Zrecenzowano: 25 października 2013

To był nasz pierwszy pobyt w kraju arabskim, mamy porównanie tylko z Grecją.Hotel nie jest najnowszy, popękane kafle w łazience, kamień w umywalce, nie jest to jednak brud który odrzuca. Wieczorem jak się otworzyło okno to było czuc smród kanalizy, ale jest tak w całej Tunezji. Co do All Inclusive - na początku nie dawaliśmy w ogóle napiwków - kelner w barze plażowym odmawiał nam piwa mówiąc, że nie ma, drinki prawie bez alkoholu, później zaczęliśmy zostawiać po dinarze po posiłku i jakość obsługi znacząco wzrosła. Dla mnie kelnerzy przy każdym posiłku byli minusem, zawsze oczekiwali, że zostawimy pieniądze nawet za samą wodę. Plaża czysta, aczkolwiek nie wypoczywaliśmy na niej ze względu na nachalnych naganiaczy. Generalnie to przez kulturę Tunezyjczyków, ich sztucznie miłe podejście do ludzi (chodzi tylko o to żeby wyciągnac kase), przez brud na ulicach poza miejscowościami turystycznymi, uważam wyjazd za średnio udany. Co do posiłków, to było bez rewolucji, woda do ciepłych napojów chlorowana, potrawy tunezyjskie pyszne, pizze i frytki - paskudztwo. Śniadanie ratowały francuskie rogaliki. Do posiłków tylko jeden kieliszek (cola, woda, piwo, wino), o dwa napoje do posiłku trzeba było się prosić. Podrywający kucharze. Z animacji nie korzystaliśmy, aczkolwiek ludzie byli zadowoleni, ja nie lubię być wyciagana na animację, wolę bardziej formalne podejście do goscia. Ogólnie hotel nam wyjazdu nie popsuł, ale Tunezja nie jest krajem do którego będziemy wracać. Niemcy i Rosjanie byli lepiej obsługiwani.

Wskazówka dotycząca pokoi: Lepiej dopłacić i mieć widok na basen
Termin pobytu: październik 2013
2  Dziękujemy, Izabela K
Zrecenzowano: 13 października 2013 z urządzeń przenośnych

W tym hotelu spedzilismy 2 tygodnie cudownych wakacji. Caly pobyt nalezy ocenic w samych superlatywach. Pokoje czysciutkie, bardzo mila obsluga hotelu. Jedzenie podawane w restauracji glownej stale urozmaicane, kazdy nawet najwiekszy niejadek znajdzie cos dla siebie :). Czas pomiedzy posilkami oraz w godzinach wieczornych umilany przez cudowna grupe animatorow Sou Sou, Mimo, Momo, Hamza i Titi. To oni zapewniaja gosciom mnostwo atrakcji w bardzo przyjemnej atmosferze. To rowniez dzieki tym mlodym i zaangazowanym osobom kazdy gosc hotelu znajdzie cos dla siebie aby aktywnie spedzic czas. Wieczorne spotkania organizowane przez animatorow sa bardzo zabawne i gwarantuja niezapomniane wspomnienia. Podsumowujac pragne podkreslic, ze hotel ten polecam kazdemu kto chce milo spedzic swoj urlop a tym samym porzadnie naladowac baterie na kolejne miesiace

Termin pobytu: wrzesień 2013
2  Dziękujemy, BogusiaK1
Zrecenzowano: 16 lipca 2013

Hotel Averroes sprawił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Lokalizacja idealna - tuż nad brzegiem morza z czystą plażą, leżakami i parasolami ( do centrum Hammametu : taxi-8dinarów, bus-0,500). Hotel ładny, czysty i zadbany. Pokoje schludne. Obsługa hotelu bardzo miła i pomocna. Menadżera można było spotkać codzennie i widać, że troszczy się bardzo o hotel. Na jedzenie nie mogłam narzekać - było wszystko czego mi potrzeba. Uważam, że wybór naprawde był duży. Alkohole dobre, a barmani potrafili zaspokoić potrzeby każdego nawet wybrednego turysty. Animatorzy sprawdzili się na medal. Może wieczorne przedstawienia dla mniej wymagających, ale za dnia dawali z siebie wszystko. Wiem, że mogę tam wrócić jeszcze nie raz.

Termin pobytu: lipiec 2013
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, Agnieszka K
Zrecenzowano: 17 czerwca 2013

Hotel godny polecenia.Wspaniała obsługa w restauracji, barze,recepcji.Kelnerzy nie są natrętni,zawsze uśmiechnięci.Nigdy nie miałem problemu z zabraniem czegoś z restauracji do pokoju.Z uśmiechem na ustach supervisora słyszałem no problem.Jedzenie dobre,choć często się powtarza w różnych przerobionych postaciach.No cóz żywienie zbiorowe,ale wszystko smaczne.Nuda na śniadaniu,oprócz cieplutkich francuskich ciasteczek.Do podwójnego porannego espresso,bajka.Żadnych dolegliwości żołądkowych jak w Egipcie.Co do napojów alkoholowych w wersji all inc.,niestety alkohole są chrzczone i nie mają tyle procentów co oryginał.Zawartość alkoholu w butelce raczej ok.25%.Pokoje codziennie sprzątane.Bez zarzutu.Animation team bardzo wesoly i nie można się nudzić.Co do zakwaterowania.Wybierajcie pokoje z widokiem na morze i najlepiej na 3 lub 4 piętrze.Powód,cholerne komary.Nie będziecie się czuć zawiedzeni wybierając ten hotel.Mój czas pobytu to koniec maja do połowy czerwca 2013.Pozdrawiam

Wskazówka dotycząca pokoi: Tylko pokoje z widokiem na morze i na piętrze ze względu na komary.
Termin pobytu: czerwiec 2013
3  Dziękujemy, fredek62
Zrecenzowano: 1 października 2011

Właśnie wróciliśmy z mężem i znajomymi z wakacji z Iberostar Averroes w Tunezji i wrażenia różne-i miłe i rozczarowanie!To były nasze pierwsze wakacje all inclusive i z tego co opowiadali nam znajomi,którzy jeżdżą 2razy do roku do tej sieci hoteli wyobrażaliśmy sobie wszystko zdecydowanie lepiej!
Ogólnie co nam się podobało najbardziej to pokoje,które były bardzo duże i czyste,a do tego z widokiem na morze oraz z dużym balkonem,stolikiem i 2krzesłami. Klimatyzacje było słychać,ale raczej nie działała,bo nadal było duszno-jedynie otwarty balkon i spanie na golasa było najlepszym rozwiązaniem!
Jedzenie było serwowane prawie przez cały dzień,ale mimo,że było go dużo to nie mogliśmy znaleźć dla siebie czegoś dobrego i zazwyczaj było zimne!Na śniadanie było zawsze to samo,na lunchu był już większy wybór i dało się coś wybrać,po południu były serwowane naleśniki,które były pyszne,a wieczorem na kolację znowu mieliśmy problem ze znalezieniem czegoś smacznego.
Naszym największym rozczarowaniem był mały wybór drinków na barach-ok 5rodzaji,a po 3dniach im zabrakło prawie wszystkiego i zostało tylko piwo,wino,czasami wódka i gin!Do tego wszystkiego barmani byli mili,ale tylko jak dostawali napiwki,najgorsze było to,ze potrafili się o nie upominać:(
Jedynie na barze w basenie spotkaliśmy miłego barmana,który dostał raz tipa,a dbał o nas i serwował bez wyciągania ręki i dogadywania!
Muszę pochwalić chłopaków z intertiment,którzy organizowali wiele ciekawych rozrywek w ciągu dnia dla gości hotelowych.Umiejętnie zachęcali ludzi do zabawy,np.ja grałam z nimi 2razy dziennie w siatkówkę,w darta,oprócz tego inni grali w piłkę nożną,aerobik w basenie,ich układ taneczny,którego uczyli wszystkich zainteresowanych i wiele innych ciekawych rzeczy!Jedynym ich minusem to były wieczorne występy,bo najczęściej były taneczne i trochę nudne:(
Co jeszcze mogę napisać?Aha to,ze rowerki wodne były zepsute i nikt ich nawet nie naprawiał,więc jedyną bezpłatną rozrywką były kajaki!
Było wiele różnych innych rozrywek,ale to już trzeba było za nie płacić,np.przelot na spadochronie,skuter wodny,narty wodne,sofa wodna, itp,ale pamiętajcie,ze z nimi trzeba sie targować na wszystkim i potrafią spuścić z ceny dużo.
Ogólnie było fajnie,ale mogło być lepiej!

Wskazówka dotycząca pokoi: Duży pokój na 3 piętrze z widokiem na morze,basen i cały tył hotelu był super-polecam:)
Termin pobytu: październik 2011
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi