Zrecenzowano: 1 września 2019

FOR ENG SCROLL BELOW
Hotel dla lubiących CISZĘ I SPOKÓJ. Brak hałaśliwych animacji - joga, stretching, piłka wodna - kto chce tego animacje odnajdą. Odmawiają napiwków (np za zmianę pokoju...) Są UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - obok schodów zawsze są niezbyt strome podjazdy, windy (ale nie polecem wchodzenia do nich w maksymalnym możliwym obciążeniu 6 osób - zacinają się)
WIFI - jest ale extremalnie drogie - 4 euro za godzinę, 44 euro za tydzień.Jak się zalogujemy do jednej z sieci to FB i messenger zadziałają, ale whatsapp już nie. Koszt lokalnej karty z intrenetem...ze 20$. (Hotel to betonowa twierdza, więc w lobby nasz lokalny net nie działał, ale na plaży i w pokoju i na plaży bez problemu).
PLAŻA - czysta, fajne leżaki, parasole i parawany. Piękne morze, zatoczka zapenia bliskość wody nawet przy odpływie, bliskość rafy, choć jest szczątkowa.
HOTEL - czysty, przestronny, niestety w lobby przy barze można palić. Pokoje duże z bardzo głośną klimatyzacją, której nie mozna regulować - tylko włącz-wyłącz więc albo lodówka albo piekarnik.
BASENY - czyste, sztuk 3 + baseniki dla dzieci i zjeżdżalnie. Dużą zaletą jest brak Rosjan. Są Czesi/Słowacy, Niemcy i turyści francuskojęzyczni.
SIŁOWNIA - super wyposażona, czynna, czysta, ale zdecydowanie w niej za gorąco żeby zrobić forsowny trening. Niby jest klimatyzacja, ale ze 25 stopni to było.
JEDZENIE - w stosunku do standardu hotelu - 4.5 lub 5 gwiazdkowego (według różnych biur), to dramat. Oczywiście zjadliwe i człowiek nie wyjdzie głodny, ale przyjemność z tych posiłków zerowa, a nie należę do wymagających smakoszy. Mało urozmaicone (głównie chodzi o obiady i obiadokolacje) - kurczak/indyk zawsze wyszuszony na wiór, makaron/ryż gotowany bez soli i rozgotowany, cały czas ten sam zestaw 3 podstawowych warzyw. Takiego standardu to nie spotkałam nawet w 3* hotelach w żadnym karju arabskim. Grillowane dania były w miarę ok. Restauracja a la carte - to samo co na stołówce, tylko ładniej podane. Ja byłam w restauracji włoskiej - pizza była dobra...i to był jedyny dobry posiłek, bo penne arabiata było znowu koszmarne :( . co drugi dzień były arbuzy lub melony. Sałatka owocowa do śniadania. Desery - kwestia gustu, nie odbiegały od standardu arabskiego hotelu - ciasta, budynie, galaretki.
Po wymeldowaniu (godz. 12:00) zabierają opaskę ALL INC. - jeśli późno się przyleciało - dostaje się voucher na lunch, kolację można dokupić za 10$, można skorzystać też z shower roomu (tzn z wolnego pokoju w celu kąpieli). Przedłużenie doby hotelowej do 18 lub 20 to koszt ok 25 euro od osoby (to już taniej wychodzi zarezerwować pokój na 1 dobę przez booking.com :D ) Te wiadomośći powinien przekazać REZYDENT, ale z pani zatrudnionej przez Biuro RAINBOW, trzeba było wyciskać wszystko jak z cytryny i tak na prawdę to w jej towarzystwie, a nie od niej samej, uzyskaliśmy te info od managera recepcji. Obsługa rezydenta - proporcjonalana do jedzeni na stołówce.

In short words - a hotel for people who like silence. No loud animations, far away from the city. Food - disgusting - really awful. Alcohols - no drinkable, except beer (served from bottles). Rooms - nice and clean, very loud air-co with no possibility to grade - just on/off. Beach - nice, clean, enough sunbeds, sun umbrellas etc. Residual reef, bigger traces of the reef lay beyond the space foreseen for guests (in zone form kitesurfers - you may be driven by a kitesurfer if U do snorkelling there). After check out ar 12:00 they cut off an all inc band. dinner costs $, U may ask for entrance to shower room if U leave late. If U want to extend a checkout (25 euro per person) - it is cheaper to book a room in booking.com or another webpage.
There are facilities for the disabled.
All people employed on every stage ale extremely nice, helpful, it is a pleasure to be there.

Wskazówka dotycząca pokoi: głośna klima, fatalne jedzenie, koszmarne alkohole
Dziękujemy, ZawiAnna
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: imperialshams, Front Office Manager, Imperial Shams Abu SomaOdpowiedź udzielona 8 września 2019

Drogi Gościu
Dziękujemy za wybranie ośrodka Imperial Shams za ostatni pobyt i poświęcenie czasu na podzielenie się doświadczeniami w ośrodku Imperial Shams Abu soma. Przyjmujemy Twoją opinię, aby stale pracować nad ulepszeniem naszych usług, a Twoja ocena będzie miała wpływ na dalsze przekraczanie oczekiwań podczas następnego pobytu. Mamy nadzieję, że ponownie będziemy mieli okazję służyć wam w najbliższej przyszłości.
Dziękuję i pozdrawiam
Zarząd hotelu

Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Hotel nie spełnia standardów na 5 gwiazdek !!!
Do hotelu przyjechaliśmy około godziny 22 dwie osoby dorosłe plus 13 letnie dziecko. W pokoju były dwa pojedyncze łózka. Na dostarczenie nam dodatkowego łózka dla 13 letniego dziecka czekaliśmy do 2 w nocy....bo nie widzieli w rezerwacji 3 osób !!! O ręczniki dla trzeciej osoby musieliśmy się dopominać 3 razy. Brak wody mineralnej w pokoju. Klimatyzacja nie działa, można się pokoju ugotować. Po uruchomieniu klimatyzacji śmierdzi jak z kanalizacji... Pokoje wymagają remontu i generalnego odświeżenia.
Rezerwowaliśmy pokoje SUPERIOR SEA VIEW WITH JACUZZI. Stan jacuzzi był opłakany. Bardzo brudna wanna, urwany kran a z kranu płynie błoto. Dookoła jacuzzi potłuczone kafelki a w wannie pełno liści.... Żenada !!!
Po złożeniu reklamacji - otrzymaliśmy informacje od rezydenta, że on o wszystkim wie, bo sprzedaje ten hotel od 10 lat...
Jedzenie monotonne i słaby wybór. Brak owoców.
Ten hotel na niemieckich stronach sprzedawany jest jako hotel 3 gwiazdkowy. Na więcej na pewno nie zasługuje !!! Nie polecam.

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, naja27
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: imperialshams, Front Office Manager, Imperial Shams Abu SomaOdpowiedź udzielona 18 sierpnia 2019

Drogi Gościu
Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować za wybranie Imperial Shams Abu Soma na wakacje.
Głęboko żałujemy, że nasza usługa nie obiecała Ci, jesteśmy poważni i wykorzystujemy ją do dalszego ulepszania naszych usług.
Mamy szczerą nadzieję, że pozytywne doświadczenia zostały przejęte i wrócisz do nas, aby uzyskać wgląd w rozwój naszej placówki.
Z poważaniem
Kierownictwo hotelu i zespół

Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Wakacje rodzinne w tym hotelu to przyjemność. Pokój był czysty i sprzątany codziennie. Hotel wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach. Jedzenie trochę monotonne, ale dobre ,kelnerzy starają się jak mogą ,aby każdy wczasowicz był zadowolony. W barach mały napiwek robi swoje. Plaża i leżaki z parasolami nadrabiają mało miejsc przy basenie. Jedyne do czego można się doczepić to Niemcy(brak wychowania i kultury) .Pani rezydentka była chyba na wakacjach, a nie w pracy.

1  Dziękujemy, Roving724480
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: imperialshams, Front Office Manager, Imperial Shams Abu SomaOdpowiedź udzielona 28 lipca 2019

Dear guest

Many thanks for choosing Imperial Shams resort for your recent stay, your kind review is highly appreciated , We are pleased that you have enjoyed your stay with us.
Hotel team would be happy to welcome you as our guest and looking forward to see you soon .
Thanks and best regards
Hotel management

Zrecenzowano: 28 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel ma tak 3*+, jedzenie smaczne niczego nie brakowało, tylko płodów morza + dwe smaczne restauracje ala carte.
Pokoje starsze no czyste.
Jeden basen mógł być podgrzewany bo woda byla bardzo zimną i nie dało sie kąpać.
Basen w srodku spa nie działał :-( dwa dni bylo zimno i nie bylo co dzialac.
Plaża bardzo fajna, ladna i male częsty rafy koralowej tez ok.
Bardzo mi przeszkadzało ze w srodku była możliwość palić, w bare w srodku hotela i smierdzelo tam.

Termin pobytu: kwiecień 2019
Dziękujemy, Denisa R
Zrecenzowano: 24 marca 2019

Byliśmy w hotelu w marcu 2019. Hotel bardzo fajny, dobre jedzenie i super obsługa. Napoje lane z butelek. Bezpośrednio przy plaży z rafą koralową. Animatorzy - fajni ludzie z poczuciem humoru. Serdecznie pozdrawiamy Sou, Achrafa i resztę ekipy :)

Termin pobytu: marzec 2019
Dziękujemy, magda1106
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Adventure16223345732, Front Office Manager, Imperial Shams Abu SomaOdpowiedź udzielona 1 kwietnia 2019

Drogi Gościu
Serdecznie dziękujemy za poświęcenie czasu na podzielenie się swoimi doświadczeniami w ośrodku Imperial Shams Abu Soma. Twoja wysoka ocena będzie miała wpływ na dalsze przekroczenie oczekiwań co do następnego pobytu. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję ponownie służyć wam w najbliższej przyszłości.
Dziękuję i pozdrawiam
Zarząd hotelu