Hotel cudowny, bajkowy! Spędziłam w nim dwa tygodnie wakacji w lipcu 2019 r. Chętnie bym do niego wróciła:) Spotkałam tam mnóstwo ludzi, którzy co roku wracają do tego hotelu. Nie dziwię się, niesamowita atmosfera:) Pokoje - my dostaliśmy bardzo skromny ale czysty, ręczniki codziennie zmieniane, sympatyczny sprzątający, klimatyzacja działała bez zastrzeżeń. Jedzenie - przepyszne, ogromny wybór, kilka restauracji tematycznych, nie do przejedzenia:) na terenie hotelu amfiteatr, super animacje, wielbłąd na którym można się przejechać. Codziennie coś się działo, nie trzeba było opuszczać hotelu. Wstęp do Jungle Aquapark - zgodnie z tym co przekazała nam Itaka - zapłaciliśmy łącznie 125 dolarów za możliwość korzystania przez cały pobyt (50 dolarów dorosły, 25 dolarów dziecko). Ale większość osób nie płaciło wcale i też korzystali z aquaparku i snack baru. Nie dostaliśmy żadnych opasek, nikt nigdy nas nie sprawdził czy wykupiliśmy wstęp...na terenie hotelu fajne baseny, ratownicy zawsze służyli pomocą, zorganizowali leżak czy parasol. Cudownie!!! Polecam, bajkowy hotel:)

Dziękujemy, MartaMarti07
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Hotel położony na obrzeżach Hurghady, około 20 minut taksówką od centrum. Graniczy z Jungle AquaPark. Całodniowy koszt wstępu do aqua parku to 30 dolarów. Niestety informacje o kosztach 50 dolarów za cały pobyt są nieprawdziwe !!!
Alf Leila Wa Leila to kompleks zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zajmuje dużą powierzchnię a spacer po całości terenu zajmuje około 30 minut. Na terenie znajduje się 6 basenów. Trzy z nich w pobliżu głównego budynku z recepcją, są one mniejsze o głębokości do 1,2 metra. Główny duży basen położony jest przy restauracji głównej, ma głębokość do 1,6 metra. To tutaj odbywają się animacje w wodzie. Obok znajduje się również bar gdzie serwowane są przekąski. Niedaleko znajduje się również basen z atrakcjami dla najmłodszych. Jest płytki z małymi zjeżdżalniami oraz atrakcjami wodnymi dla dzieci. Tuż obok znajdują się stanowiska do mini golfa. Na końcu kompleksu znajduje się drugi większy basen o głębokości 1,2m. Przy nim również dostępny jest bar.
Jeśli chodzi o jedzenie jest naprawdę smaczne a wybór duży więc każdy znajdzie coś dla siebie. Śniadania dostępne w głównej restauracji od godziny 7 do 10. Na świeżo smażone są naleśniki i omlety. Do tego duży wybór pieczywa, warzyw, dżemów. Pózniej jako lunch mamy dostęp do mięsa, hot-dogów, hamburgerów, pizzy, naleśników oraz różnego rodzaju makaronów z sosami.
W czasie kolacji otwierane są wszystkie restauracje: główna, chińska, włoska, rybna (smażą wybraną przez nas rybę na życzenie) oraz marokańską którą trzeba zarezerwować wcześniej w recepcji (raz na tydzień pobytu). Generalnie polecam każdą, gdyż można spróbować naprawdę wielu dań, a szczególnie ta marokańska gdzie próbujemy smaków orientalnych.
Obsługa hotelowa bardzo miła i pomocna. Mieliśmy dwie drobne awarie w pokoju, zgłosiliśmy panu sprzątającemu i w ciągu 2 godzin wszystko było naprawione. A wiem że w Egipcie czasem naprawiają coś przez cały pobyt.
Przy głównej alei w hotelu od wejścia rozmieszczone są sklepiki oraz bary. Znajduje się tam też apteka. Gdyby kogoś dopadła "klątwa faraona" można tam zakupić Antinal który wraz z antybiotykiem kosztuje 5 dolarów. Przy recepcji znajduje się również lodziarnia gdzie samemu z dystrybutora nakładamy lody. Znajdują się tam również sorbety. To głównie w barach toczy się wieczorowe życie w kompleksie. Dostępne drinki i alkohole są naprawdę dobrej jakości. Muzyka jest grana do godziny 23 więc każdy zdąży wypocząć.
Wieczorne atrakcje organizowane przez animatorów zaczynają się około 20 ,mini disco dla najmłodszych. Następnie około 21 są pokazy dla dorosłych. Codziennie coś innego i odbywają się najczęściej w małym amfiteatrze lub na boisku. Są pokazy akrobatyczne, taneczne, komediowe, karaoke oraz zabawa w pianie. Trwają około 30 minut. Codziennie o 21 odbywają się też pokazy wieczoru arabskiego w głównym amfiteatrze. Dla gości hotelu za darmo, dla innych hoteli to koszt 30 dolarów. Są wtedy pokazy ognia, jazdy i ewolucji konnej, tańce arabskie, taniec brzucha oraz pokaz grających fontann A wszystko rozpoczyna krótka lekcja historii Egiptu w różnych językach.
Na terenie kompleksu znajduje się tez mini muzeum dostępne za darmo wieczorami więc można zobaczyć różne eksponaty ( oczywiście kopie).
Plaża - korzystamy z plaży należącej do hotelu Dana na którą zawozi nas bezpłatny bus kursujący co 20 minut z przed hotelu. Czas jazdy to około 5 minut (niestety busy nie posiadają klimatyzacji). Na plaży dostęp do leżaków i parasoli. Znajduje się tam również bar z napojami oraz przekąskami wydawanymi od godz. 12. Jest też możliwość przejażdżki wielbłądem lub konno w cenie 10 dolarów za około 10 minut jazdy. Polecam jazdę wielbłądem, widać że jest naprawdę zadbany. Co prawda w hotelu jest możliwość darmowej jazdy jednak gdy widziałem tamtego wielbłąda wolałem zrezygnować z darmowej opcji. Polecam na plaże zabrać buty do pływania gdyż dno jest kamieniste.A od rana jest odpływ więc można wybrać się dalej żeby przy rafie posnurkować i pooglądać rybki. Po południu woda podnosi się o około 40 cm. Rafę zamieszkują też dość duże jeżowce więc radze oglądać ją z boku niż nad nią przepływać bo może nas spotkać nie miła niespodzianka.
Pokoje - rozdzielone na kilka budynków 1-piętrowych. My byliśmy w części głównej nad barami. Pokój skromny, widać już upływ czasu szczególnie po meblach. W każdym pokoju klimatyzacja, lodówka, czajnik bezprzewodowy, bezpłatny sejf oraz tv z polskim kanałem TV Polonia. My będąc w pokoju 522 mieliśmy dostęp do Wi-Fi jednak nie o wszystkich godzinach. Czasem było zbyt duże obciążenie i nie można się było zalogować. Łazienka przestronna, choć nie wszędzie były kotary przy prysznicu. Pokoje sprzątane codziennie, woda butelkowa w lodówce uzupełniana na bieżąco.
Generalnie widać że hotel dba o czystość. Zarówno wewnątrz budynków jak i na terenie obiektu. Warto więc od czasu do czasu nagrodzić obsługę napiwkiem.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to nie odczuliśmy żadnego zagrożenia. Wieczorami wychodziliśmy na spacery po za teren hotelu. Prywatną drogą na wprost można dojść do Kleopatra center gdzie można robić zakupy bez targowania się. Mają stałe ceny na wszystko. Jednak jeśli ktoś lubi zbijać cenę to jest też tam dość dużo różnych sklepików gdzie trzeba to robić. Niedaleko hotelu znajduje się również centrum handlowe w stylu europejskim SENZO ( około 20 minut piechotą). mijamy je jadąc z lotniska do hotelu. Ceny są tam stałe, jednak w markecie przyjmują tylko kartę lub funty egipskie. Więc należy wcześniej wymienić walutę, można to zrobić w bankomacie przy wejściu do centrum handlowego.
W czasie wyjazdu skorzystaliśmy też z wycieczek do Kairu, Luksoru oraz łodzi ze szklanym dnem. Wszystkie zorganizowane były przez firmę Bumerangi Egiptu Gosi Moneim. Kontakt przez messengera. Ceny niższe niż u rezydenta. Przewodnicy miejscowi mówiący po polsku z dużą wiedzą więc z każdej eskapady wracaliśmy mega zadowoleni. Minusem to długa podróż do Kairu, autokarem około 7 godzin, ale będą w Egipcie trzeba zobaczyć piramidy i Sfinksa :) Podobnie starożytne świątynie w Karnaku. Naprawdę warto je zwiedzić.
Kończąc wspomnę jeszcze o hotelowym barze z fajką wodną. Shisha dodatkowo płatna około 5 dolarów, ale będąc trzeba skorzystać :) Przemiła obsługa a i doznania ciekawe :)

Podsumowując wyjazd i wybór tego hotelu uważamy za strzał w 10.
Wszyscy byliśmy mega zadowoleni :)
Jedyny malutki minusik to wystrój pokoi, ale w końcu tam tylko spędzaliśmy noce, a łóżka były duże i wygodne :)

2  Dziękujemy, Sebastian M
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Z minusów śmierdząca klimatyzacja w pokoju. Niezbyt czysty basen śmieci w wodzie.
Poza tym same plusy bardzo dobre jedzenie. Klika tematycznych restauracji do wyboru. Miła obsługa. Pokoje ładne i czyste. Sam hotel bardzo ładny i zadbany. Czysty. Muzeum w hotelu. Drinki dobre. Bus wozi na ładną plażę z rafą leżakami i barem na plaży. Bardzo fajna rzecz to możliwość korzystania z aquaparku w hotelu jungle obok za darmo! Nikt o tym nie mówi a jest super atrakcją dla wszystkich.
Oto filmik z naszego pobytu

2  Dziękujemy, mateuszo23
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Hotel czysty widac ze jest na to spora presja. Hotel ma juz swoje lata ale jest zadbany na biezaco konserwowany i jest naprawde ladnie. Jedzenie smaczne aczkolwiek troche monotonne. Najbardziej razily nas sniadania,wybor spory ale co dzien dokladnie to samo w tych samych miejscach. Restauracje tematyczne wszystko ok ale szalu nie bylo. Ogolnie hotel wart uwagi i duzo wiecej plusow dodatnich niz ujemnych. Najgorszewrazenie zrobila obsluga restauracji wloskiej ktora klucilal sie na oczach gosci . Mimo wszystko polecam , miejsce warte odwiedzenia.

Dziękujemy, 328patrykd
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Hotel..w cenie godnej polecenia. Obok Jungle z którego usług można korzystać (wykupuje się wstęp do Aqua Parku). Nam to nie było potrzebne, bo dzieciakom wystarczyło to co jest. Na duży plus Muzeum i atrakcje wokół niego !!!! Kuchnie wszystkie w cenie - w niektórych należy dokonać rezerwacji. Pokój..taki sobie..czysty..meble stare - zniszczone,łazienka starego typu niestety znajomym śmierdziało z pod prysznica - ale poradziliśmy sobie zatykając szklanką. Był obok nas i nie chcieliśmy tego zmieniać.. Na szczęście w pokoju się bardzo mało przesiaduje (co niektórzy nazwali go późne czasy PRL). Jedzenie OK, drineczki OK. Dzieciaki nie dostały zemsty..gorzej z nami - co było raczej efektem grzechu Pychy i drineczków ;). Ale Nifuroksazyd podziałał !!! Plaża - wg mnie obrzydliwa - szkoda na nią czasu. Natomiast baseny , obsługa przy basenach i w barach SUPER. Dużo umieją i rozumieją po polsku.

Wskazówka dotycząca pokoi: Dużo Niemców i Polaków. Zauważalne były miejsca - gdzie preferowali bardziej Niemców (duży basen - ale nam to nie przeszkadzało).
Dziękujemy, DanonkiPL