Hotel - moje największe odkrycie. Kryteria, jakimi się zwykle kieruję to: jak najniższa cena na 2 tygodnie, poza centrum, blisko do plaży, kameralny, możliwie bez dzieci, bez animacji, wyżywienie tylko HB, blisko przystanku komunikacji miejskiej, brak Rosjan. Hotel Anik spełnia te wszystkie kryteria.
Jest to mały hotelik, prowadzony przez wspaniałą p.Fundę Anik. Przemiły i uczynny personel mówi po niemiecku. W czasie naszego pobytu była znaczna przewaga Niemców, ale także było bardzo dużo Polaków.
Hotelik bardzo czysty, przytulny. Czuliśmy się tam jak w ogrodzie botanicznym , odgrodzeni od świata zewnętrznego różną roślinnością, która stwarzała swoisty mikroklimat.
W hotelu śmiga bezpłatny internet, działa z powodzeniem klima. W każdym pokoju jest lodówka, suszarka i balkon. Bardzo wygodne materace w łóżkach.
Śniadania praktycznie codziennie takie same, ale duży wybór produktów. Obiadokolacje smaczne i urozmaicone.
Obok hotelu, w sąsiednim budynku polskie biuro turystyczne Metin Tour, które bardzo polecam! Przy biurze przystanek autobusów miejskich. Po przejściu przez jezdnię plaża.‍♂️ Blisko sklepy, bazary, restauracje - wszystko, czego dusza zapragnie.
Bardzo polecam ten hotel!

Dziękujemy, rena e

Obsługa TUI bezproblemowa, począwszy od lotniska skończywszy na hotelu. Dostęp do rezydenta stały. Przepływ informacji z biura również. Transfer z i na lotnisko bez kłopotu. Wycieczki bardzo dobrze zorganizowane, w szczególności zakupowe. Ponieważ kupiliśmy płaszcz i kurtki skórzane na wycieczce TUI, na lotnisku w Antalii odnalazł mnie przedstawiciel firmy w której dokonaliśmy zakupu Leather Club i pomógł nam błyskawicznie załatwić formalności celne - potrzebne również do gwarancji. Nie do przecenienia ponieważ do odprawy była spora kolejka i czasu zrobiło się niezbyt dużo.

Wskazówka dotycząca pokoi: Część pokojów posiada widok na patio hotelu, część na ulicę i morze.
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Wiktor2190
Zrecenzowano: 6 września 2019

Hotel idealny dla osób, które oprócz spędzania czasu w hotelu, pragną zobaczyć miasto i spróbować lokalnych przysmaków. Sam hotel umieszczony jest poza centrum miasta, w spokojnym miejscu, bardzo blisko plaży. Plaża jest piaszczysto-kamienista ( zależy od miejsca). W pobliżu hotelu znajduje się pare fajnych barów, gdzie można miło spędzić czas.
Nie zgodzę sie z opiniami, że jedzenia w hotelu brakowało. Niezależnie od pory zawsze było dużo jedzenia i było ono bardzo dobre. Na kolację nie zawsze było to samo
Obsługa bardzo sympatyczna,w pokojach było sprzątane na bieżąco. Nie ma się do czego przyczepić.
Dogodna lokalizacja hotelu pozwala na aktywne spędzanie czasu i zobaczenie wszystkiego co najlepsze w Alanyi.
Na pewno tam wrócę!

Typ podróży: Podróż w pojedynkę
Dziękujemy, ncwierz
Zrecenzowano: 6 września 2019

Po długich namysłach gdzie w tym roku ulokować się na wakacjach wybraliśmy Anik z uwagi na to, że jest na uboczu, blisko do plaży oraz ten piękny ogródek botaniczny. Pierwsze wrażenie praktycznie zwaliło nas z nóg. Hotel jest mały, ale nie mikroskopijny. Pokój bardzo przestronny i czysty, obsługa sprząta codziennie, łazienka w sam raz. Dla osób, które głównie nocują i ewentualnie odpoczywają jest idealny. W naszym pokoju klimatyzacja była skierowana na łóżko i w nocy było dość nieprzyjemnie, ale udało nam się rozpracowac system tak, aby każdemu było dobrze, bez podwiewania. Obsługa hotelu bardzo miła i sympatyczna. Basen i restauracja bardzo przyjemna. Plaża zaraz za ulicą, wokół kilka sklepów i bazarów.
Jednak posiada on też minusy - jedzenie jest bardzo średnie. Śniadania codziennie takie same, kolacja (ciepła) wydawana małymi porcjami, reszta na zimno i raczej ilościowa niż jakościowa. Na plus są tutaj desery i owoce.
Kolejny minusik to niestety niemieccy turyści. Właściciele są Niemcami i czuć tu lekką faworyzację. Bardzo nie podobał mi się fakt rezerwowania stolików na cały pobyt (za napiwek oczywiście) w najlepszym miejscu w ogrodzie.
Jednak ostatecznie polecam to miejsce, bo jest daleko od zgiełku, jest spokój, mało ludzi i można odpocząć.

Dziękujemy, Ajnatty
Zrecenzowano: 4 września 2019

Hotel spokojny z piękną roślinnością w restauracji, przemiła właścicielka. Co do posiłków to szwedzki stół, ale na kolację zawsze było coś innego i nie zdarzyło się nam, żeby czegoś brakowało. Do kolacji nie ma napojów.
Śniadanie w zasadzie zwykle to samo, zmieniało się tak jakby "śniadaniowe główne danie" (parówki, jajecznica, racuchy itp) do śniadania podawane napoje.
Nasz pokój bardzo mi się podobał. Fajny hotel jeżeli ktoś chce pozwiedzać i np wyjsć na cały dzień. do centrum promenadą przy plaży 4,5 km - trochę się idzie, ale fajny spacerek. I fajnie, że hotel nie w samym centrum tętniącego życia Alanya, tylko w spokojnym miejscu. Plaża zaraz przy hotelu, wystarczy przejść przez ulicę, ale warto pamiętać, że są kamienie, więc buty do wody trzeba wziąć koniecznie.
Jak ktoś chce zadać więcej pytań to zapraszam na instagram: inspirujsiebie
a hotel też ma swój insta: anikhotel

Dziękujemy, InspirujSiebie