posiadają aneks kuchenny z czajnikiem, ale bez mikrofali (aneks przydatny być może w wersji wyżywienia HB lub tylko śniadania, w wersji all in zupełnie zbędny). Pokoje, podobnie jak cały hotel, utrzymane w czystości. Łazienki w stanie gorszym niż pokoje, należałoby je odnowić. Suszarka bardzo głośna, przegrzewa się i wyłącza po 30 sek. suszenia. Rano brak ciepłej wody pod prysznicem, jedynie letnia. Większość ręczników łazienkowych, które otrzymaliśmy w trakcie 11-dniowego pobytu posiadało dziury lub plamy. Pani sprzątająca starała się zrekompensować te braki pięknym uśmiechem i łabędziami z pościeli :)
W pokoju rodziców pojawił się problem z klimatyzacją - wyciekała z niej duża ilość wody, zalewając szafę stojącą pod nią. Dopiero po 3 dniach (i trzech wizytach w recepcji) problem został rozwiązany.
Basen nieduży, ale zupełnie wystarczający biorąc pod uwagę ilość gości hotelowych, posiada trampolinę, co może być uciążliwe dla osób wypoczywających na leżakach tuż obok niej. Drugi mniejszy basen jest połączony ze zjeżdżalniami, uruchamianymi 3 razy dziennie po 30 minut. Brak ręczników basenowych do wypożyczenia (zdarzyło nam się to pierwszy raz). Odpowiednia ilość leżaków na basenie, mimo pełnego obłożenia hotelu.
Jedzenie bardzo smaczne, dobrze doprawione, choć niewielki wybór, ze względu na niewielki rozmiar hotelu (zwykle dwa rodzaje mięsa na obiad/kolację, ziemniaki, frytki, ryż, dodatki). Po tygodniu, można się poczuć nieco przejedzonym, ponieważ dania (szczególnie mięso) wygląda i smakuje bardzo podobnie każdego dnia (kurczak albo indyk w sosie). Największą wadą posiłków były zdecydowanie przekąski - codziennie niemal identyczne ciastka (podobne do pizzy) z cebulą.
Animacjami zajmuje się tylko jeden pracownik, sympatyczny Pinokio. Niekiedy organizował zabawy dla dzieci w ciągu dnia, prawie codziennie rzutki, water-polo i siatkówkę dla dorosłych. Animacje wieczorne kilka razy w tygodniu: mini-disco dla dzieci, a dla dorosłych muzyka na żywo, występ taneczny, pokaz laserów, bingo.
Obsługa hotelowa bardzo sympatyczna - kelnerzy, kucharze, panie sprzątające. Da się odczuć mniejszą presję wywieraną na pracownikach niż w dużych kompleksach hotelowych. Ze względu na kameralność hotelu, pracownicy w barze hotelowym pozwalają nawet gościom wybierać muzykę na basenie.
Opuszczaliśmy hotel już o godzinie 6.55, mimo wylotu o 12.45, ponieważ druga część gości biura Wezyr miała samolot o 1.5 godziny wcześniej niż my. Gdyby organizator zainwestował w drugi autokar udałoby nam się zjeść śniadanie, zamiast niepotrzebnie czekać na lotnisku dodatkowe 1,5 godziny - duży minus dla biura Wezyr.
Mimo zamówienia lunchboxów w recepcji na dzień wcześniej, nie zostały one przygotowane dla nikogo z grupy wracającej naszym autobusem (kilkanaście osób) - spory minus dla hotelu.
Podsumowując, hotel w pełni spełni wymagania osób, które nie oczekują luksusów, charakterystycznych dla dużych kompleksów hotelowych poza miastem, ale poszukują miejsca z wygodną lokalizacją w mieście i smacznym jedzeniem.

Wskazówka dotycząca pokojów: W pokojach z widokiem na basen mniej słychać wezwania z minaretu na modlitwę (ok. 5:30 rano).
  • Data pobytu: wrześniu 2017, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, Paula P

Zrecenzowano 21 sierpnia 2017

Pokój czysty codziennie sprzątany i dekorowany, klima lodówka i wyposażenie ok. Mały minus, że sejf płatny 2 euro za dzień i zamykany na klucz, a nie na kod. Bardzo dobra obsługa Mustafa, Mahmed, Aziz i najlepszy Akction czyli PINOKIO dzieci biegały za nim jak kometa. Minusem jest brak bezpłatnego busika na plażę 9 3 dolary za osobę) i brak barku w ramach Al in na plaży. Baseny i zjeżdżalnie ok. ogólnie polecam

Wskazówka dotycząca pokojów: górne piętra mają lepsze widoki
  • Data pobytu: sierpniu 2017, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Tomasz S
Zrecenzowano 18 sierpnia 2017

Można pisać wiele, super hotel, z bardzo dobrą kuchnią i najlepszym kucharzem Mehmetem .Dbał o nasze podniebienia jak nikt inny :).Każdy w zasadzie był uczynny i pomocny obsługa hotelowa na medal.Od rana do wieczora czułam się jak na prawdziwych wakacjach, wracam we wrześniu.

• Data pobytu: czerwcu 2017, podróż z rodziną
2  Dziękujemy, Anna N
Zrecenzowano 17 sierpnia 2017

Klimatyzacja była zepsuta ,w pokoju śmierdziało strasznie z kanalizacji .Lazienka obskórna .Codziennie te same animacje .Hotel nie dla dorosłych ,nastawiony tylko na dzieci .80% gości to dzieci .Animacje praktycznie tylko dla dzieci .Dzien w dzień o tej samej godzinie ten sam repertuar ,miałam codziennie deja vu .Obsluga bardzo fałszywa.Jedenego dnia główny obsługujący stoliki przy barze basenowym ,podlizuje się, zaparasza cię na drinka po za hotelem ,jak odmówisz grZecznie ,to udaje ze cie nie widzi,masz stertę naczyń na stołku i go omija.Nawet nie mówi dzień dobry jak cię widzi pierwszy raz przy śniadaniu ,w Polsce to nie dopuszczalne aby ignorować gościa i się z nim nie witać .Widac ze są daleko za murzynami jeśli chodzi o savoir vivre ,klient a gość.Dało się wyczuć ,że w tym hotelu patrzą na pieniądze ,patrzą tylko gdzie da się wyciągnąć.Uwazam ,że spoufalanie się kelnera do kobiety która jest gościem i przyjechała odpocząć jest niedopuszczalne.Czułam się niekomfortowo .Jedzenie średnie ,większość nie zjadliwa .Brak prawdziwej kawy tureckiej ,a to są przecież 4 gwiazdki,proszkowny syf z maszyny .Kelner chodzi tylko i co chwila wyciąga telefon i sie gapi w niego i sie głupio cieszy .Rozdaje wszystkim wszystkim blondynka swój fb i pisze z kilkoma naraz i nic innego nie robi.Na koniec bagażowy robił jakiś głupi wywiad ze mną,wypytywał czy wrócę za rok i do tego hotelu ,czułam się złe ,ze muszę mu się tłumaczyć ,jk powiedziałam ,ze nie wrócę,był pretensjonalny i grzecznie mu powiedziałam,ze jestem zmeczona i juz nie mm sił rozmawiać ,to zaczął mi wmawiać ,ze jestem pijana ,nigdy nie spotkałam się z czyms takim ,a troche swiAta zwiedziłam,Pierwszy raz miałam ochotę juz wyjsć z tego hotelu i nie wracać nigdy .Nigdy nie byłam w takim beznadziejnym hotelu i tak nudnym jeśli chodzi o rozrywkę .Ps w pierwszym dniu przyjaZdu ,zapytali czy mówię po rosyjsku ,jak się dowiedzieli ze nie ,pytali ciągle dlaczego i nie mogli zrozumieć czemu nie mówię po rosyjsku ,nadal nie rozumiem o co im chodziło ! Ja im tłumaczyłam a oni nadal ,why? Byli bardzo zdziwieni

• Data pobytu: sierpniu 2017, podróż w pojedynkę
6  Dziękujemy, Urszula c
Zrecenzowano 16 sierpnia 2017

Hotel jest naprawdę świetny! Kameralny, nieduży, tylko 100 pokojów, więc znacznie przyjemniej niż w molochach, w których pokojów jest 300 albo 500. Pokoje są czyste, codziennie sprzątane, a pani sprzątająca Hatice układa piękne niespodzianki - rano można ją czasem podpatrzyć jak zbiera kwiaty przed hotelem :) Standard pokojów jest wystarczający, jeżeli ktoś nie oczekuje wielkich luksusów - dla nas było naprawdę dobrze. W pokojach klimatyzacja, dość duży balkon, lodówka, czajnik. Dzieci spały na rozkładanych fotelach, dla nastolatka na pewno za małych, ale dla 4-latki i 2-latki w pełni wystarczające.

Obsługa w recepcji pomocna, dobrze mówi po angielsku, reszta personelu raczej słabo, ale stara się zrozumieć o co chodzi. Obsługa w restauracji bardzo miła, uśmiechnięta, zawsze z radością wita dzieci, nigdy nie dają odczuć, że są źli, gdy maluch coś rozleje, nakruszy czy marudzi, wręcz starają się pomóc dziecko rozbawić :) Szef obsługi w restauracji pilnuje porządku cały czas, w razie potrzeby zawsze służy pomocą. Gdy raz przyszliśmy już na końcówkę śniadania i córka chciała miód, który już był sprzątnięty, nie było żadnego problemu - poprosiłam i przyniósł mi z kuchni. Jest zakaz wynoszenia posiłków z restauracji do pokojów, ale jak wyjaśniliśmy z mężem, że dzieci zasnęły przed kolacją też nie było problemu - mogliśmy wziąć talerze do pokoju. Barmani w pool barze zawsze bardzo mili, chętnie rozmawiali na tyle ile pozwalał im angielski i potrafili sami z siebie pośmiać się, gdy mieli problem ze zrobieniem drinka ;)

Jedzenie jest pyszne, mnóstwo świeżych warzyw, warzyw na ciepło, smaczne sery i mięsa z grilla, dobre desery, genialne w smaku arbuzy i melony. Niektórzy narzekali, że codziennie jest podawane to samo, ale raz - nie zgodzę się z tym, a dwa - warto naprawdę próbować po kolei różnych potraw, wszystko jest bardzo dobre. Wieczór turecki pełny dań, za którymi jeszcze dziś tęsknię :) Warto zamówić sobie podczas wieczoru tureckiego drinka w arbuzie, cena 70 lirów, więc korzystna, drinki poza all inclusive w cenie 20 lirów, więc podobnie jak w Polsce.

Atrakcje i animacje w hotelu są prowadzone na wysokim poziomie. Animator Pinokio bardzo zaangażowany bez względu na to, czy prowadził animacje dla dzieci, czy dla dorosłych. Nasze dzieci uwielbiały wieczorne mini disco, sami się z nimi wytańczyliśmy codziennie, bo młodsza córka była za mała na samodzielną zabawę. W ślad za nami szli inni rodzice i czasem na mini disco bawiło się tyle samo dużych dzieci co małych :D W ciągu dnia dla dorosłych animator organizował piłkę wodną, rzutki z super nagrodą dla wygranego, siatkówkę, nadzorował zabawę na zjeżdzalniach wodnych lub organizował inne gry. W jeden wieczór można było zagrać w bingo (składka 20 lirów, ale nagrody dla wygrany warte dużo więcej plus nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników), był fakir i fire show, muzyka na żywo, wieczór turecki. Wszystko mi się bardzo podobało, ale wieczór turecki fantastyczny - aż łzy w oczach stanęły z żalu, że rano wyjeżdżamy.

Sam teren zewnętrzny hotelu jest średniej wielkości. Jest trawiaste boisko do siatkówki, obok niego mini zoo z żółwiami i gołębiami, a po drugiej stronie stół do ping ponga. Leżaków jest dużo, starcza dla wszystkich, tylko leżaki od strony restauracji są składane ok. 17 ze względu na sprzątanie i rozstawianie stołów na kolację w ich miejscu. Jak ktoś chce poleżeć do 18-19 lepiej rozłożyć się po drugiej stronie basenu lub przy basenie ze zjeżdżalniami. Baseny są nie za duże, ale w zupełności wystarczają, basen dla maluchów jest pod zadaszeniem tak samo jak mini plac zabaw (ogromny plus, gdyż dzieci nie spalą się na słońcu podczas zabawy). Zjeżdżalnie czynne 3 razy dziennie, cały czas pilnowane przez animatora lub kogoś z obsługi, żeby nikomu nic się nie stało.

Do plaży 10 minut na piechotę, transfer na plażę Kleopatry płatny 2 euro od osoby za obie strony, trzeba zamówić godzinę przed odjazdem busa. Blisko do Carrefoura i centrum Alanyum, do centrum miasta, na Zamek, do portu - na piechotę około 35 minut, ale z dziećmi dojść ciężko, lepiej jechać autobusem 1 lub 101 z przystanku przy głównej drodze najbliżej plaży. W poniedziałki targ w odległości 10 minut na piechotę od hotelu. Polecamy jechać na zamek (wspaniała panorama na port i Alanyę), nawet z małymi dziećmi można wjechać na górę autobusem 4 lub taksówką, na górze jest też bardzo stary meczet.

Ogólnie jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni z 2-tygodniowego pobytu, było nam żal wyjeżdżać i naprawdę rozważamy powrót w to samo miejsce.

Wskazówka dotycząca pokojów: Najładniejszy widok jest z pokojów na 6-7 piętrze
  • Data pobytu: sierpniu 2017, podróż z rodziną
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, kochermonika
Hotele, które mogą Ci się spodobać…
Podróżni przeglądali również te hotele (Alanya)
w odległości 4,1 km
Kleopatra Atlas Hotel
Nr 72 z 373 w lokalizacji Alanya
Liczba recenzji: 103
Wyświetl ceny

Byłeś(-aś) w Club Big Blue Suite Hotel? Podziel się wrażeniami!

Club Big Blue Suite Hotel — dodatkowe informacje

Adres: Cumhuriyet Mah. Karasaz Sok. No: 27, Alanya 07490, Turcja
Lokalizacja: Turcja > Tureckie Wybrzeże Morza Śródziemnego > Antalya > Alanya
Udogodnienia:
Bar/salon Zajęcia dla dzieci (obiekt przyjazny dla dzieci / rodzin) Wnęka kuchenna Restauracja Obsługa pokojowa Usługa przewozu Spa Apartamenty Basen
Styl hotelu:
Nr29 wśród hoteli spa w miejscowości Alanya
Nr32 wśród hoteli dla rodzin w miejscowości Alanya
Zakres cen: 199 zł–4 069 zł (na podstawie średniej ceny za pokój standardowy)
Klasa hotelu:3-gwiazdkowy — Club Big Blue Suite Hotel 3*
Liczba pokoi: 101
Opcje rezerwacji:
TripAdvisor jest dumnym partnerem firm Booking.com, Hotels.com, TripOnline SA i 5viajes2012 S.L., dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji w następującym hotelu bez obaw: Club Big Blue Suite Hotel. Co miesiąc pomagamy milionom podróżnych w wyszukiwaniu najlepszych hoteli na podróże w celach wypoczynkowych i biznesowych. Zawsze oferujemy najkorzystniejsze zniżki i oferty specjalne.
Znany także jako:
Club Big Blue Hotel Alanya
Hotel Big Blue Suite

Czy to Państwa ogłoszenie w serwisie TripAdvisor?