Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zdjęcia nie adekwatne do rzeczywistości,dużo gorsze.
POKOJE:zarezerwowalam pokoj rodzinny z balonem/ tarasem, a dostałam jeden pokoj dla 3 dorosłych i 1 dziecka razem, choć wiem, że można było mieć osobne a nawet są piętrowe na dole jest podwójne łóżko a na górze 2 pojedyncze łóżka, w pokojach smierdzi jak na PKP w toalecie albo stechlizna, natychmiast wrocilam do recepcji o zmianę pokoju po ciężkich bataliach poddalam się i wzięłam 3 zaproponowany szkoda, ze nie zrobilam zdjęć pokoju..., aha nie wspomnę że karaluchy sobie chodzą...
wszystko w hotelu robione pod Rosjan,
JEDZENIE: kolejna porażka
jedna restauracja co na tak olbrzymi hotel gdzie ludzie się popychaja, pchają to mało, kolejki przy każdym posiłku, śniadanie od 6:30 ale o tej porze dostępne tylko pieczywo, dżemy, z owoców tylko arbuz, inne owoce, lody trzeba płacić,co do smaku to nie aż tak zle, choć bardzo monotonne i powtarzalne jak zapłacisz kelnerowi to dostaniesz stolik z kwiatkami i napój w szklance A nie kubku plastikowym, ba! Nawet arbuza bez pestek przyniesie, Pani serwujaca w ala restauracji przy basenie bardzo nie miła wręcz wredna, gburowata,chamska, opryskliwa. Ala Martini nawet nie stało koło Martini, kiepski wybór napoji, alkoholu. jeden bar przy basenie, gdzie tylko serwowane piwo, więc kolejki i jeszcze raz kolejki.
ENTERTAINMENT bardzo kiepski, ale nie do końca im to wychodzilo, chociaż byli mili, wieczorne występy?, nawet nie wiem czy to można tak napisać...
BASENY i POGODA : rekompensuje, fajne zjeżdżalnie, miejsca do plywania i dla starszych i młodszych, morze blisko, woda ciepla.
Na każdym kroku zaczepiaja aby cos od nich kupić: wycieczki, biżuterię itp, itd a jak nie kupisz to się obrażają.
3 z naszej 4 miało jakiś wirus, wymioty, biegunka...
Ogólnie nie polecam tego hotelu,

1  Dziękujemy, Madzia7621
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Czytając recenzje byłam pełna obaw ale hotel okazał sięl ładny , czysty , zmieniane ręczniki codziennie i sprzątane też jest codziennie .Obsługa bardzo miła , animatorzy super , jedzenie może być - dużo Rosjan ale idzie się przyzwyczaić - najlepiej iść na stołówkę 15 minut po wyznaczonym czasie- nie ma się czego przyczepić .
Przy hotelu jest sklep ceny dobre, obok jest też sklep safari taniej niż w mieście - ich złoto taniej w hotelu.
Wycieczkę statkiem nie polecam ale na kładach fajnie. Udany urlop -dzieci zadowolone - szczerze polecam!!!! - (na stołówce warto dać chłopakowi parę dinarów )

Wskazówka dotycząca pokoi: 526- dwa poziomy ,balkon ale 3 piętro po schodach
Dziękujemy, Dorota F
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: HoudaHotelsTunisia, Responsable commercial, Houda Golf Beach & AquaparkOdpowiedź udzielona 23 lipca 2019

Dear Dorota,

Thanks for sharing your review with us. We are very thankful for your recommendation and for appreciating the room service, room cleanliness, food, hotel staff, and nearby shops. Indeed, our objective is to satisfy all our customers and make their holiday unforgettable. Thanks again for your kind words, we are looking to welcome you back again between us for a new exceptional experience.

Thanks and have a good day

Zrecenzowano: 14 czerwca 2019

Pobyt 02-13.06.19, 2+2 Hotel Houda Golf położony jest w spokojnej części Monastiru, jest dosyć ładnym hotelem z dużym basenem usytuowanym z tyłu hotelu, małym Aquaparkiem z przodu i własną małą plaża, posiada bardzo duże lobby (wifi free), kantor na miejscu. Pokoi jest tu ok. 1200 (codziennie sprzatane, ręczniki w pokojach Tak, basenowe Nie, ich duży ładny hammamowy to koszt 11DT, nie ma co przywozić swoich). Gości jest bardzo dużo, przez co jest walka o leżaki (zajmuja już wieczorem?), kolejki po jedzenie, nakładają ogromne ilości na talerzu a potem zostawjaja na stole, masakra (chociaż pomiędzy posiłkami działają bary z jedzeniem). Drinki (lurka), piwo i napoje w barach sa wydzielane, po 2 na głowę przy jednym podejściu, bo braliby i stopami jakby potrafili donieść. W hotelu i obok znajdują sie sklepiki w których można kupic wszystko, to co na medinie za dosyć atrakcyjne ceny, tylko trzeba targować na 50% tego co chcą. Houda jest bardzo głośnym hotelem, od rana do min.23, cały czas gra głośna muzyka, przy basenie są cały czas animatorzy dbają o to żebyśmy się nie nudzili, (aquarobic, tańce, gry, loterie, -głównie pod Rosjan), po kolacji jest godzina tańców, od 22 na scenie lub w dolnym lokalu jest zawsze show. Jeżeli cenisz sobie ciszę i odpoczynek to nie jest hotel dla ciebie. Polaków i innych narodowości jest tu 4%, reszta to Rosjanie, których wszyscy mają serdecznie dosyć. Obsługa bardzo miła i pomocna. Do Monastir mozna dojechać komunikacja miejską za 1DT (50min) , do Suisse za 550M (20min) Pokoje rodzinne sa z dostawkami lub łóżkiem pietrowy, ale ja miałam apartament pietrowy (są-są) , wiec warto pytać- gnębić, bo to bardzo poprawia komfort wypoczynku. Oceniam hotel Houdę na 7+ ze względu na czystość, obsługę, baseny, animacje, ale ogromny -3 ze względu na Rosjan i atmosferę która wprowadzają. Bitwa o wszystko po 4 dniach zaczyna sie nudzić i masz wszystkiego dosyć.

Wskazówka dotycząca pokoi: Byle nie na basen i morze bo tam przez caly dzień gra głośna muzyka
1  Dziękujemy, 44iwi
Zrecenzowano: 10 czerwca 2019

Nasz pobyt w dniach 2-9 czerwca, da się wytrzymać,za cenę którą zapłaciliśmy czyli ponad 1300 to nie ma co narzekać. Obsługa w hotelu, barmani i animatorzy bardzo mili, spełniają swoje zadania. Lekkie zastrzeżenia do sprzątaczek, bo zdarzają się braki w ręcznikach czy nie dokładanie papieru toaletowego przez 3 dni, aczkolwiek nic nie ginie z pokoju, więc można czuć się bezpiecznie. Plaża faktycznie nienajlepsza, pływa w niej mnóstwo roślinek, ogólnie woda mocno mętna, jednak rekompensują to bardzo dobre baseny i ładny teren hotelowy, woda w tym okresie bardzo ciepła, do basenu wchodzi się jak do wanny. temperatura w tym okresie dochodziła do 38 stopni w cieniu, więc bardzo ciepło. Jedzenie dobre, nikt nie chodzi głodny, przy basenach bar z piwem, colą/fantą/ichniejszym spritem z automatu oraz jedzeniem typu hamburger, pizza, zaraz obok mini restauracja gdzie podają frytki, spaghetti ryż i warzywa, można tam usiąść i zjeść, Jeśli jesteśmy przy jedzeniu to trzeba powiedzieć o największym minusie tego hotelu- czyli swołoczy rosyjskiej która gości w tym hotelu, trzeba się mocno przepychać z nimi o jedzenie, dodatkowo zdarzają się sceny komediowe w postaci ładowania przez nich połowy siatki plażowej moreli, bądź zgarnianiu 2 całych patelni placuszków z cukinii, czy 3 kopiastych talerzy frytek na raz przez przybyszy ze wschodu, ale tez jest na to sposób, po godzinie rosjanie napychają się ziemniakami, a na stołówce robi się luźno, można zjeść wtedy np. pyszną pizze, rożnego rodzaju zapiekanki, dużo tez potraw lokalnych, zawsze kącik tunezyjski-polecam jedzenie lokalnych potraw. W okolicy parę sklepów, za milimy można autobusem dotrzeć do Monastiru bądź Sousse(autobus linii 52 co 35 minut, ale na przystankach nie ma rozkładów), dla mniej cierpliwych taksówki do tych miejscowości za 10 TND, nam bardziej spodobało się Sousse. Z wycieczek fakultatywnych byliśmy w Tunisie/Kartaginie/ Sidi Bou Said i wycieczka całkiem fajna( cena od rezydenta 110 TND, wliczając wejście do muzeum Bardo). Podsumowując, wczasy należy zaliczyć do udanych, z moich doświadczeń to standard wyższy niż w Maroku, gorszy od Turcji.

Wskazówka dotycząca pokoi: Mieliśmy pokój z widokiem na baseny oraz bocznym na morze, całkiem ok da się w nocy spać nawet jak gra disco.
Dziękujemy, Łukasz P
Zrecenzowano: 2 października 2018

Mieszane uczucia po pobycie w tym Hotelu. Zdecydowanie to jest Hotel dla mało wymagających turystów.Teren Hotelu tak naprawdę jest największą zaletą tego miejsca. Baseny,cudowne palmy , mnóstwo leżaków to jest największy plus tego Hotelu. Plaża piaszczysta z bezpłatnymi leżakami ale woda tragiczna. Akurat w tym miejscu woda to jeden wielki muł , jak Polski Bałtyk - dosłownie!) Należy jeździć w inne miejsca jak chce się super czystej wody. Pokoje Hotelowe... to zależy. Jak dasz na prawdę dobry napiwek , będzie spory pokój na parterze z widokiem na basen i palmy.Ale i tak ten pokój nie jest jakimś szaleństwem , zdecydowanie przydałby się remont i doczyszczenie każdego konta tego pokoju.Codzienne sprzątanie - często niedokładne.Również często brak donoszenia papieru toaletowego lub ręczników. Trzeba się dopraszać. Jedzenie - największy minus tego Hotelu. Bardzo słabe , niektóre danie niejadalne. Całą sytuację ratuje mega pyszna pizza i frytki oraz przekąski przy basenie.i super pyszne desery - ale mały wybór. To znaczy ratunek polega na tym ,że masz co jeść. Animacje. Brak animacji - show na scenie , mega minus. Animacje w ciągu dnia na fajnym poziomie , super animatorzy z charakteru. Codziennie dyskoteka wieczorem z super muzyką, ale dlaczego tylko do godziny 23? niezrozumiałe. no i napiwki. trzeba dawać wszędzie. również kelnerom. wtedy jesteś dobrze obsługiwany. alkohol w szkle chociażby a nie w plastiku i donoszony do stolika. brakuje w barze z opcją all inc - whisky - minus. Ogólnie wypoczynek udany ale tak jak sami widzicie sporo niedociągnięć. Teren Hotelu ratuje nasz wyjazd. Jakby tego brakowało - byłoby bardzo źle.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje z widokiem na basen
Termin pobytu: wrzesień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi