Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Witam, nasz pobyt odbył się w dniach 08-15 sierpnia 2019. Hotel ma wiele skrajnych opinii więc postaram się opisać go najbardziej obiektywnie jak się da. Po pierwsze trzeba pamiętać, że Tunezja jest krajem arabskim i tam jest inny standard niż w krajach europejskich, szczególnie jeśli mówimy o hotelach poniżej 4-5gwiazdek. W hotelu jest inny świat niż poza nim, więc jeśli widzisz że hotel nie jest w centrum miasta to nie oczekuj, że poza nim zobaczysz oazę czystości. Tak na marginesie, jak wyjdziesz z hotelu kieruj się na prawo za 300-400metrów są dwa fajne sklepy. Przyjechaliśmy w nocy, otrzymaliśmy ładny pokój - czysty! Klimatyzacja cały tydzień działała bez zarzutu. Hotel ma fantastyczny Aquapark i wspaniałych animatorów, którzy robią tam naprawdę świetną robotę. Animacje prowadzone tak, żeby każda nacja je zrozumiała. Fajne zajęcia z aquagim. Nigdy nie było walki o żadne leżaki. W części basenowej gdzie jest Aquapark ze zjeżdżalniami jest słona woda i bez okularów do pływania się nie obejdzie. W części basenowej koło morza woda jest przyjemna, normalna. Ochrona pilnuje, żeby od strony plaży gości nie niepokoili handlarze. Nikt nigdzie nikogo na nic nie nagabuje - wielka zaleta. Rezydentka Sun-Fun rzeczowa, pomocna radą. Wspaniale uśmiechnięta animatorka Sun-&Fun Ula. Wi-Fi działa tylko w lobby, nie jest zbyt dobre. Ale można spokojnie przejrzeć pocztę, wysłać wiadomość. jeśli ktoś potrzebuje można kupić kartę Sim za 50dinarów 25GB. Ale chyby nie po to jedzie się do hotelu, żeby siedzieć w internecie. Skorzystaliśmy z wycieczki do Kartagina - Tunis - 35€ dorosły, dzieci do 12l połowę taniej - bardzo polecamy, taka Tunezja w pigułce. :pojechaliśmy teź taki do Monastiru (15 dinarów w jedną stronę). Dodam, że byłam tak sama z dwójką dzieci - nie czułam się niebezpiecznie. Największym minusem hotelu jest jedzenie. 7dni w tygodniu to samo. Oczywiście nie głodowaliśmy, można było sobie cos wybrać codziennie, ale z wszystkich krajów arabskich w których byliśmy, o Europie nie wspomnę - tam było najsłabiej. Za to duży wybór pysznych owoców i ciast. Nie potwierdzam walki o talerze i sztućce. Do alkoholu się nie wypowiem bo na całym świecie ten z all inclusive jest dla mnie nie pijalny, nie licząc piwa. Super, ze w baru nie można wziąć więcej niż 2 kubeczki. Dzięki temu nie widziało się skrajnego pijaństwa. Podsumowując: hotel dla niewybrednych, rozumiejących trochę specyfikę krajów arabskich. Tam nie biega się zmieniając obrus po każdej plamce. Trzeba też wziąć pod uwagę, że czasem trafia się na naprawdę trudnych gości hotelowych robiących wokół siebie syf totalny. Jeśli chcesz jechać odpocząć na leżaku, dzieci na basenach wieczorem fajne mini disco i animacje, masz dobrą ofertę cenową to się pakuj, Jeśli liczysz na poziom Grecji czy Hiszpanii to wrócisz niezadowolony. My bawiliśmy się świetnie, na jedzenie przymknęliśmy oko.

Dziękujemy, runowscy
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Witam byłem w tym hotelu nie polecam robaki wielkie jak moneta 5zl wchodzą do pokoju musiałem na noc układać ręcznik pod drzwiami żeby niewchodzily klimatyzacja nie działa jedynie to fajnie to basenu A reszta to brud

1  Dziękujemy, Adamtig
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

Świetny hotel dla rodzin z dziećmi.
Dobre jedzenie, na bieżąco przygotowywane przez miłą obsługę.
Wifi słabe, ale chyba nie jedzie się na wakacje po to aby surfować po Internecie.
Pokoje codziennie sprzątane przez bardzo miłe Panie.
Nad wodą bezpiecznie, dzięki ratownikom, którzy doglądają basenów i plaży, cały czas.
No i NAJLEPSZE animacje!! Pozdrowienia dla całego teamu Animatorów!!
Jeszcze kiedyś tu wrócimy!

Dziękujemy, elopauli
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Zameldowani nas (4 osoby) w bungalowsie, ponieważ nie było pokoju, za który zapłaciłam w TUI(superior z widokiem na basen). Akurat to bylo ok, poniewaz otrzymaliśmy dwupokojowa jednostkę mieszkalna w drugiej recepcji- dalej od plaży, ale „lepszej”.Na tym koniec plusów- 3 ręczniki zamiast 4 i wszystko na „ tomorrow”. Zapchana, brudna umywalka ( naprawiona tomorrow), brak szamponów, mydła- rowniez tomorrow, gdy zabrałam je z wózka sprzątaczki. Jedno z łóżek tatalnie przesikane, ale zascielone- smród moczu koszmarny. Materac i pościel wymieniono dopiero po 1 w nocy po 3-krotnej wizycie w recepcji i tłumaczeniu, że dziecko nie ma gdzie spać- ścieliłam sama. Obsługa w recepcji za nic ma składanie reklamacji. Co chwile ktoś przychodził z reklamacja. Za niby lepszy pokój od 4 os rodziny żądali 50 $ a dali pokój z zepsuta klimatyzacja i łóżkiem piętrowym. Polak poznany przy basenie pokój wymieniał 3 razy mimo, ze dopłacił 30€- smród i brud. Do TV brak pilota. Szafki strach było otwierać, ponieważ odpadały drzwiczki. Jedzenie- w pierwszej czesci hotelu bliżej plaży-walka o talerze, jedzenie, miejsce. Z kimkolwiek nie rozmawiałam, potwierdzał to co opisuję.Tragedia. Te cześć hotelu nazwaliśmy „ strefa biedy”, poniewaz oprócz walki o talerze dochodził totalny brak wyboru jedzenia- monotonne, nastawione na Arabów, zupy wodniste, owoce to śliwki, arbuz, melon i kilka pomarańczy. Zreszta, w „ naszej czesci” było tylko trochę lepiej. 80% klientów, to Arabowie z dziećmi- to co było na stołach po ich konsumpcji, przerażało normalnego Europejczyka. 17 wypełnionych po brzegi talerzy na 2 oś dorosłe i jedno małe dziecko, resztki niezjedzonego jedzenia na obrusie, podłodze- syf. Kolejny syf- basen- w ciagu 6 dni dwa razy pod prysznicami ktoś zrobił kupę. Na widoku innych ludzi. Cały dzień nikt tego nie sprzątnął- rój much. Basen ze zjeżdżalniami, gdzie wpada sie wprost do... mega słonej wody! Plaża- bardzo wąska, masa totalnie zepsutych leżaków, w wodzie glony, cieplejsza wersja Bałtyku. Codziennie na basenie walka o leżaki- już w nocy zajmowane były przez Arabów, którzy totalnie opanowali ten hotel i nie uważali za stosowne( zwłaszcza ich dzieci) by stać w kolejce np po napoje czy jedzenie, jak inni. Bar przy basenie- kolejna porażka- picie w małych, plastikowych kubeczkach reglamentowane przez kelnerów, brak czasami Sprita, Coca Coli- nie ma i tyle. Napoje gazowane z koncentratów- paskudne. Na śniadaniu brak soków. Później owe kubeczki znaleźć było można wszędzie- w basenie rowniez. Był tam tez zbity talerz.Jedzenie również reglamentowane przez kucharzy- 3 dni pod rząd wątróbka, której potem nawet kot nie chciał jeść. Ręczniki- 10 dinarów za jeden jako kaucja- stare pasiaki. Lodów jako deseru- mimo opisu TUI- brak. Animacje- żenujące- wybrane kobiety miały udawać modelki prężąc ciała- publiczność to jury- wygrała oczywiscie Arabka, mimo, ze Polce i Rosjance do pięt nie dorastała. Byłam wcześniej wielokrotnie w krajach arabskich( Egipt, Turcją, Maroko), ale nigdy w tak beznadziejnym hotelu, który nastawia sie na Arabów i ich poczucie estetyki, czyli jej brak. Wifi to kolejny problem- miało być w lobby-3 dni „problemy” i tak stare rutery, ze iphon i nowsze telefony nie chciały sie łączyć z niebezpieczna siecią. Roślinność wokół obiektu mizerna. Ostatnia porażka- dojazd z lotniska niby ok 45-60 min a prawda jest taka, ze to ostatni hotel i dojazd, po rozwiezieniu innych zajął nam ponad 1,5 godz. Kto chce, niech sprawdza na własnej skórze, ale ja wybitnie nie polecam i to moja pierwsza negatywna opinia o jakimkolwiek hotelu w Afryce. Nie polecam małżeństwom ceniącym spokój, bo wrzask małych Arabów nie do zniesienia- również podczas posiłków. Zresztą- nawet moje dzieci miały dość. Uwaga na wymianę pieniędzy w „strefie biedy”- 2 pary zostały perfidnie oszukane- należy liczyć od razu po wymianie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam pokoje w drugiej czesci obiektu, dalej od plaży i hałaśliwego aquaparku
2  Dziękujemy, dorota k
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Wspaniałe wieczorne imprezy dla dorosłych i dzieci. Spektakle taneczne,kabaretowe i mini disco z polskimi animatorami. No i oczywiście Marko - szef animatorów, którego talent aktorski i poczucie humoru kładą na łopatki.

2  Dziękujemy, Kamilka708