Hotel napewno nie na 4* daleko mu do tego może 2,5.Brudno na każdym kroku. Jedzenie ok głodna nie chodziłam monotonne. Stołówka obrusy okropne brak serwetek papierowych zdarzały się brudne naczynia. Popsute dystrybutory z napojami kelnerzy mili aczkolwiek zabieranie talerza z przed nosa nie jest mile gdy jeszcze nie skończyłem posiłku. Zamokle solniczki z których nic nie leciało. Dziedziniec hol pokoje masakra stare meble z lat 80.a może jeszcze dalej. Kuchnia w pokoju masakra brak lodówki, palniki zardzewiale. Na szczęście nie używalam bo miałam all.) łóżka wygodne zmieniana pościel ręczniki też choć zdarzały się dziurawe. Telefon był choć atrapa oderwany kabel. Drzwi balkonowe po ciężkich bojach dało się otworzyć na balkonie tylko jedno krzesło. Animacje były ale molo choć spędziłam 8 dni na basenie to odbyło się 2razy rzutki 1raz bulee 1 aqua aerobik trochę mało. Animacje wieczorne trochę lepsze fajne popisy z ogniem brawo. Choreograf Achmed zarabiacie tańczy wszystko. Animatorzy Nutella przecudowna dziewczyna , MamaduSimoMomodziękuję wam dzięki wam hotel nadrabia braki animacje na wielki plus.

1  Dziękujemy, dana7211

Jadąc do tego hotelu byłam przerażona opiniami. Owszem hotel ma mnóstwo niedociągnięć, ale robi wszystko, żeby spełnić oczekiwania turystów. Jedzenie na ogromny plus, każdy znajdzie coś dla siebie , napoje i drinki również. Obsługa miła i pomocna. Jedyny minus to ten prowizoryczny bar na plaży bez alkoholu. Co mnie zdenerwowało to niewyobrażalna kaucja za ręczniki plażowe 10€ nie wszyscy są przygotowani na takie koszty. Czystość hotelu oceniam średnio, ale się starają i sprzątają. Co do animacji były takie sobie, ale nie zapominajmy, że moja podróż odbyła się po sezonie. Podsumowując z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeśli oczekujecie super wakacji w bardzo dobrej cenie to wybierzcie Dar El Manara.

Dziękujemy, moniczkacichy

Hotel lata świetności ma za sobą, lecz niedoskonałości w pewnych niedociągnięciach nadrabia dobrą i miłą obsługą, niezłym, różnorodnym jedzeniem, bardzo dużymi kwaterami. My mieliśmy dwa pokoje, łazienkę i wc osobno, aneks kuchenny i wielki balkon. Śmieszą mnie królewicze i królowe o jakiś krzywych fugach, karaluchach i innych bzdetach nie mających na wyjeździe żadnego znaczenia. Karaluchy pojawiają się w krajach arabskich i czasem jest możliwe napotkanie takiego owada na korytarzu czy w toalecie. Zawsze można nad Bałtyk pojechać i zapłacić 2 razy drożej i mieszkać w pokoju 10 mm2 lub w domku za 250 zł za dobę i płacić za obiad z rybą ok 100 zł. W mojej opinii niedogodności to zbyt daleko na plaże i bałagan wszechobecny po za hotelami. Niestety to przypadłość krajów arabskich. Ogólnie za tą cenę polecam.

Dziękujemy, Marek K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RevDevTN, Responsable relations clients, Dar El ManaraOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Zrecenzowano: 1 września 2019

Hotel „Dar El Manara” pobyt oceniam jako udany. Firmę stanowią ludzie, nie tylko budynki.Bardzo przyjazny zespół począwszy od zespołu sprzątającego, obsługi kelnerskiej, barmańskiej, na zespole managerów skończywszy. Bardzo pomocni i uprzejmi – chcą pomóc.
Pomimo tego, że faktycznie ekipy remontowe w hotelu zrobiły swoje prace jak zrobiły, a zespoły sprzątające posprzątały jak posprzątały.
Nasz pokój przestronny, skromnie wyposażony, ale czego więcej potrzeba do wypoczynku : dobre materace, wygodne poduszki. Pościel wymieniana, ręczniki również. Czasami wymiana wiązała się z bardzo pięknym ustrojeniem pokoi.
Łazienki wyposażone odpowiednio. Poziom czystości odpowiedni do posiadanych środków do sprzątania, jak i jego wysprzątania.
Wybór jedzenia bardzo duży – dobrze, że pod koniec pobytu pojawiły się opisy oferowanych potraw. Każdy mógł z większą rozwagą próbować, jak i nakładać odpowiednie porcje.
Gospodarze starali się, jak mogli, aby pobyt w hotelu był jak najlepiej wspominamy przez gości. Szczególnie chcę podziękować za zaproszenie na wieczór tunezyjski, gdzie serwowane były typowe dania kuchni tunezyjskiej, a danie : jagnięcina z garnków glinianych z ryżem basmati – mistrzostwo. Poproszę o przepis na basmatiego z rodzynkami. Pyszne i bardzo smaczne wspomnienia …..
Ludzie z recepcji – bardzo chcieli pomóc i odpowiedzieć na każdą wątpliwość, pytania dotyczące pobytu. Przy okazji można dowiedzieć się, co, gdzie i jak. A nie wszystko można przeczytać w przewodnikach, tak jak na przykład, że przedstawienie weselne „Fantasia” w Midoun już się nie odbywa – podobno za mało turystów, za mało pieniędzy ?
Plaża przy morzu zarezerwowana dla gości hotelu – ilość leżaków odpowiednia do gości hotelowych.
Basen przy hotelu podzielony na 3 strefy głębokości. W jego pobliżu wiele animacji. Animatorzy starają się nawiązać kontakt w wielu językach ( w języku polski również). Brawo za starania, dotyczy to całej załogi hotelu. Chociażby słowa : „dzień dobry”, „cześć”, „smacznego”, „na zdrowie”, ale też i „masakra” czy też „katastrofa”.
W bliskiej okolicy hotelu „ Dar El Manara” ( ok. 1,50km) godna polecenia do odwiedzenia farma „Djerba Explore”. Wstęp osoba dorosła 20 TDN ( 1EUR=ok.3,15TDN). Po drodze mijamy najwyższy budynek w okolicy latarnię morską - obiekt nie do zwiedzania.Niedaleko hotelu istnieje : a) możliwość przejażdżki dorożką, konno lub na wielbłądach po okolicy, b) w pobliskim hotelu „Djerba” znajdują się punkty sprzedaży, gdzie można negocjować ceny ( ciekawe doświadczenie) lub zakupić przepyszne lody bez negocjacji c) w pobliżu supermarket ze „fix”cenami, ceny nie negocjowane.

Wskazówka dotycząca pokoi: Określić w recepcji swoje potrzeby, w miarę dostępności będą starali się spełnić to życzenie.
Dziękujemy, 007wiki
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RevDevTN, Responsable relations clients, Dar El ManaraOdpowiedź udzielona 2 września 2019

Witaj, Z przyjemnością informujemy, że nasze usługi spełniły Twoje oczekiwania. W nadziei zaliczenia Cię do grona naszych lojalnych klientów.

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

W hotelu Dar El Manara spędziliśmy tydzień i jesteśmy bardzo zadowoleni. Hotel ładny,czysty, przemiła i zawsze uśmiechnięta obsługa hotelowa.Jedzenie przepyszne i różnorodne.Do morza jest ok.10min-15min ale przechodzi się przez inny hotel gdzie można przy okazji zjeść pyszne lody.Przy hotelu jeżdżą taksówki którymi można dojechać w każdy zakątek wyspy o ile ktoś lubi samodzielnie sobie organizować wycieczki.Plaża hotelowa cudna.Spędziliśmy fantastyczny tydzień i hotel z czystym sumieniem polecam.

Dziękujemy, AgaKato
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RevDevTN, Responsable relations clients, Dar El ManaraOdpowiedź udzielona 18 sierpnia 2019

Witam,
Ogromne dziękuję za zachętę. Z przyjemnością zaliczymy Cię do grona naszych lojalnych i zachwyconych klientów obsługujących Dar El Manara Djerba Hotel & Aparts.