Zrecenzowano: 11 lipca 2019

Hotel rewelacyjny, duże czyste pokoje, basen duży z barem w środku. Dojście do morza 3 min, plaża czysta, piaszczysta. Jedzenie bardzo dobre, urozmaicone. Obsługa w hotelu, począwszy od serwisu sprzatajacego, po kelnerów, barmanów, managerów bardzo serdeczna, zawsze uśmiechnięta, pomocna. Animatorzy pierwsza klasa,zgrany teem, nie mozna bylo sie nudzić.wszyscy bardzo serdeczni. Zjeżdżalnie rewelacyjne. Bardzo polecam ten hotel i z czystym sumieniem daję mu 4*+

Dziękujemy, Iza0205
Zrecenzowano: 7 lipca 2019

Wakacje 2 +2. Pierwsze wakacje w Tunezji i do tego wspaniałe. Hotel bardzo fajny, pokoje czyste i sprzatane codziennie, otoczenie hotelu czyste i non stop sprzątane. Hotel położony bezpośrednio przy plaży, do tego baseny, bar w basenie i super aquapark !! Pracownicy hotelu są wspaniali - uśmiechnięci i gotowi do pomocy. Byłam i jestem tym mile zaskoczona bo nigdzie wcześniej w Europie na wakacjach w hotelach nie spotkałam sie z taką życzliwością. Wspaniali ludzie a do tego mogę smiało powiedzieć, że nas Polaków lubią. Jedzenie było dobre i każdy znalazł coś dla siebie. Nie było problemów z leżakami wokół basenu czy nad morzem. w hotelu można wymienić dolary lub euro na dinary. Aczkolwiek w sklepach poza terenem hotelu można płacic dolarami lub kartą. Naprawdę polecam ten hotel ! Wszyscy wrócilismy bardzo zadowoleni ! Wrócimy tam !!!

Dziękujemy, Elzbieta P
Zrecenzowano: 20 czerwca 2019

Bardzo ładny, budżetowy hotel na budżetowym kierunku. Na swój sposób perełka w ofercie tego regionu. Proszę nie liczyć na cuda ale nastawić się na udany wypoczynek w nowym miejscu i w ciekawym otoczeniu - proszę nie nudzić fotkami z odpryśniętą farbą, odrobiną rdzy czy pyłkiem brudu bo większość z nas ma takie "rewelacje" na własnym podwórku. Warto się skupić na dużej i bogatej ofercie all inclusive, mnogości animacji oraz pozwiedzać okolicę turystycznie bądź w celu zakupu ładnych pamiątek

Plusy
All inclusive 24/7: jedzenie i drinki
Bliskość pociągu na wycieczki do Mahdii, Monastyru i Sousse

Minusy
Oszukana wymiana pieniędzy na Recepcji - każdemu coś "podbierali" przy tej okazji Brak kosmetyków w ciągu pobytu
Zabudowa hotelowa przypominająca labirynt - ciężko się czasami odnaleźć
Wąska plaża
Brak niektórych animacji podczas pobytu

Informacje dodatkowe
Uważać należy przy wymianie pieniędzy w hotelu - obsługa kantuje i podbiera część gotówki i nie wystawia pokwitowania: podczas naszego pobytu byliśmy świadkami kilkunastu takich sytuacji.
Warto z sobą zabrać własne kosmetyki bo na te hotelowe nie ma co liczyć bo są dostępne tylko raz na przyjazd.
Polecamy wypad do Mahdii na tanie zakupy w Magasin Generale (Tunezyjski odpowiednik Biedronki pod auspicjami Auchan), polecamy Suk w Mahdii oraz Cap Africa.
Na dłuższe wyprawy z czystym sumieniem można polecić podróż lokalnym pociągiem za max 2 dinary za osobę na trasie Mahdia - Sousse via Monastyr. Bardzo duża ilość sprzedawców posiadających ciekawy towar - trzeba się tylko twardo targować i nie sugerować się ceną w kraju: jeśli coś kupimy za grosze (dosłownie) to i tak będzie to za drogo. Sprzedawcy nie chcą schodzić z ceny ale jak biegają już po plaży cały dzień to są bardziej skorzy do negocjacji.

Pokój
Pokój ładny ale problem był z szafą - ponieważ pokój znajdował się obok pokoju dla serwisu hotelowego i "na zakręcie" budynku szafa nadawała się dla max 1 osoby: wąska 40 centymetrowa zamykana szafa, 4 półki po 10 cm głębokości i otwarta wnęka z wypadającą szufladą nie nadawały się do porządnego ułożenia rzeczy na 2 tygodnie dla 4 osób. Nie zależało nam na widoku na morze zatem okna wychodzące na pobliski aquapark i miejską część sportową nie były problemem. Dużym udogodnieniem była zmiana od 1 maja 2019 roku polegająca na darmowym sejfie - mała rzecz a cieszy bo zawsze parę groszy pozostaje w kieszeni na pamiątki i wycieczki.

Wyżywienie
Bardzo bogata oferta gastronomiczna - dostępność jedzenia praktycznie 24/7: przyjechaliśmy o 1 w nocy i nie było problemu z nocnym posiłkiem w restauracji głównej. Bardzo duży wybór ciast, lodów, dostępna wieprzowina pomimo, że Tunezja to kraj muzułmański. Bardzo dużo rozmaitych owoców i warzyw, dostępne koktajle i soki. Posiłki niezwykle urozmaicone, potrawy rzadko się powtarzają i codziennie jest wiele całkiem nowych potraw dla osób o każdym guście. Napoje procentowe i nie tylko dostępne 24/7 - polecam lokalne specjały takie jak cedratine lub boukha w ramach eksploracji odmienności kulturowej ;-)

Obsługa hotelowa
1. Panowie na Recepcji mili i uczynni ale już przy wymianie walut na lokalne dinary trzeba się liczyć z samodzielnie uwzględnionym napiwkiem o wartości nawet połowy wymienianej kwoty - zwłaszcza ważne dla osób nie znających języków obcych. Nikt Wam nie pomoże tego odkręcić bo nie wystawiają pokwitowania i nie ma dowodów tego procederu. Wymienialiśmy pieniądze w innych hotelach i na mieście i wymiana była zawsze przeprowadzona co do milima i z pokwitowaniem.
2. Panie sprzątające miłe ale na cuda nie można liczyć: łóżko zaścielają i lekko pozamiatają pokój oraz balkon/taras ale fajerwerków nie ma. Ważne aby pamiętać o kosmetykach bo te hotelowe są tylko na przyjazd a potem trzeba już kombinować we własnym zakresie.
3. Ratownik i ochrona na plaży działa super - odgania natrętnych sprzedawców i chroni prywatność turystów.
4. Animatorzy mało nachalni - jak raz się ich poinformuje, że nie jest się zainteresowanych ofertą to już nie nagabują co 5 minut.

Rezydent
Bardzo miła i pomocna Pani Agata. Można zawsze na nią liczyć.

Położenie i okolica
Hotel jest oddalony około 5 km od Mahdii (Magasin Generale oraz suk) i około 6,5 km od Cap Africa - trasa plażą skraca o około 1 km ten dystans w porównaniu do spaceru miastem. Sklepy z pamiątkami i nie tylko zaczynają się zaraz przy hotelu w obu kierunkach. Warto porównać ceny bo różnią się nawet kilkukrotnie pomiędzy sklepami - urok wolnego rynku + arabska tradycja negocjacji.

Plaża
Ładna i urokliwa choć dość wąska, leżaki, materace i parasole w cenie. Można na niej znaleźć masę pięknych muszli oraz ślady, że "wielbłądy już tu były". Zarówno muszle jak i pamiątki po wielbłądach są zgrabiane do morza i po kilku falach znowu leżą na plaży tak jak wcześniej. Wejście do morza jest łagodne i odpowiednie dla dzieci z racji powolnego i równomiernego opadania dna (po większych burzach lub sztormie może być inaczej). Bardzo dużo krąży przy plaży sprzedawców - warto być ostrożnym bo nie częstują niczym na darmo i za darmo a każdy turysta to żywy, chodzący bankomat. Trzeba uważać jaką kwotę się oferuje aby "nie żeby specjalnie ale całkowicie przypadkiem" nie dobić targu bo wtedy łatwo nie ustąpią. Dobrze jest oferować małe kwoty bo zawsze prościej jest coś dorzucić jak wycofać ofertę a dla kontroli warto napisać kwotę na piasku dla potwierdzenia.

Sport i rozrywka
W czasie pobytu było sporo atrakcji darmowych jak: klub dla dzieci, dart, botcha/boule/petanka, animacje basenowe, aquapark, dyskoteka. Są oczywiście też te płatne: spadochrony, banany, skutery wodne, rejsy statkiem, quady itp. Nie było niestety animacji na które najbardziej liczyliśmy a miały być w ofercie: strzelanie z łuku, rowerki wodne oraz kajaki - te pojawiają się dopiero na okres tzw. high season.

Atrakcje dla dzieci
Oczywiście są obecne w ofercie hotelowej, bo czemu nie: klub dla dzieci, basen, aquapark, dyskoteka, malowanie twarzy, piła ręczna, nożna i siatkowa.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje narożne maja małe szafy.
Termin pobytu: maj 2019
1  Dziękujemy, selena02018
Zrecenzowano: 3 stycznia 2018

HOTEL BARDZO DUZY BYLIŚMY JEDYNĄ POLSKĄ RODZINĄ(I CHWAŁA PANU) CUDOWNY PERSONEL OWSZEM POKOJE NIE PIERWSZEJ MŁODOŚCI ALE TO SĄ KRAJE ARABSKIE A NIE EUROPA TO NASZ 7 POBYT W TUNEZJI WIĘC PROSZĘ WIERZYC ZE MAM BARDZO DUZE PORÓWNANIE. Jedzenia tyle ze nie wiesz co brac zero kolejek kelnerzy super fajna rozrywka fajny basen a plaza Piękna troszeczke dalej mozna pójść od hotelu naprawde cudowna woda .Koło hotelu w prawo duzo sklepików niedrogo fajne rzeczy i ceny kantor jakies 150m kolejka która za 2 dinary pojedziesz albo do monastiru albo w druga do sousese.
trfilismy tam przypadkowo gdyz w innym hotelu nie było pokoi EXIM STANEŁO NA GŁOWIE BY ZAPEWNIC NAM NOCLEG CHOC ZASŁUGA SUPEERRR!! REZYDENTA HICHEM MAHMOUDI POZDRAWIAMY!!

Wskazówka dotycząca pokoi: Plaza basen duze pokoje
Termin pobytu: sierpień 2017
1  Dziękujemy, lisbetsalander2018
Zrecenzowano: 23 czerwca 2017

Hotel bardzo ciekawy w stylu mauretańskim,wspaniała kuchnia przemiła obsługa.Piękne baseny dla dorosłych i dla dzieci.Dobry bar na wodzie przy basenie gdzie można zamawiać drinki z wody,obok pizzeria oraz bar ze smażalniami.Sama restauracja główna z przebogatym meni i nawet wieprzowinką.Pokoje OK sprzątane codziennie i wymiana pościeli.Byliśmy bardzo zadowoleni.W tym roku wybieramy się ponownie było i jest to biuro EXIM. W naszym przypadku były różne nacje ale najwięcej Czechów oraz na szczęście tylko dwie wspaniałe pary z dziećmi .P Rosjan.POLECAM WSZYSTKIM

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje od strony basenów są bardziej atrakcyjne.Dla szukających spokoju proponuję pokoje na skrzydłach bocznych.
Termin pobytu: wrzesień 2016
Dziękujemy, datura3