“Taki sobie hotel”

Najlepsze ceny w okresie
Zameldowanie dd/mm/rrrr Wymeldowanie dd/mm/rrrr
Ceny dotyczą 1 pokoju dla 2 osób
Wyświetl ceny
Porównaj najlepsze ceny w najpopularniejszych serwisach turystycznych
i 4 dodatkowych witryn!
Serenity Fun City
Miejsce nr 10 wśród 30 hoteli w Makadi Bay
Zrecenzowano 30 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Zacznę od tego,podróżuję do
Egiptu od wielu lat, dużo zwiedziłam w wielu hotelach egipskich przebywałam, poznałam ich kulturę, naturę i serdeczność, nawiązałam znajomości i miło zawsze wspominałam każdy pobyt. Nigdy nie sugerowalam się opinią innych, czytałam przed każdym wyjazdem jednak uważałam i nadal uważam że to subiektywa opinia, a każdy z nas jest inny i oczekuje czegoś innego. Jednak postanowiłam podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Na początek MINUSY
Razem z rodziną wybrałam się do pięknego hotelu, 5*, a że to już nasz kolejny raz w Egipcie, porównanie mam. Hotel okazał się być nie 4 letni jak to piszą w swojej ofercie biura podróży a 10 letni, jedynie odnowiony 4 lata temu ( wszystkie te informacje zdobyłam od miejscowych pracowników). Wszędzie brud i niedoróbki. Nie wspomnę o kurzu, który w takim miejscu, gdzie w pobliżu pustynia, jest nieodzowny, ale... fuga zarówno ścienna, jak i podłogowa z dużymi brakami, kabina prysznicowa nie szczelna, podczas kąpieli woda wypływała pod szkło, zalewając regularnie terakotę, która to regularnie podsiąkana, przybrała własne kolory. W restauracji klejące się blaty do skóry, popękana terakota, ale przede wszystkim nie równa ( wiele dzieci przewracało się a nie jeden dorosły zahaczył butem). Po kilku takich akcjach w niebezpiecznych miejscach postawili wielkie donice z kwiatami. W lobby wszędzie dużo szkła i tym samym miliony " odcisków", choć starali się i bardzo często pucowali stoliki. Basen - dość często sprzątany, oczywiście w trakcie godzin użytkowania, więc wszyscy na leżaki ( a leżaki drewniane, w większości popsute, materace z dziurami, przetarte, parasole bez mocowań) bo teraz pan z odkurzaczem dno czyści. Ale tylko dno, a na powierzchni pływają kubki plastikowe, liście, owady i inne gady np.jaszczurki. Ale od powierzchni będzie inny pan. I cisza...brak muzyki, animacji przy basenach. Jedynie w aquaparku słychać było nuty arabskie, jednak animatorzy tylko dla dzieciaków. Jeśli któraś z pań chciałaby np.aerobic...sorry, sama może sobie nogami pomachać w wodzie. Bardzo mało śmietników, a że naród arabski nie zwraca uwagi na śmieci, toteż można było zauważyć pozostawiane naczynia nawet w krzakach. Aquapark- czynny tylko w określonych godzinach, ale i tak nie działały wszystkie zjeżdżalnie. Szumnie opisane Wiffi w lobby hotelu (opisane w ofercie biura podróży, działa) w zasadzie nie działa. Odebranie maila graniczy w cudem, a przeczytanie wiadomości na popularnych stronach internetowych, jest niemożliwe. Z komunikatorów jedynie w miarę działał Whats'up, ale każdy inny Viber, FB, skype....niestety nie. Wystarczyło wyjść przed hotel lub za, od razu wiffi przestawało działać. I co było dla mnie osobiście utrudnieniem, brak kantoru wymiany. Był jedynie bankomat, jednak potrzebowałam rozmienić banknot 100$ na mniej i niestety nikt nie mógł mi pomóc. W sklepie nie mają dość dużo $, jedynie funty egipskie, w recepcji tak samo. I w tym momencie brakowało mi centrum miasta. Taxi do centrum jedyne 25€...No i zwierzaki..jaszczurki zadomowione wszędzie. Przez wiecznie pootwierane drzwi wchodziły do lobby i pokojów.
I PLUSY
Obsługa hotelu ok, bardzo mili, sympatyczni, pomocni, nie oczekujący zapłaty bakszysza za swoją pomoc. Po zakwaterowaniu okazało się że dostaliśmy pokój z dwoma łóżkami, poszłam grzecznie zapytać czy to pomyłka. Oczywiście przeprosili mnie, za 3 minuty był bagażowy po walizki i przenieśli nas do innego pokoju. Lodówka uzupełniana 2 razy dziennie w napoje. Pokój sprzątany porządnie, ścielone łóżka, kurze, myta podłoga, pościel wymieniana co 3 dni, ręczniki codziennie. Wolne leżaki przy basenie! Nikt nie rezerwuje, nie przytrzymuje miejsca przez cały dzień. Jeśli zechcesz iść na leżak o 16:00...będzie duży wybór. Lokalne wycieczki- polecam. Uczciwi, słowni. W hotelu spotkałam tylko 1 sprzedawcę wycieczek Shams'a który świetnie mówił po polsku i oferował m.in wycieczkę quadami. Rewelacja-polecam.
PONADTO
Z wielu restauracji które oczywiście istnieją, tak na prawdę działa jedna, która "karmi" swoich gości śniadaniami, obiadami i kolacjami. Przy basenie również z wielu restauracji, działają dwie, jedna bliżej aquaparku która "karmi" burgerami, pizzami do obiadu, a druga bliżej przedniej części hotelu, serwuje kanapki po obiedzie. W hotelu zakwaterowanych było ok. 400 osób (codziennie dane się zmieniały), z czego 380 osób to rodziny arabskie a 20 osób pozostali turyści w tym my, jedyna rodzina z Polski (3 osoby), rodzina z Niemiec (4 osoby), z Gruzji 2 rodziny ( łącznie 7 osob), rodzina z Rosji (3 osoby), rodzina z Anglii ( 3 osoby). Sklepy- w lobby teoretycznie 3( z pamiątkami, z biżuterią) jednak otwarty był 1( z odzieżą). Inny-rewelacyjny z pamiątkami w przejściu hotelowym do spa (prowadzony przez Emada wymawia się Imad), oraz z odzieżą. Jeden sklep z akcesoriami do pływania przy aquaparku, reszta nie zagospodarowana..zamknięte.
Czy tam wrócę? Nie. Czy polecam? Chyba też nie. Za te wydane pieniądze można spędzić urlop w lepszych warunkach.

Data pobytu: lipcu 2016, podróż z rodziną
2  Dziękujemy, Agnieszka K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Teri S, Guest Relations Manager, Serenity Fun CityOdpowiedź udzielona 21 sierpnia 2016

Dear Mrs. Agnieszka,

Firstly let me thank you for taking the time to write your review. Secondly let me apologise for the dissatisfaction you felt whilst staying in Serenity Fun City.
It saddens me deeply to see that we did not meet your expectations, I would like to investigate exactly what has happened and would like to know if you had contacted any members of our team whilst you were here. Please could you email me on gr @ serenityhotelsegypt . com so that I am able to deal with the issues you have mentioned fully.

Please do note that we take all of our guests opinions and feedback seriously, good or bad, this is why we do have available a team of guest relation and reception which are available at all hours for your convenience, it is a shame that we did not have the chance to be made aware of these issues so that they could be handled.
To our future guests: please do not hesitate to contact the guest relation or reception at any point in your stay if you have any concerns or feedback.

I look forward to receiving your email.
Kind Regards,
Teri Pearson
Guest Relation Manager

Zrecenzowano 12 października 2015

Trzeci pobyt w Egipcie i najbardziej satysfakcjonujący.Byliśmy w tym nowootwartym z aquaparkiem i lunaparkiem.Polecam zdecydowanie opcję ultra all ,obejmuje np. napoje gazowane w lodówce,czajnik w pokoju,alkohol importowany /bar Laveranda/ ,nie wiem czy nadal restaurację chińską,włoską oprócz japońskiej i English Pub-u.Jedzenie jak na Egipt naprawdę różnorodne,zawsze zimne przekąsk+2 boxy szef kuchni poleca ,sałatki itd.Kucharze się starali,aby dania urozmaicić.Jedyny mankament,że podczas przygotowywania nie dodają przypraw i jest to na dłuższą metę mdlące,dodanie przez siebie soli i pieprzu sprawy nie załatwi.Arabi myślą,że jak coś jest kolorowe i słodkie to musi smakować,niestety często bywa odwrotnie stąd te abstrakcyjne dania,ale chęci i ambicje mają dobre.W tym hotelu 80% to Polacy reszta to Niemcy,Anglicy,Francuzi,Serbowie,Słowacy i paru Rosjan,dlatego jedzenie się nie marnowało jak w hotelach z dominacją Rosjan/ nie jestem rusofobem,ale marnujące się spore ilości jedzenia w kraju,gdzie 70% ludzi głoduje to spory nietakt,a w marnotrawstwie Rosjanie przodują-brak podstaw kultury/.Przy Aquaparku są 3 budki z zimnymi sałatkami-owocowymi i warzywnymi lub arbuz,melon/zalaży co rzucą danego dnia/,następna to rybka z frytkami smażona przy kliencie/bardzo smaczna!choć trochę tłusta/,następna to frytki i" hamburgier",hot dog.Drinki nawet te w lobby ogólnym były dobre,kolorowe.Polecam kawę exspresso/w pozostałych hotelach byliśmy skazani na lurę z" simaków"lub automatów.Animatorzy są mieszani narodowościowo.Animatorka pracująca,opiekująca się maluchami w smurfowych chatkach ma b.dobre opinie zainteresowanych.W lunaparku doliczyłem się 9 "atrakcji",4 typowe dla maluchów i 5 nawet dla dorosłych,najpopularniejsze to:samochody,karuzela,mini kolejka górska i młynek "music dance".w aquaparku działa winda na zjeżdżalnie.Na plaży jest molo i PIĘKNA RAFA-mureny,ośmiornice mnóstwo różnorodnych ryb,po prostu cud natury!.Opcję" Ultra"lepiej spr. przed wykupem.

• Data pobytu: czerwcu 2015, podróż z rodziną
Dziękujemy, Jarosław P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Front O, Guest Relations Manager, Serenity Fun CityOdpowiedź udzielona 23 października 2015

Dear Mr. Jaroslaw,

Thank you for your time invested in sharing your great stay experience, we are very delighted that you enjoyed your holiday with us and looking forward to welcome you back soon.

Sincerely

Stephanie Eibl
Guest Relation Manager

Zrecenzowano 17 lutego 2015

W hotelu Serenity Fun City żadne dziecko nie będzie się nudzić, a i dorośli znajdą coś dla siebie. To jedyny hotel w którym byliśmy dwa razy, nasz syn na pytanie gdzie jedziemy miał tylko jedną odpowiedź i boję sie zadać je ponownie w tym roku. Ogromny aquapark i lunapark to gwarancja posiadania potomstwa z głowy od rana do nocy. W tak zwanym międzyczasie zajmują się dziećmi świetne polsko języczne animatorki które mają więcej energii i inwencji niż ich podopieczni.

• Data pobytu: sierpniu 2014
1  Dziękujemy, Ula A
Zrecenzowano 12 sierpnia 2014

Hotel duży, co powoduje, że podczas posiłków trzeba szukać stolika czystego, czy talerzy. Ale z biegiem czasu człowiek dochodzi do wprawy i już nie stanowi to takiego problemu. Jedzenie jak w większości hoteli egipskich, wszyscy kucharze po tej samej szkole. Każdego dnia wybiera się z pośród tych samych dań z małymi zmianami. Po tygodniu człowiek snuje się po restauracji w poszukiwaniu normalnego jedzenia, zwłaszcza mężczyźni. Owoce w b. małych ilościach w formie sałatki, brak arbuza co jest nie do przyjęcia. (arbuz płatny dodatkowo 4 dolary) Pokoje ok, czystość egipska, czyli dla Polaka brudno.Był to mój 4 pobyt w tym kraju i w zasadzie mnie to już nie dziwi.Syf, to syf. Luna park jest wielką frajdą, ale długie kolejki do karuzel, bo 2 karuzele obsługuje 1 osoba. Aqua park- bomba! Dla rodziny z dziećmi raj. Co innego, że człowiek ma potem dość tego jęczenia dzieci, bo trzeba asystować małolatom przy zjeżdżalniach.. Otwary w konkretnych godzinach. Przekąski w hotelu, takie sobie, porcje wydzielane. Do morza jedziemy busikiem, co 30 min, do hotelu obok, tego samego właściciela. Bar lepszy niż na basenie i plaża ok. Rafa od samego brzegu, więc jak ktoś nie snorkuje, to się nie będzie zadowolony. Obowiązkowo obuwie do wody. Pokoje w Serenity są raczej z widokiem na ogród lub basen ponieważ hotel jest w drugiej linii brzegowej. Makadi Hights jest nad samym morzem. Ogólnie wszystko jak na zdjęciach. Bardzo dużym plusem jest polska animacja by Dawid Szeliga. Będziecie zadowoleni. Wi Fi marne. Pałatne 7 USD za godzinę jest dobre. Leżaki na basanie trzeba rezerwować i nie jest to tylko domena tego hotelu. Bo w każdym, w którym byłam musiałam rezerwować o 8 rano, ale jak się przyszło później, to tez są leżaki wolne, ale daleko do baru. Byłam, przeżyłam, a ci którzy piszą o masakrze przesadzają. Byłam 2 tygodnie i nie uważam, że to tragedia.

Wskazówka dotycząca pokojów: Najlepszy pokój to, taki który jest na parterze lub 1 piętrze
Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pokojów
  • Data pobytu: lipcu 2014, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Alicja K
Zrecenzowano 10 sierpnia 2014

Wczoraj wróciłam z Serenity Fun City i jestem niestety negatywnie nastawiona co do tego hotelu.W ofercie było wszystko,pięknie,lecz po przyjezdzie okazało się co innego.Czekałam 7 h na pokoj,oczywiście musiałam zapłacic 30 $ zeby wogóle go dostac ,inni czekali jeszcze dłużej.W ofercie pisze ze są bary i przekąski oraz lody,są lecz w opłakanym stanie w których znajdują się tylko frytki i nic więcej,lody są od 16 do 17 i są wydzielane.Problem jest z napojami,piwem oraz drinkami również są wydzielane.Naczynia są brudne,oraz stoły się kleją.Jest jedna głowna restauracja gdzie w ofercie pisało ze jest pięć,jedzenia mało,ciągle to samo.W pokojach niestety syf.Ręczniki przynoszą kiedy im się podoba,ja dostawałam ręczniki co 3 dni.Szczerze mówiąc gdy zdecydowałam się wybrać ten hotel ,tez czytałam te negatywne opinie,lecz stwierdziłam ze są to bzdury i ze ludzie przesadzają.Była to niestety prawda i mogę się zgodzić prawie ze wszystkim. Nikomu nie polecam tego hotelu !

• Data pobytu: sierpniu 2014, podróż z rodziną
5  Dziękujemy, aleksandra k
Hotele, które mogą Ci się spodobać…
Makadi Bay — zobacz również następujące kwatery w tym miejscu lub jego okolicy
w odległości 3,4 km
SUNRISE Select Royal Makadi Resort
SUNRISE Select Royal Makadi Reso...
Nr 15 z 30 w lokalizacji Makadi Bay
Desert Rose Resort
Nr 25 z 222 w lokalizacji Hurghada
Liczba recenzji: 4 305
Wyświetl ceny

Byłeś(-aś) w Serenity Fun City? Podziel się wrażeniami!

Serenity Fun City — dodatkowe informacje

Adres: 36 km Safaga Road | Hurghada, Red Sea, Makadi Bay, Hurghada, Egipt
Lokalizacja: Egipt > Morze Czerwone i Synaj > Hurghada > Makadi Bay
Udogodnienia:
Bar/salon Centrum biznesowe z dostępem do Internetu Centrum fitness z siłownią / salą do ćwiczeń Bezpłatne śniadanie Bezpłatny parking Zajęcia dla dzieci (obiekt przyjazny dla dzieci / rodzin) Restauracja Obsługa pokojowa Usługa przewozu Spa Basen Transport na lotnisko
Styl hotelu:
Miejsce nr 10 wśród 30 hoteli w Makadi Bay
Zakres cen: 218 zł–632 zł (na podstawie średniej ceny za pokój standardowy)
Klasa hotelu:5-gwiazdkowy — Serenity Fun City 5*
Liczba pokoi: 585
Opcje rezerwacji:
TripAdvisor jest dumnym partnerem firm Hotels.com, Booking.com, TripOnline SA i 5viajes2012 S.L., dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji w następującym hotelu bez obaw: Serenity Fun City. Co miesiąc pomagamy milionom podróżnych w wyszukiwaniu najlepszych hoteli na podróże w celach wypoczynkowych i biznesowych. Zawsze oferujemy najkorzystniejsze zniżki i oferty specjalne.

Czy to Państwa ogłoszenie w serwisie TripAdvisor?