Pokój duży wygodny w części północnej oddalony ok 15 min labiryntami nielogicznych ścieżek od restauracji i Lobby. Hotel brudny , szukając dojścia do restauracji trafiłem do kuchni - dosyć ekstremalne doznanie wszędzie lepki brud który nie przeszkadza pracownikom. 70% gości to Egipcjanie którym to nie przeszkadza. Niezgodny z ofertą biura ITAKA. Niski standard , brak animacji chyba że ktoś się zadowoli zabawą wśród 4 latków. A szkoda bo Egipcjanie na wakacjach jak i Europejczycy z pewnścią lepiej by się mogli poznać i nie tworzyła by się między nimi bariera kulturowa. Raz przez chwilę pokręcił się Derwisz. Drinki w plastikowych kubkach. Posiłki codziennie te same w większości niejadalne. Sporo osób narzekało na problemy żołądkowe. Ale uczciwie trzeba przyznać że z głodu nikt nie umrze. Brak mola i przyzwoitego z plaży wejścia do wody- konieczne pełne buty do wody. Hotel położony ciekawie w enklawie izolowanej od świata, Hotel za dojazd do miasta Taba zażądał od nas 60USD (ok 20km). Życie w hotelu zamiera po godzine 22. Drinki na lokalnych rozcieńczonych alkoholach , za tonic trzeba płacić gotówką (przy allinc) niektórzy barmani starają się czasem coś wyczarować z tego co mają , często brak limonek , cytryny i innych produktów. Wszelkie części wspólne drzwi okna itp. potwornie brudne "wypalcowane" rozmawiałem z menagerem nie zrobiło to na nim wrażenia. 09.09 coś się w menu odmieniło (przyjechała kontrola) widać że obsłudze zależało na lepszej opinii, następnego dna wszystko wróciło do poprzedniej "brudnej normy". Kelnerzy przy gościach zbierają talerze i resztki usypują na wózki - czegoś takiego nie widać nawet w najgorszych stołówkach!!!
Szkoda bo przy niewielkim wysiłku hotel ma potencjał . A tak jak ktoś przyjedzie do Egiptu po raz pierwszy i pozna go przez ten hotel to już nigdy do Egiptu nie przyjedzie, byłem ponad 30 razy w Egipcie i tak złego 5***** hotelu nie widziałem. To bardzo zła wizytówka Egiptu , będę na ten temat rozmawiał z Egipskimi służbami które odpowiedzialne są za promocję i turystykę w Egipcie. Usługi niezgodne z ofertą .Na plus słone jezioro bez fal i z bardzo dogodnym łagodnym zejściem oraz ratownikiem, duże pokoje , jeżeli działa to bardzo mocno klimatyzacja.Szeroka plaża.

Wskazówka dotycząca pokoi: Na basenie wrzask dzieci bez opieki. Polecam pokoje z dala od basenu.
Dziękujemy, DS7777777
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GRStrand-8, Guest Relation, Strand Beach and Golf Resort Taba HeightsOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Dear Valued Guest

Thank you for sharing your experience with us. We are very saddened that the resort did not match your expectations. We are constantly working on improvements and every single notice of yours is passed to the management to investigate and make a plan for development. We strongly hope you will give us one more chance and pay us a visit next season, so that we have a chance to change your impression.

Guest Relation

Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Bardzo mile będę wspominać te wakacje.
Plusy:
-przepiękne położenie hotelu (z jednej strony widok na góry, z drugiej na zatokę Akaba i Arabię Saudyjską).
-dojazd do hotelu przez malownicze góry (z lotniska około 35-40min)
-przepiękne rafy (ale niestety trzeba do nich dojść, patrząc na zatokę to w lewo około 20min do pierwszego molo, lub około 15 min w czasie odpływu są 3 rafy ale ok 300m od brzegu więc tylko w czasie odpływu)
-plaża czysta
-mnóstwo wolnych leżaków na plaży, ręczniki wymieniane codziennie (polecam korzystać z tej opcji bo widziałam, że ludzie z uporem je zabierali i suszyli na balkonach).
-słone jezioro w którym można się było schłodzić
-mega duże pokoje i łazienka (czystość ok)
-miejscowi w ogóle nie zaczepiali
-bardzo bezpiecznie (z lotniska i na lotnisko prowadził nas uzbrojony konwój) w samym hotelu czułam się bardzo bezpiecznie, miałam wrażenie, że jest pośrodku niczego (tylko 3 czy 4 hotele obok)
-fajna miła obsługa, nie nachalna, nie czułam się zmuszona do płacenia im za cokolwiek, ale bardzo się cieszyli jak coś dostawali także warto.
-cisza i spokój, świetne miejsce na wyciszenie (może być to minusem dla rodzin z dziećmi czy lubiących imprezy czy nocne życie)

Pluso/minusy
-jedzenie - głodna nie chodziłam, ale jak rzucili frytki to wszyscy Europejczycy utworzyli kolejkę ;) Nie powiedziałabym żeby jedzenie było monotonne, zawsze coś się fajnego znalazło. Bardzo mało owoców.
-drinki tylko do 22 potem trzeba płacić, więc trzeba sobie dobrze dzień ułożyć żeby ze wszystkim zdążyć ;) )

Minusy
-brak animacji, jedynie dla dzieci i przez tydzień pobytu była tancerka brzucha i derwisz (oboje bardzo przeciętni), ale można zrobić taki myk, że na animacje jeździć czy chodzić do hoteli obok! (tylko nie korzystać z drinków itp bo zostaniecie skasowani)
-Około 5 lat temu z gór zeszła lawina błotna, która zniszczyła kompletnie rafy przy hotelu i teraz wejście jest mocno kamieniste, także jeśli ktoś upiera się na Tabę to wybierajcie hotele obok (np Miramar)
-wróciłam z zemstą faraona ;)
-brak pól golfowych, niestety smutny widok wyschniętej trawy na nich (ale widać, że się starają odbudować ten hotel po lawinie).

Polecam wziąć ze sobą sznurek na mokre ciuchy ;) i rozwiesić go sobie na tarasie.

Dziękujemy, Aleksandra L
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GRStrand-8, Guest Relations Manager, Strand Beach and Golf Resort Taba HeightsOdpowiedź udzielona 17 sierpnia 2019

Dear Aleksandra,

Thanks a million for your wonderful review! It was a great honor for us to welcome you as our guest, and we are very happy to know that you have enjoyed your stay that much, and liked out staff, atmosphere and outlets. All our team strongly hopes to greet you again on your next vacation, and provide you the top experience once again!

Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Na początku, wielkie WOW. Hotel pięknie prezentuje się z zewnątrz, natomiast wewnątrz niestety widać upływ czasu... Na stronie jest napisane, że został częściowo odnowiony.. cóż, nie wiem z której strony. Pracownicy non stop tam coś "poprawiają".

Pokoje bardzo przestronne, łazienki tak samo. Są sprzątane tylko powierzchownie.

Jedzenie- okropne. Podczas mojego pobytu było bardzo dużo rodzin arabskich. Stołówka niestety nie jest dostosowana do takiej liczby gości... Nie było miejsc siedzących, krzesła brudne, stoły nie zawsze przecierane przez co zostawały resztki jedzenia. Talerze czy sztućce często były niedomyte. Kolejna sprawa to kolejki... do wszystkiego kolejki o długości kolejki w Biedronce w godzinach szczytu. Jeśli jedzenie w danym pojemniku się skończyło, to nie dokładali tylko trzeba było wybierać z tego co zostało. Samo jedzenie niestety obrzydliwe.

Otoczenie hotelu daje krajobraz najpiękniejszy jaki widziałam w życiu.

Animacje- bardzo ubogie i większości dla dzieci.

Obsługa miła i przyjazna.

Wskazówka dotycząca pokoi: Warto wziąć pokój z widokiem na basen i morze :)
Dziękujemy, MKarpi
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GRStrand-8, Guest Relations Manager, Strand Beach and Golf Resort Taba HeightsOdpowiedź udzielona 3 sierpnia 2019

Dear Valued Guest

Thank you for sharing your experience with us. We are glad to know that there were things you have enjoyed, thank you for mentioning our staff and view; and we are saddened to heat that some services did not match your expectations. Indeed, our team is working on improving the resort, however serving could be of a challenge during high season. Thank you for your notices, all of them will be kept to develop. We strongly hope to welcome you once again on your next vacation, so that we can improve your experience and deserve a better score from your side!

Zrecenzowano: 26 lipca 2019

W Strand byliśmy rodziną 2+2 na początku lipca 2019. Tygodniowy pobyt zaliczam do udanych.
Hotel z daleka prezentuje się imponująco, jednak przy bliższym kontakcie widać, że lata świetności ma za sobą.
Naprawdę wiele nie trzeba zrobić, żeby wrażenia były znacznie bardziej pozytywne.
Jednak od początku:
Pierwszy kontakt z personelem bardzo pozytywny. Nie musieliśmy czekać na zameldowanie, tylko od razu zaproszono nas do restauracji gdzie podawany był jeszcze obiad. Dopiero po posiłku wróciliśmy na recepcję, gdzie szybko i sprawnie przeprowadzono formalności, po czym zaprowadzono nas do pokoju.
Pokój otrzymaliśmy w budynku bocznym (przy Słonym Jeziorze) na 3 piętrze. Był to jeden z dwóch tego typu w całym skrzydle. Bardzo duży metraż, wielka i wygodna łazienka, kabina prysznicowa niespotykanych rozmiarów - ogólnie bardzo przestronnie. Taras również bardzo duży, indywidualny, intymny z widokiem na morze, oraz Słone Jezioro. W pokoju czysto, choć bez przesady. Wyposażenie kompletne (czajnik, herbata, kawa, wygodne łóżka, klimatyzacja indywidualnie sterowana oraz TV starej generacji niestety). W pokoju bardzo dużo lamp i świateł - jest bardzo jasno (co nie jest normą w hotelach). Z początku lokalizację traktowaliśmy jako niedogodność - bo marsz do restauracji zajmował ok 8 minut, ale później stało się to dla nas zaletą, gdyż uboczne umiejscowienie budynku daje nam ciszę i spokój. Jeśli ktoś zainteresowany jest bardziej basenami niż morzem, woli muzykę od rana do wieczora i większe towarzystwo turystów, oraz ceni sobie bliskość lobby, barów i restauracji, to powinien zdecydować się na pokój w budynku głównym. Dla nas jednak było idealnie, bo korzystaliśmy głównie z morza, słonego jeziora i napawaliśmy się spokojem.
Plaża - piaszczysta, czysta, szeroka, z darmowymi leżakami i parasolami. W lipcu nawet o 10.00-11.00 nie było konieczności "rezerwacji" miejsca ręcznikami (też darmowe) jak ma to miejsce gdzie indziej nawet w niższym sezonie. Morze ciepłe, długo jest płytko (do południa jest odpływ), później też przyjemnie i bezpiecznie. W morzu tuż przy hotelu jest obumarła rafa i warto mieć buty do wody. Choć my znaleźliśmy miejsce (lekko powyżej jeszcze słonego jeziora), gdzie można wchodzić bez butów bo są piaszczyste przesmyki. Woda czysta, widok na Jordanię - cudo. Fanów snoorkingu zachęcam do odwiedzenia hotelu w oddali (z długim molo/pomostem), tam dopiero można poobserwować podwodne życie i piękne stworzenia morskie.
Baseny - dzieci były zachwycone. Brak jest zjeżdżalni co prawda, ale piękna architektura basenów, otoczenie i powierzchnia zaliczamy na plus. Woda również ciepła, baseny czynne do 18.00, potem czyszczenie, ale w zupełności do tej godziny wystarczy.
Bary - bar przy basenie - standardowy (whisky, wódka, gin, rum - lokalne. Piwo z butelek dość dobre nawet, poza tym cola, sprite, mirinda i kilka soków do wyboru. Barmani słabi, drinki basenowe - po prostu) kolejny Bar to bar Reef przy plaży - mniej ludzi, lepszy klimat, można zapalić shiszę i dostać lepszego drinka), nastepnie mamy Bar w Lobby przy recepcji (uszanowania dla Mustafy!) Tam już można napić się drinka z prawdziwego zdarzenia. Do mohito mają miętę w liściach i brązowy cukier, a nie syrop jak przy basenie. Czysto, ładnie, klimatycznie.
Kolejny bar (disco club) jest vis a vis restauracji na dole (Arches się nazywa) obsługa toporna, ale zależy na kogo się trafi. Dobre drinki, a wieczorem po 22.00 jest coś a'la dyskoteka, ale powierzchnia dość mała na większe balety.
Gastronomia - w Strand bardzo dobrze gotują. Co mnie zaskoczyło pozytywnie, to że potrawy są świetnie doprawione. Mimo iż w restauracji jest stolik z mnóstwem sosów, przypraw, oliw etc. nie musiałem używać niczego poza chilli. Nawet o dziwo zupy były bardzo smaczne (zwłaszcza krem z pomidorów, zupa z owoców morza - pycha! no i minestrone, poza tym groszkowa, pieczarkowa, rosół..)Dania na ciepło są typowe dla kuchni egipskiej. Drób, wołowina, ryby i owoce morza we wszelkiej postaci. Wieprzowiny oczywiście brak (co nie jest wadą). Gulasze, ryże, kasze, mięsa pieczone, ryby smazone i duszone. Warzywa na różne sposoby. Pyszne shoarmy, egipska lasagna, makarony z sosami, ragout, ratatouille...do tego pięknie podane dodatki przystawki, różnego rodzaju pasty i koreczki..naprawdę jest w czym wybierać. obiady i kolacje nie różnią się zbytnio. Oba posiłki są bogate i obfite. Jeśli chodzi o śniadania to mamy świeże pieczywo, kilka rodzajów wędlin (tak naprawdę to tylko mortadela ciemna lub biała), sery żółte, białe, sery typu feta, pomidory, kiełbaski parówkowe, jajka na twardo, jajecznica, omlet z dodatkami wg wyboru no jajka smazone na patelni.. Są chrupki do mleka, są miody, dżemy, smarowidła. Croisanty, bułeczki, słodkie bułki. Szału nie ma, ale moje potrzeby śniadaniowe w 100% pokrywają jajka i sery, więc nie głodowałem.
Przekąski w ciągu dnia - duży minus! podają albo croisanty które zostały ze śniadania, albo robią pseudo hamburgery z mortadeli i bułeczki. Nie ma frytek, pizzy, podpłomyków, makaronów czyli wszystkiego tego co jest w innych hotelach w jakich byłem.
Animacje - kolejny minus. Bardzo słaba część dla dzieci. Pani animatorka dość leniwa, animacje krótkie i bez pomysłu. Cześć dla dorosłych również niskich lotów w porównaniu do tego co widziałem.
Największe minusy - w hotelu głównymi turystami są arabowie z Jordanii, Arabii Saudyjskiej. Kobiety poubierane od stóp do głów kąpią się w basenach w swoich ubraniach. Arabowie robią też niesamowity bałagan w restauracji. Biorą kolosalne ilości jedzenia, które marnują i nie dojadają. Jedzenie spada na ziemię, rozsypuje się po stoliku, ich dzieci bawią się jedzeniem, czasem są sadzane na stoliku nawet, choć obsługa interweniuje.
Jordańczycy zachowują się nie kulturalnie. Próbują wchodzić do restauracji w przemoczonych ubraniach z dmuchańcami w rękach mimo iż obsługa zabrania i często upomina - dochodzi wówczas do sprzeczek, bo arabowie czują się tam bardzo ważni i podkreślają to na każdym kroku. Dwa razy zdarzyło się że mężczyźni (arabowie) przejęli animacje, zażądali puszczenia arabskiej muzyki i zaczęli tańczyć w kółeczku zakłócając występ.
Największe zalety hotelu - plaża, widoki, lokalizacja (spokój), gastronomia, czystość no i OBSŁUGA. Cały personel hotelu zasługuje na pochwałę (i podwyżkę!). Od ogrodnika, poprzez serwisanta, boya hotelowego, recepcjonisty, kelnera, barmana...wszyscy są uśmiechnięci, entuzjastyczni i bardzo pomocni BEZINTERESOWNIE. Pierwszy raz spotkałem się w Egipcie, żeby nie było kompletnie nacisku na bakszysz. Czasem wręczenie kilku dolarów jest wręcz wyzwaniem, bo obsługa po udzieleniu nam pomocy, szybko się oddala nie czekając na napiwek.
POLECAM Stand Beach Golf Resort - hotel nie jest drogi, a oferuje w zamian bardzo dużo. Ludzie, kuchnia, piękne widoki na góry i na morze, plaża, ogólny spokój i wypoczynek - wszystko na plus. Do poprawy fotele w restauracji, chwiejące się miejscami stoliki, drobne niedociągnięcia architektoniczne etc.
Chętnie bym tu wrócił, ale poza sezonem, bo temperatury 40-45 st. C to już jest wyzwanie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Budynek przy słonym jeziorze - spokój i piękne widoki.
Dziękujemy, Piotr M
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GRStrand-8, Guest Relations Manager, Strand Beach and Golf Resort Taba HeightsOdpowiedź udzielona 26 lipca 2019

Dear Mr. Piotr

Thanks a million for sharing such a detailed review of your stay with us! It was a great honor for us to welcome you as our guest, and we appreciate so much that you have mentioned our staff, atmosphere and location! Thank you for mentioning aspects where we could improve - your notices regarding the bars, furniture and animation are kept to improve. We are also sorry that you have faced inconveniences with some other guests - during high season resorts may be quite busy. We all will be very happy to meet you once again on your next vacation, and provide the best experience!

Zrecenzowano: 4 lipca 2019

Od kilku miesięcy, po kilkuletniej przerwie , można wypoczywać z biurem Itaka w Tabie, blisko granicy z Izraelem. Hotel bardzo duży, bardzo ładny. Niestety prosi się o odświeżenie. Baseny, zieleń i widoki, zachwycające. Z przodu morze, z tyłu góry. Wszystko to wygląda bajkowo. Pokoje duże odmalowane, łazienki wygodne, ale mogło by być staranniej sprzątane. Jedzenie jak to w Egipcie, każdy znajdzie coś dla siebie.
Meble w restauracji,powinny być wymienione w pierwszej kolejności, bo są w opłakanym stanie.W barach, dość duży wybór drinków, choć każdy był podawany w innym szkle, a czasem w kubku plastikowym.Animacje w niektóre dni bardzo ciekawe.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje jednakowe, różnią się tym, że albo jest łóżko małżeńskie, albo 2 pojedyńcze
Termin pobytu: maj 2019
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, 399Anna
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GRStrand-8, Guest Relation Agent, Strand Beach and Golf Resort Taba HeightsOdpowiedź udzielona 6 lipca 2019

Dear 399Anna

On behalf of the resort management and all staff - I would like to thank you for your nice review! We are really glad to know that you have enjoyed our Great Views, peaceful place, it was a great honor for us to welcome you at our resort! Be sure, your comment regarding the View is very well noted and this will be improved. We strongly hope to welcome you very soon again on your vacation, and provide even better service to deserve the best evaluation!

Best Regards,
Ali Muhammad