polecam

Natura w pełnej okazałości

Zrecenzowano: 4 stycznia 2018
Piotr D
Mińsk Mazowiecki, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 290)

Zrecenzowano: 22 grudnia 2018

polecam dotarcie do tego wodospadu, piękno i natura w całej okazałości. Woda spada cudownym strumieniem, zdjęcia fajne

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Gosia1234567
Zrecenzowano: 5 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo mieszane uczucia. O ile sam wodospad jest śliczny, to pazerność obsługi jest odpychająca. Na siłę zmuszani jesteśmy do kupna pakietu z "atrakcjami". Nas interesowało jedynie wejście, porobienie kilku zdjęć i ewentualne zamoczenie w wodzie. Takiej opcji nie ma, trzeba kupić pakiet aktywności za 125k od osoby. O ile Bali jest nastawione na turystów i rozumiem chęć zarobku, to w tym przypadku było po prostu nieprzyjemnie. Gdy stwierdziliśmy, że chcemy pójść sami i nie korzystać z "atrakcji", pan na wejściu oznajmił, że oczywiście możemy, ale jak tylko dotkniemy wody, to jego kolega da mu znać przez radio i dostaniemy mandat 500k za osobę. Nieprzyjemnie, nigdzie na Bali przez miesiąc podróży się z tym nie spotkaliśmy!
Generalnie w okolicy są przynajmniej 2 lepsze wodospady, które polecamy z całego serca - Aling Aling i Twin Waterfall. Są przepiękne, 5 razy tańsze, a obsługa jest bardzo miła i przyjecielska, a nie traktująca turystów jak skarbonki.
Sekunpul można spokojnie sobie darować.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Tommy G
Zrecenzowano: 4 stycznia 2018

Teren z kilkoma wodospadami do których konieczne jest dotarcie pieszo. Konieczne włożenie "odrobiny" wysiłku gdyż trwa to trochę a teren nie jest nizinny :) ale warto dla widoków wysilić się.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2017
1  Dziękujemy, Piotr D
Zrecenzowano: 19 września 2017 z urządzeń przenośnych

Sporo trzeba się nachodzic po schodach ale na prawde warto. Polecam wziąć buty do wody poniewaz można sie kąpać pod wodospadem ale niestety trzeba dojsc do niego po malych skalach. Na miejscu mozna wziąć przewodnika który poprowadzi jas prosto do najciekawszych wodospadów ( jest ich tam kilka) jak będziecie jechac samochodem z wynajetym kierowca to warto odpalic se mapy google ponieważ czesto oni maja umowy z miejscowymi i chciał nas cwaniak wysadzic wczesniej na platnym parkingu gdzie bysmy szli duzo dalej.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
2  Dziękujemy, jaros_aws760
Zrecenzowano: 21 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

Dotarcie na wodospad wymaga troszkę wysiłku. Niestety autko trzeba zostawić około 2km od wodospadu. I marsze w dół. Maszerujemy przez Dżunglę wiec widoki piękne. A że jesteśmy dosyć wyskoczyć wiec można podziwiać wszystko z góry
. Droga w dół przynajmniej do ostatnich 500 metrów jest jest w miarę spokojna. Dopiero pod koniec zaczynają się schody. Dokładnie. ... schody. Dość strome. Bez konkretnych barierek. I ostatni etap jeżeli ktoś ma lek wysokości. .. to lepiej się zastanówcie. Ja pokaonalam swój lek ze łzami w oczach i trzesacymi się nogami. Ale warto było. Potem dotarcie do samego wodospadu zajmuje jakieś 10 minut. Trzeba przeprawic się przez rzekę. Warto wziąć buty do pływania. Albo japonki . Bo kamienie w wodzie dadzą się we znaki. chociaż wszystkie niedogodności wynagrodzi wam widok jaki zobaczycie. sekumpul jest mało znany ale za to największy i najpiękniejszy. W ciągu dnia pojawia się tam kolo 100 osób. Gdzie na innych są tysiące. Droga powrotna to już spory wysiłek. Wdrapanie się zajmuje sporo czasu. Ale kiedy miniemy juz schody i kawałek trasy czekają miejscowi na skuterach. Którymi mogą was zawieść na górę za 20.000 za osobę. Wiec grosze. Po za tym nie polecam wybierania się pod wieczór. Bo w dżungli szybko robi się ciemno. Z tego co się zorientowałam to są dwie trasy. Za pewne wybraliśmy nie świadomie ta gorsza. ale warto było pokonać swoje lęki

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2016
1  Dziękujemy, dootss