Alanya

Hej, na wczasy wybraliśmy się w 7 osób, paczka znajomych.
1. Sam hotel - nie jest to miejsce w którym znajdziecie posadzki ze złota oraz złote klamki, aczkolwiek nadrabia schludnoscia, dbałością o porządek oraz klimatem rodzinnym, który w hotelu panuje.
Od początku :
Po przyjeździe do hotelu obsługa bardzo sprawnie przydzielila nam pokoje, nie mieliśmy problemu z oczekiwaniem na początek doby hotelowej co jest standardem w innych miejscach. Po odebraniu kluczyk Pan zawiozl nasze bgaze do pokoi i co najważniejsze nie stał z ręką wyciągnięta na napiwek. Bardzo nas to zaskoczyło kierując się opiniami dotyczącymi obsługi w tureckich hotelach. Z pokoi byliśmy bardzo zadowoleni, łazienki duże i Czyste pokoje przestronne. Było tak jak opisane w biurze podróży.

2. CISZA/SPOKÓJ - pragnę zauważyć, że hotel znajduje się w samym centrum alanya i sam fakt wskazuję na to że nie będzie tam cichutko jak w mniejszych miejscowościach tureckich lub innych odizolowanych od centrum miejscach. Jeśli komuś zależy na łatwym dostępie do tureckich kuchni, pabow, knajpek, syraganow itp to lokalizacja jest idealna. Bardzo blisko na wycieczki, możliwość zwiedzenia dużej ilości miejsc za darmo bo odległość nie przekracza 2 km od hotelu. Co do głośności na ulicy i dochodzacych do pokoi odgłosów da się je znieść. Spalimy średnio po 7 h i każdy się wysypial.

DBAŁOŚĆ O CZYSTOŚĆ - jadąc mieliśmy ogromne obawy o tą kwestię o ile nie jechaliśmy tam z zamiarem spędzenia czasu w pokojach ( no bo kto leci do Turcji po to by spędzić czas w hotelu) o tyle każdemu zależalo na tym by móc odświeżyć się w przyzwoitych warunkach, wyspać w świeżej pościeli i wytrzeć świeżym ręcznikiem. I tu jak najbardziej na plus, zero pokrycia z tym co pojawia się w opiniach o hotelu. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki co drugi dzień wymieniane, wykładzina odkurzania codziennie, wszystko poukładane i posrzatane.

WIFI- działające poprawnie w pokojach w godzinach wieczornych oraz przy basenie i w lobby w godzinach, w których serwowane były śniadania, obiady i kolacje. Dla nas nie stanowiło To problemu mieliśmy go tyle ile potrzebowaliśmy. Wakacje są po to by odpocząć i oderwać się od codziennego zycia:). W każdym pubie, w którym się pojawilimy obsługa podawała nam hasło do swojego WiFi, wystarczyło poprosić.

Jedzenie - tu zdania podzielone cześć bardzo zadowolony, dania duszone, warzywa ciasta GRNIALNE. Mały wybór mies ale dało się przezyc może dlatego, że pojechaliśmy z nastawieniem na spróbowania lokalnych dań. Tu barsdzo ważna uwaga, zanim padnie decyzja o tym by zjeść coa olaklnego zastanówcie się czy rzwczywiscie macie na to ochotę :), my nie jedliśmy w knajpach prY głównej ulicy, odchodząc w boki ulic szukaliśmy lokalnych knajpek które wyglądem nie przyciągały a jedzenie było wyśmienite i baaaaaaaaardzo tanie.co do różnorodności jedzenia to moim zdaniem jak najbardziej było różnorodne, wegetarianie będą zachwyceni gwarantuje. Słone przekąski super - drugi obiad. Ciasta rzeczywiście wybór mały ale może to i lepiej :)

OBSŁUGA HOTELU - gdyby gwiazdki były przyznawane tylko na podstawie tego kryterium dałabym 10 /10. Mili, pomocni, drinki wydawane w ilościach jakie sobie zazyczylismy. Nie było ograniczeń, o których mowa w poprzednich komentarzach 1 osoba - 1 drink. Chcieliśmy 10, dawali 10. Nigdy nie wyganiali nas do pokoi. Często zdarzało się tak, że o późnych godzinach wracaliśmy do hotelu i do 2, 3 nad ranem siedzieliśmy przy basenie, nikt nie zwrócił nam uwagi wręcz przeciwnie mówili że nie stanowi do dla nich żadnego problemu. Puste szklanki po napojach oraz pełne popielniczki wymieniane w oka mgnieniu. To samo z zastawa najadalni. Obsługa staje na wysokości zadania w każdym calu. Wszyscy są uśmiechnięci i bardo przyjaźnie nastawieni do Polaków.

Ogromnym minusem natomiast było nastawienie ludzi, narzekajacych na wszystko. Czasem było mi wstyd za osoby, które pochodzą z tego samego kraju co ja i z taką pogardą traktują ludzi tam pracujących, ponieważ żyją w przekonaniu że jak trochę zapłacili to mogą wszystko, proszę pamiętać że jeśli oczekuje się luksusowych pokoi, obsługi pod krawatem, sztucznej sympatii obsługi hotelowej która czeka tylko na napiwek oraz miliona rodzaju potraw, których nie jest się w stanie skonsumowac nie wybiera się hotelu, którego cena w szczytowym czasie sezonu nie przekracza 2700 :), ponieważ potem pojawiają się tu komentarze nieobiektywne spowodowane tym że nie udało się ugrać luksusu za 2000 zł. :) nie wiem jak jest w innych hotelach ale wiem jak jest w tym i serdecznie go polecam.

Hotel polecę każdemu,

Dziękujemy, xdexik
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Jedynym plusem tego hotelu są niesamowite widoki. Hotel wymagający odświeżenia, z brudną wykładziną w pokoju. Jedzenie słabe, przekąski kiepskie. Personel niesympatyczny z wyjątkiem szefa kuchni oraz starszego barmana w barze przy basenie. Zero animacji. O 23.00 wyganiają Cię do pokoi. Plaża kiepska, kamienista. Okolica fajna, wszędzie blisko

Wskazówka dotycząca pokoi: Przepiękne widoki z wyższych pięter
Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, Kociara1970
Zrecenzowano: 25 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Obsługa bardzo niesympatyczna nie biorąca pod uwage życzenia klientów. Jedzenia mało i nie za smaczne. Serwis sprzątajacy nie wymienial ręczników przez tydzień nawet jak sie o to poprosiło i jedyne co to codziennie były ścielone łozka i nic poza tym. Pokoje średnie i brudne. Do łazienki strach wejsc na boso bardzo niechlujnie.

Dziękujemy, klaudiakP6126TK
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Hotel idealny dla osób ceniących sobie spokojny wypoczynek. Wszystko było zgodne z opisem. Dla tych, którzy szukają luksusu raczej się nie nadaje. Hotel czysty zadbany, pokoje sprzątane codziennie, jedzenie bardzo dobre, każdy znajdzie coś dla siebie, wiadomo, że pewne rzeczy się powtarzały, ale zawsze tak jest w hotelach. Obsługa bardzo miła i pomocna. Hotel znajduje się blisko ruchliwej ulicy, ale to nadawało czar pobytowi, bo można było poczuć się jak mieszkaniec Alany'i. Piaszczysto- żwirowa plaża zaraz po drugiej stronie ulicy, przejście przez światła( bez butów do wody nie da rady wejść do morza, o czym niektórzy zapomnieli). Z hotelu widok na morze oraz centrum Alanyi wraz z jej zabytkami. Z plaży również piękne widoki . W hotelu raz na tydzień jakaś animacja, my trafiliśmy na pokaz skór oraz taniec brzucha. Niedaleko hotelu znajduje się podmiejski, który odjeżdża co chwilę do centrum miasta ( bilet 3 liry od osoby), można nim dojechać do najważniejszych części miasta, aby pozwiedzać lub na plażę Kleopatry. Na około hotelu dużo sklepów, restauracji. Polecamy zwłaszcza Pasha Restaurant, jest trochę drożej niż w restauracjach przy głównej drodze, ale obsługa oraz serwowane dania są na najwyższym poziome, nie wspomnę o pięknym widoku na morze oraz Alanyę. Hotel godny polecenia, zwłaszcza dla osób, które nie boją się same poznawać Turcję.

Wskazówka dotycząca pokoi: Piękne widoki.Położony w bardzo dobrym miejscu (wszędzie blisko i dobra komunikacja).Ma udogodnienia również dla niepełnosprawnych.
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, diesnatalis27
Zrecenzowano: 6 lipca 2019

Pomimo tylu złych opinii na temat tego hotelu po raz kolejny mogę stanowczo stwierdzić, że były to najlepsze wakacje. Jedzenie przepyszne, duży wybór, każdy znajdzie coś dla siebie. Basen i pokoje codziennie sprzątane. Windy w hotelu sprawnie i szybko przyjeżdżały. Posiłki serwowane są w restauracji na ostatnim piętrze hotelu, co sprawia, że widoki stamtąd są na morze i góry przecudowne.
Jeśli ktoś mówi, że łazienki są brudne to jest w błędzie, ponieważ posadzki są wykonane z marmuru dlatego wygląd kamienia może wprowadzić w błąd. Hotel jest kameralny i dla ludzi o niewygórowanych wymaganiach. Do ścisłego centrum Alanya jest 1 km. Hotel stanowi idealną bazą wypadową, wszędzie jest blisko, a do morza kroczek przez drogę.

Wskazówka dotycząca pokoi: Apartamenty narożne są jasne i przestronne
Dziękujemy, Agnieszka G