Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel rozczarował mnie. W pokoju problem z klimatyzacją notorycznie zgłaszany w recepcji,problem z ręcznikami w pokoju a sprzątanie polegało na wyniesieniu przez Panią śmieci.Na jadalni brudne stoły i krzesełka i porozrzucane po podłodze jedzenie. Posiłki monotonne. Animatorzy tu muszę przyznać duży plus. Wi-fi niby działające przy recepcji- nie działa. Wizyta w tym hotelu rozczarowała mnie do tego stopnia,że niestety mam złe skojarzenia teraz z Tunezją☹

Dziękujemy, Wiola K
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Piękny teren z basenami . Plaża wazka ale wystarczająca . Animatorzy bardzo się starają i są pozytywnie nastawieni do gości .Stołówka duża i co za tym idzie niewystarczająco szybko sprzątana w czasie posiłków. Jedzenie takie sobie - mi brakowało mięsa oraz szybkości donoszenia. Piwo , wino dobre reszta "ochrzszczone". Soki w miarę dobre. Szkoda że czasami wpadają Algierczycy z całymi rodzinami bo robią syf na stołówce .Ładują na talerze pełno jedzenia a potem zostawiają przez co inni muszą czekać . Pokoje duże sprzątane ale zniszczone przez czas. Dobry menager i z tego hotelu można wyciągnąć więcej .Brakowało dyskoteki wieczornej .Warto "dogadać się" barmanem lub kilkoma obsługują zaraz "inaczej" .

• Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, raul r
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Cudowne wakacje, piekne miejsce,cudowni ludzie przemiła atmoafera. Przyjechalismy tutaj z całą rodziną i wszyscy jesteśmy zadowoleni. Kazdy dzien byl urozmaicany przez animatorow ktorzy potrafili rozweselic nas jak i dzieci. Co wieczór odbywało sie ciekawe przedstawienie oraz minidisco dla najmłodszych. Nie było tu dnia gdzie się nudziliśmy serdecznie polecam z całą rodziną ten hotel ❤

1  Dziękujemy, Emilia G
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Wakacje bardzo mi się podobają. Spędziłam tu cudowne 2 tyg z rodziną.
Moim dzieciom bardzo podobała się opieka przez animatorów. Bardzo dobrze potrafią zająć sie najmłodszymi jak i tymi starszymi osobami. Każdy dzień jest bardzo urozmaicony przez nich poprzez liczne zabawy- siatkówka, lotki , gry drużynowe. Każdego wieczora organizują różnorodne show, które bardzo mi się podobają. Wakacje godne polecenia.

1  Dziękujemy, Agnieszka G
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

W Club Rosa Rivage byłem od 11 do 18 lipca 2019 z dwójką dzieci (powyżej 7 lat). Lot z Gdańska linią tunezyjską Nouvelair bez większych problemów, jedynie start opóźniony był o ok. 40 minut. Sam przelot spokojny i bez niespodzianek w obie strony. Na pokładzie oczywiście wszystko płatne, łącznie z wodą.

Do hotelu przyjechaliśmy ok. 2:30 nad ranem. Proces zameldowania trwał ok. godziny. Trzeba wypełnić kartę meldunkową na każdego z osobna i opłacić lokalny podatek klimatyczny w dinarach (TND). Mimo zapewnień jednej z rezydentek w autokarze z lotniska, że kantor wymiany walut działa w hotelu i nie ma się czym martwić, okazało się na miejscu, że działa, ale nie w nocy. Opłata klimatyczna pobierana była też w Euro lub w USD, ale w odliczonych kwotach (z 50 EUR recepcjonista nie miał wydać i musiałem czekać, aż inni goście coś wpłacą w drobnych, to wtedy będzie z czego wydać – w międzyczasie dzieci czekały zmęczone). Przelicznik jest korzystny oczywiście tylko dla hotelu (zapłaciłem 15 EUR zamiast ok. 13.5 EUR, ale to i tak dobrze, że nie więcej). Recepcjonista dość dobrze radził sobie z angielskim. Po godzinie, ok. 3:30 na ranem dostaliśmy pokój (bungalow).

Pokój OK, skromny, ale w miarę dobrze utrzymany. Duże łóżko + dostawka dla najmłodszego dziecka, ale i tak wszyscy spaliśmy w jednym łóżku, bo było wystarczająco szerokie. W pokoju czasami pojawiały się mrówki wychodzące z gniazdek elektrycznych – potraktowałem je środkiem na komary (innego nie miałem) i na jakiś czas sytuacja się uspokajała. Wymiana ręczników polegała na zabieraniu ich rano/przed południem i trzeba było ścigać panie sprzątające, żeby potem dały czyste ręczniki. Trzeba było na migi pokazywać, że potrzebujemy duże ręczniki, a nie tylko małe. Po „wytłumaczeniu” nie było problemów z uzyskaniem ręcznika. Panie nie znają angielskiego nawet w podstawowym zakresie (za to francuski już tak, ale to drugi język w Tunezji).

Sam teren hotelu jest w porządku. Z bungalowu do recepcji mieliśmy jakieś 150m. Na terenie ośrodka dwa baseny i osobno trzy zjeżdżalnie wpadające do dedykowanego niewielkiego basenu. Dzieci dobrze się bawiły. Plaża dość wąska przy samym hotelu, ale nie korzystaliśmy z niej, bo dzieci mają plażę w Polsce na co dzień i nie były nią za bardzo zainteresowane (Gdańsk).
Posiłki przeważnie smaczne. Dzieci jadły głównie pieczone ziemniaki (frytki?), naleśniki z czymś w rodzaju Nutelli, ryż, ciasta (duży wybór), pizzę w snack barze i czasami na stołówce. Z owoców dostępne były arbuzy, melony, winogrona ciemne i zielone (z przewagą ciemnych, bo zielone szybko znikały). W snack barze przy drugim basenie dostępna była w określonych porach wspomniana już pizza, naleśniki z dodatkami do wyboru: Nutella, miód, dżem, cukier, a także pączki smażone na miejscu – oczywiście do wszystkiego dość spore kolejki na ok. 15-20 minut stania. Z napoi: cola, fanta, sprite, woda. Alkohole: wino białe i czerwone, piwo, whisky, gin, wódka, kawa, herbata – wszystko raczej bez ograniczeń w ciągu dnia. Kelnerzy mili i uczynni, ale czasami nie nadążali z czyszczeniem stolików podczas posiłków. Goście czasami nabierali tyle jedzenia, że nie dawali rady tego zjeść i wszystko potem szło w kosz (nawet zielone winogrona, które szybko znikały z tac, a potem widziałem, jak kelnerzy musieli to zabierać ze stołu – dla nas już przeważnie nie wystarczało).

W ciągu dnia były animacje dla dzieci prowadzone przez dedykowanych animatorów, ale z tego nie korzystaliśmy.

Byliśmy na jednej wycieczce: karawana z wielbłądami połączona z degustacją chleba wypiekanego na miejscu. Ten sam chleb dostępny był na kolację na naszej stołówce. Poza kosztem wycieczki, trzeba było wysupłać 10 TND za jedno zdjęcie, które robili Tunezyjczycy podczas wycieczki (kupiłem w EUR).

Do najbliższego sklepu jest ok 1.5km, a zaraz za nim jest większy sklep (Safari), w którym można kupić pamiątki i przekąski dla dzieci (również lody). Kawałek dalej jest jeszcze Folla Center (jeszcze większy sklep, czy nawet coś w rodzaju centrum handlowego, ale tam już nie byliśmy).

Ogólnie hotel zrobił na nas pozytywne wrażenie. Większe lub mniejsze niedociągnięcia zdarzają się wszędzie. Hotel musi ogarnąć proces meldowania gości z zagranicy, którzy nie mają dinarów tunezyjskich na podorędziu, szczególnie, gdy przyjeżdżają w nocy – dinary można kupić i sprzedać tylko w Tunezji (poza Tunezją jest to nielegalne). Ponadto przydałby się lepszy zasięg Wi-Fi/Internetu. Ten ich TopNet działa tylko bardzo blisko lady recepcji i ludzie dosłownie gnieżdżą się jeden przy drugim, żeby mieć jakikolwiek sygnał (czasami trzeba sprawdzić maila lub zadzwonić WhatsAppem do Polski).

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje są w bungalowach oddalonych nieco od recepcji i basenów. Raczej cicho.
2  Dziękujemy, elfmanner