Zrecenzowano: 7 września 2019

Pokój rodzinny b.ładny, widok na dach jedynej restauracji , pokój 318. Posiłki urozmaicone, dobre. W barze jedynym z alkoholem, wyliczają drinki dwa na osobę -porażka. Bar nie bar( nic do jedzenia a napoje to woda i jakiś napój można sobie nalać) przy plaży ( ok 500 m. od hotelu), leżaki w cenie, plaża słaba, drobniutki kamyczki (konieczne obuwie). Animacje wieczorne b.słabe, bajki dla dzieci poi rusku, pokój animacji prowadzi młoda kobieta która totalnie nie nadaje sie do pracy z dziećmi, żadnego pomysłu żeby czymś zając dzieciaki, proponuje tylko płatne rysunki 3 euro, bądź malowanie na koszulce 8 euro i całe jej zajęcia z dziećmi. Zjeżdżalnia czynna w określonych godzinach. Poza tym dojazd do hotelu z lotniska to naprawdę trzy godziny !!! koszmarnie daleko. 5 euro kaucja za pilota do klimy.

Dziękujemy, Ilona Z
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Właśnie wróciliśmy z wakacji i pobytu w tym hotelu.
Hotel po remoncie, urządzony w nowoczesnym stylu, ładny. Animacje dla dzieci i dorosłych, codziennie wieczorami show i dyskoteka.
To co mi się nie podobało to brak klimatyzacji w całym obiekcie (klimatyzacja tylko w pokojach) proszę sobie wyobrazić 45 c na stołówce, gdzie jest pelno ludzi (kolejki), momentami brak miejsca, aby spokojnie usiąść i zjeść i jeszcze tak gorąco. Przyjechaliść dość póżno, ze względu na opóżnoiony lot, było już po kolocji, niestety nie zostawoino dla nas nawet kanapki. Jedzenia dużo, aczkolwiek takie zwykłe, mało urozmaicone, brak owoców morza, do mięsa kolejka zanim otworzyli jadalnie. Basen i bar jak na tyle ludzi malutki, leżaki ciągle zajęte. Wszystkie informacje podawane w języku ang, niemieckim, tureckim i rosyjskim tylko nie w Polskim. Być może poza sesonem byłoby lepiej, ze względu na mniej ludzi.

1  Dziękujemy, AgaSzczepaniak
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Uwaga – obszerna i szczegółowa recenzja!

15.07.2019 r. wylot z Zielonej Góry do Antalayi. Nie wymagajcie nie wiadomo jakiego standardu od lotniska, które przyjmuje tylko jeden lot czarterowy do Turcji w tygodniu. Odprawa przebiega bardzo szybko i płynnie. Strefy Duty Free nie ma. Mały kiosk, ceny wysokie. Cena 0.5 wody to 7 zł. Alkoholu nie kupicie.

O locie się rozpisywać nie będę. Trwa 2h40 minut. Wiza kupiona przez Internet - równoważnik 20 dolarów amerykańskich. Na lotnisku w Turcji sprawnie, przy wyjściu z lotniska czekają rezydenci ( w moim przypadku Coral Travel). Kierują do odpowiednich autobusów, klimatyzowanych. CZAS TRANSFERU DO HOTELU WYNIÓSŁ W MOIM PRZYPADKU PONAD 3 GODZINY czyli dłużej niż czas przelotu. Był to ostatni hotel na trasie.

Po przyjeździe na miejsce hotel robi pozytywne wrażenie, duży hol, ładne akwarium i krzątające się osoby. Hotel na pierwszy rzut oka nie wydaje się być duży, kilka pięter, wyremontowany, kolorowo podświetlony. Recepcjonistka pobiera paszporty i vouchery, przypina opaski all inclusive, my w międzyczasie udajemy się na kolację. Tutaj zaczynają się schody. Kolacja rozpoczyna się od 19 i trwa do 21. My trafiliśmy na kolacje kilka minut po 19. Niestety jest już spora kolejka (widoczna na zdjęciu), która oczekiwała na posiłek. Na początku podawane są najciekawsze dania, tzw,, gwoździe programu,,. W międzyczasie okazuje się, ze hotel nie składa się z 1 budynku widocznego na większości zdjęć lecz z 5 budynków! Przed stołówką stoi długa kolejka, która ukazana jest na zdjęciu poniżej. Jeżeli komuś nie zależy na ,, najciekawszych daniach to omija kolejkę, i wybiera mnie oblężone ,,miski,,

STOŁÓWKA

Jak na duży ,,moloch,, przystało stołówka skąd pobiera się posiłki jest zdecydowanie za mała. Za każdym ktoś wpada na kogoś, coś komuś spadnie z talerza, ogólnie trzeba chodzić slalomem i pilnować swojego talerza. Po wyjściu z kuchni wychodzi się na 2 stołówki. Jedna z częściowo zakrytym dachem( na wprost), druga pod budynkiem( na lewo). Miejsc jest dużo, każdy znajdzie stolik. Na każdym ze stolików znajdują się szklanki i litrowa woda źródlana. Napoje kolorowe, piwo trzeba sobie przynieść z baru, kelnerzy ich nie donoszą. Na stołówce obecne automaty do kawy, wody, oraz napoje kolorowe: przesłodzone napoje o smaku mango, pomarańczy, wiśni i jabłka - bardzo słodkie i nie mają nie wspólnego z nazwą ,,sok,,. Uznać trzeba, że kelnerzy dbają o czystość na stołówce. Na bieżąco zabierają puste i brudne naczynia i są sympatyczni. Przy kolacji z głośników rozbrzmiewa muzyka.

JEDZENIE

Jedzenia dobre, choć w Turcji jadłem lepsze. Króluje drób i wołowina, raz zdarzył się kebab. Dużo warzyw, owoców, sałatek, zieleniny. Sporadycznie ryba smażona. Obowiązkowo na każdy posiłku spaghetti i turecka pizza. Czasami ziemniaczane talarki i pizza. Pieczywo ok, do wybory chleby tostowe słodkie bułki, chleb i małe bułeczki. Duża ilość potraw z udziałem tureckich słonych, czerwonych parówek. Na śniadanie jajka sadzone, czasami jajecznica, jajko na twardo. Jeśli chodzi o desery to widziałem duży wybór ciast, puddingów. Niestety nie przepadam za tak słodkimi rzeczami. Duży wybór owoców, brylują arbuz, melon, jabłka, pomarańcze, śliwki. Chyba każdy wybierze coś dla siebie, lecz nie spodziewajcie się rarytasów. W godzinach 14-17 przekąski na basenie: frytki, talarki, kofte, nugetsy, spaghetti, kurczak, burgery, warzywa m. in. Kukurydza, sałata, pomidory, sosy

POKOJE i INFRASTRUKTURA
Na temat pokoi nie mogę wiele powiedzieć ponieważ byłem tylko w jednym. Pokój otwierany na kartę. Unikajcie pokojów ekonomicznych ponieważ one nawet nie posiadają balkonów, a standard w nich jest niski pomimo, ze jest to 4 gwiazdkowy hotel. Ogólnie pokoje duże, klimatyzacja działała bez zarzutów. Pilot do klimatyzacji za kaucją 5 dol/euro. W pokoju wygodne łóżko, telewizor LCD bez żadnego polskiego kanału, lodówka która działa tylko przey włożonej karcie, sejf, śmierdząca szafa. W łazience suszaka do włosów, mydełka i szamponiki. Wanna z prysznicem – niestety zgrzybiałe uszczelki widoczne na zdjęciach. W moim pokoju balkon, stolik, dwa krzesła, popielniczka, suszarka i klimatyzator. Codziennie wymieniane ręczniki, pościel. Był to budynek 3 – standard 3 gwiazdki. Pokoje w budynku głównym zdecydowanie ładniejsze. Budynek głowny łączy się z resztą budynków przejściem podziemnym( pod ulicą - zdjęcie). Przy hotelu polecam sklep wielkości dużej Żabki, Miros Jet – ceny przystępne, alkohol drogi, piwo miejscowe 12 lir za puszkę, zagraniczne 14-15 lir, wódka ok. 150 lir!!!!

All inclusive

Co do alkoholi w all inclusive to szkoda się rozpisywać… Każdy trunek rozwodniony pomijając Raki. Piwo prawie przeźroczyste. Nie ma szans się upić, chyba ze wypije się beczkę piwa. Leją skandalicznie mało. Do wyboru piwo Efes, gin, wódka, ,,Malibu,, winiarze białe i czerwone i raki. Z napoi Cola, Sprite i Fata z automatu. Podawane w szklanych lb plastikowych kubkach. Ilość lanego alkoholu widoczny na zdjęciu. Dla imprezowiczów polecam zaopatrzyć się w kraju.

BASENY

Hotel posiada dwa baseny, niestety zbyt mały na tak dużą liczbę ludzi a przede wszystkim dzieci. Przy głównym budynku basen, chyba 1,40m głębokości, 2 zjeżdżalnie. Przy budynkach 2-5 jest ,,silent pool,,. Niestety silent to on za bardzo nie jest przy takiej ilości dzieci. W najgłębszym miejscu 1,80 m głębokości. Tam tez automat do kawy i te śmieszne soczki. Leżaki wszędzie w miarę ok choć zdarzają się połamane. LEŻAKI SĄ REZERWOWANE PRZEZ CAŁĄ NOC – obsługa nie pilnuje tego, nikt nie zbiera nad ranem ręczników. Proponuje przed śniadaniem udać się i sprawdzić gdzie są wolne leżaki. Nie liczcie na jakieś jacuzzi. Ogromny minus za brak baru na sileni poolu. Trzeba chodzić do głównego baru ok. 150 metrów… Ze SPA nie korzystałem.

PLAŻA

Plaża położona ok 350 metrów od hotelu. Po wyjściu ścieżka do niej wyznaczona niebieskimi kropkami na chodniku. Plaża nie zachwyciła. Wydaje się brudna, leżak przy leżaku. Leżaki i parasole w kiepskim stanie. Na plaży jest bar, all inclusive nie obejmuje alkoholu. Piwo 3$ albo 18 lir, sisha bar 6$. Robione są darmowe naleśniki z serem widoczne na zdjęciu. Jedzenie ogólnie płatne.

POŁOŻENIE

Hotel w miejscowości Obagol, położony ok 300 metrów od lini brzegowej. Do centrum Alany ok 5 km. Można dojechać taksówką za ok 30 lir bądź autobusem kursującym co ok 10 minut za 3 liry za osobę. Linia 1 oraz 101 kursuje w oba kierunki. Ogólnie położenie dobre, wszędzie dostęp do sklepów, sporo restauracji. W poniedziałki przed hotelem rozstawia się bazar.

WYCIECZKI

Wycieczek duży wybór. Nie korzystałem z żadnej. Nie polecam kupować wycieczek u rezydentów! W okolicy mnóstwo biur, w tym polskie biuro podróży METIN – ceny korzystniejsze.

LUDZIE

80 % to Rosjanie, sporo Polaków, Serbów. Obecni też Skandynawowie, Czesi, Słowacy, Belgowie.

Pobyt uważam za udany z pewnymi niedociągnięciami, wiele jest do poprawy, wiele jest nie pokazane na zdjęciach. Do hotelu więcej nie wrócę. Osoby szukające ciszy i spokoju będą zawiedzione.

W przypadku pytań zapraszam na mail: yozek1992@gmail.com.

5  Dziękujemy, yozek1992
Zrecenzowano: 14 lipca 2019

Hotel naprawdę godny polecenia. Byłem z rodziną 2+2. Dostaliśmy pokój w głównym budynku z widokiem na jadalnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do pokoju, szkoda tylko że klimatyzacja jest w pokoju sypialnym, pokój codziennie sprzątany. Basen czyściutki. Jedzenie bardzo dobre, każdy znajdzie coś dla siebie. Do plaży 10 min spacerkiem. Plaża również fajna i czysta, polecam zabrać ze sobą obuwie do kąpania ze względu na kamienie. Piwko i wino w hotelu bardzo dobre, jeżeli chodzi o mocniejsze alkohole polecam zabrać coś ze sobą, ponieważ kiepską leją do szklaneczek no i nie ma żadnej rudej z mocnych alkoholi. W poniedziałki obok hotelu rozstawia się bazar gdzie można kupić dużo fajnych rzeczy. Ogólnie polecam hotel i jeżeli będę miał taką możliwość na pewno wrócę do tego hotelu.

2  Dziękujemy, JakubT191
Zrecenzowano: 4 lipca 2019

Hotel miejski maly ale warto tam jechac.Czystosc na 5 jedzeniena 5 pokoj (bylem w glownym budynku)na 5 basen maly duzo dzieci wiec wrzask straszny drugi basen wp drugiej stronie tam spoko plaza 5 alkochole marne 1 obsluga 4 .Do plazy 10 min spacerkiem do centrum utobusikiem mozna dojechac. Za ta cene warto

1  Dziękujemy, PiotrK2618