Alanya
Wzgórze tak - zamek nie

Wzgórze to obowiązkowy punkt wycieczki. Chodzi o spacer po wzgórzu jak i rejs w koło. zamek ładnie... Przeczytaj więcej

Drizzt1133
Oświęcim, Polska
Obowiązkowy punkt do zwiedzenia na turystycznej mapie miasta

Będąc w tych okolicach warto poświęcić czas na podziwianie widoków z góry. Na górę można dojść... Przeczytaj więcej

Bartosz B
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 870)

Niezapomniany widok na obie części miasta oraz góry. Bardzo klimatyczne miejsce na przechadzkę, widać też ogrom niegdysiejszej twierdzy. Polecam wjechać kolejką, jeżeli ktoś nie ma całego dnia na przechadzki :) również ceny w kawiarence na górze jeżeli ktoś ma ochotę napić się kawy nie są zabójcze. Można nawet zobaczyć trochę rękodzieła. I przy okazji odwiedzić meczet jeżeli ktoś wcześniej nie miał okazji.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, K1416UEgabrielac
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Od razu na wstępie napiszę że trzeba zobaczyć ale wjechać teleferikiem! Inne sposoby zmęczą szczególnie w okresie letnim. Ja byłem w sierpniu 2019 i za teleferik dziękuję pomysłodawcy. Można wybrać kilka sposobów innych jak macie siłę walczyć z upałem.Wjazd teleferik obecnie 28 lira w obie strony, zaś sam szczyt i widoki za 24 lira/ osoba. Ale trzeba odwiedzić by strzelić parę fotek i filmików bo wrażenia pozostaną na całe życie. Raczej ponownie tam nie wlezę:). Nic szczególnego tam nie ma prócz ruin murów starego zamczyska, ale widok stąd jest niesamowity i zaliczenie obowiązkowe.

Dziękujemy, Jarek S
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawe miejsce z przepięknymi widokami. Same ścieżki bardzo dobrze przygotowane. Wszystko jest opisane. Polecam tą atrakcję.

Dziękujemy, maciejb939
Zrecenzowano: 24 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Do Kale można się dostać na 4 sposoby: na piechotę, autobusem nr 4 z pętli Cuma Pazari (3TL), taxi (około 20 TL z portu), i kolejką linową z plaży Kleopatry wejście 2 (22TL). Uwaga w 2019 modernizowana jest trasa dojścia między górną stacją kolejki a Kale (jakieś 500m), więc trasa jest teoretycznie zamknięta, a w praktyce trudniejsza (dziesięciolatki dają radę ale mniejszym dzieciom i osobom starszym w tym roku nie polecam). Bilet do twierdzy kosztuje 24TL. Zniżka jest dla dzieci do 9 roku życia.
Na terenie nadal pracują archeolodzy, odtwarzane i udostępniane zwiedzającym są nowe zabytki. Z kazdego miejsca widoki zapierają dech w piersiach, a dwa stanowiska widokowe pozwalają nasycić wzrok błękitem morza i majestatem gór. W dole widać plażę Kleopatry i niezliczone stateczki. Na terenie twierdzy są ławeczki, na których prz akompaniamencie cykad i w cieniu drzew można odpocząć lub coś własnego przekąsić.

2  Dziękujemy, adamaG7362TY
Zrecenzowano: 4 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Na wzgórze wyjechaliśmy kolejką za 20 lir. Wspaniałe widoki na obie plaże-wschodnią i zachodnią. Po drodze na sam szczyt natrafiliśmy na dopiero budowane schody drewniane a i wieża była zamknięta. Przy biletach na kolejkę powinni wydawać mapkę trasy zwiedzania i zaznaczone miejsca zwiedzania.Koniecznie zabrać dużo wody że sobą w okresie letnim. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, Sebastian B