Hurghada
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Napisałabym bardzo dobry, gdyby nie przydzielanie Polskim turystom najgorszych pokoi, czego również doświadczyliśmy, nie pomogło nawet 20 $ dla Recepcjonisty. Dopiero następnego dnia przy pomocy Rezydentki Karoliny, którą serdecznie pozdrawiamy , wywalczyliśmy pokoje o bardzo dobrym standardzie, sprzątane codziennie, codziennie zmieniana pościel, dokładany papier toaletowy i woda w butelkach, wymieniane ręczniki po zostawieniu ich na podłodze. Mydło w dozownikach, radzę myć zęby przy pomocy wody z butelki. Generalnie hotel bardzo duży o rozległym ładnie zagospodarowanym terenie, 3 baseny- 2 duże i 1 mniejszy, bardziej kameralny i spokojniejszy - z tego najczęściej korzystaliśmy. Na plaży żadnego problemu z leżakami, nikt nie robił żadnych rezerwacji i cieplutkie morze- przy części dawnego hotelu Jasmin zejście do wody piaszczyste, bez konieczności zakładania butów do wody, dalej kamieniste, więc lepiej te buty mieć, dno czyściutkie i lazurowa woda. Bardzo duża główna restauracja oraz 2 mniejsze: włoska, do której podczas naszego pobytu nie trzeba było robić rezerwacji, a nawet czasami managerowie restauracji głównej odsyłali do niej, gdy stoliki były zajęte. 3 to restauracja mongolska, gdzie trzeba zarezerwować stolik i odpłatnie otrzymać sushi, pozostałe dania wybiera się z karty i są w ramach All . Bardzo smaczne jedzenie wszędzie, każdy może wybrać coś dla siebie, na każdym posiłku. Największy problem był z zamawianiem napoi, bo te najczęściej przynoszą kelnerzy, ale my radziliśmy sobie, zawsze można było samemu uszykować sobie herbatę a i pozostałych napoi nie odmawiali barmani po podejściu do baru- naszym zdaniem to wynikało z dużej ilości turystów i nie nadążających kelnerów. Nigdy nie było problemów ze sprzątnięciem stolika i ze znalezieniem przygotowanego. W hotelu jest bankomat, więc nie było problemu z wypłatą waluty egipskiej, prawie wszędzie można było zapłacić kartami kredytowymi, także u rezydenta za wycieczki. Polecam wycieczkę na Mahmya, pod warunkiem, że nie ma się choroby morskiej, bo tam płynie się statkiem z polskojęzycznym przewodnikiem - przepiękny lazur wody, małe rafy koralowe blisko brzegu wyspy, nawet jak ktoś nie snurkuje. Polecam także wyprawę na pustynię , gdzie jest opcja przejażdżki spajderami, dżipami i quadami, wizyta w wiosce Beduinów i przejażdżka na wielbłądzie, a na zakończenie taniec brzucha i taniec derwisza. Wybraliśmy się na zakupy do pobliskiego centrum, ale przechwycił nas taksówkarz - nie polecam takiego sposobu jazdy do centrum Hurghady, gdyż ten na którego trafiliśmy nas oszukał co do ceny i zamiast 10 musieliśmy mu zapłacić 25 $, a chciał jeszcze więcej, nie była to przyjemna przygoda. Codziennie wieczorem hotel zapewnia programy rozrywkowe, jedne lepsze, inne gorsze, ale nudno z pewnością nie jest .My byliśmy w sierpniu, więc jest bardzo gorąco, ale klimat jest fantastyczny. Trzeba też pamiętać o napiwkach, bo te zapewniają przychylność sprzątających, kelnerów i innych - oni czekają tam na napiwki, wystarczy 1 $. Nie odczuwa się tego, że jest tam stan wojenny. Dobrze mieć ze sobą nifuroksazyd i probiotyki ( choć przy hotelu jest bardzo dobrze zaopatrzona apteka), gdyż jednak flora bakteryjna jest całkiem inna i niestety mogą się zdarzyć bóle brzucha i biegunki, nam się przytrafiły pod koniec pobytu. Podsumowując to był bardzo udany pobyt i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wskazówka dotycząca pokoi: Najlepsze pokoje były w budynkach dwupietrowych
Dziękujemy, malgorzatam95
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Byliśmy z 2 dzieci w sierpniu 2019r. Hotel rozplanowany na bardzo rozległym terenie, pokoje to bungalowy parterowe lub piętrowe. My dostaliśmy bungalow parterowy nr 2168, był położony pośrodku pomiędzy restauracją i lobby barem, a basenami i plażą, dzięki czemu wszędzie było blisko. Oczywiście nie obyło się bez 30€ w paszport przy meldowaniu ;) Polecam brać pokoje od nr 2100 do 2500. Są czyste, po remoncie i dobrze położone. Pokoje np.640 w górę, czy około nr 1300 są niewyremontowanymi norami, położone z lewej strony głównego budynku z recepcją. Pościel i ręczniki wymieniane codziennie. Standard pokoi oceniam na słabe 3*. Jedzenie bardzo dobre, choć trochę monotonne w restauracji głównej i włoskiej przy basenach, która jest ogólnodostępna. Bakszysz dla kelnerów czyni cuda i bardzo umila pobyt :) Baseny są 3. 1 z tyłu za placem zabaw, dwa przy samej plaży. Jeden dla Arabów, drugi dla Europejczyków. Braliśmy wycieczkę jachtem na wyspy ze snurkowaniem od Saddama, bardzo dobrze mówi po polsku! Aquapark w Alibabie super sprawa, koniecznie trzeba odwiedzić. Jest mini zoo z małpkami (uwielbiają popcorn), przy plaży możliwość przejechania się wielbłądem. Wieczorem w amfiteatrze mini disco i animacje (trochę słabe). W hotelu przewaga Rosjan, Niemców, Arabów i Polaków.
Ogólnie pobyt bardzo udany :)

Dziękujemy, Ines M
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Spędziliśmy udane wakacje 7-15.07.2019. Przy zameldowaniu 20$ w paszporty i dostaliśmy wspólnego bungalowa 2668 i 2669 ( byliśmy w 2 rodzinki). Pokoje czyste i w bardzo dobrym miejscu. Hotel duży przez co nie było tłumów mimo sezonu. Leżaki dostępne przez cały dzień więc nie było konieczności zrywania się rano. Jedzenie monotonne ale nikt głodny nie chodził. Przepyszna restauracja mongolska - warto skorzystać. Obsługa miła, pomocna. Pokoje sprzątane codziennie. Proszę pamiętać , że w tym kraju kila $ może umilić pobyt :) Wylot mieliśmy w nocy więc jest opcja przedłużenia pobytu ( nie nam ceny) ale my skorzystaliśmy tylko z popołudniowego prysznica ( darmowy) i cały dzień spędziliśmy leżakując, nie zabierają opasek więc do końca można było skorzystać np z kolacji. Teren hotelu zadbany, słabe wi-fi - my kupilimsy na lotnisku karte orange 10$ i przez cały pobyt internet dobrze chodził - nawet poza hotelem co sprawdziło się przy pieszych wycieczkach, Skorzystaliśmy z 2 wycieczek od chłopaków na plaży ( mimo ze rezydent TUI bardzo odradzał) ale różnica ceny wszystko tłumaczy;) Śmiało można kupować u nich. Animację dość słabe - ale od 18:00 do 21:00 była muzyka na zywo więc można się było zrelaksować po całodziennym plażowaniu ;) Bardzo polecm ten hotem
PS Dostęp do aquaparku w hotelu Ali baba ale można też było korzystać tam z przekąsek , baru , sklepów Oba hotel są połączone i można korzystać

1  Dziękujemy, kplawrzecka
Zrecenzowano: 16 lipca 2019

Przyjechaliśmy do hotelu o godzinie 14 więc od razu otrzymaliśmy pokój...
BUNGALOW 847 JAK ZOBACZĄ PAŃSTWO OD RAZU WYMIANA(daliśmy do paszportów 5 dolarów ale...)
Od razu udaliśmy się na recepcje i po paru minutach tłumaczenia nam że lepszych pokoji nie ma wolnych na lade położyliśmy dolara i za 5 minut byliśmy w drodze do ELEGANCKIEGO pokoju
Obsługa WIELKI PLUS-
Cały pobyt czysto i ładnie
Kelnerzy i barmani również WIELKI PLUS(od czasu do czasu dać dolara..)
Jedzenie było fatalne na sniadanie ziemniaki fasolka po bretońsku
Kucharz robił naleśniki i omlety ale żeby dostać siś tam to trzeba było stać w ogromnej kolejce
Polecam obiady jeśc przy plaży a kolacje we włoskiej lub mongolskisj restaruacji
Baseny takie sobie woda ciepła(Jeden dla europejczyków drugi dla arabów)Animatorzy tacy sobie
Plaży piękna dużo wolnych leżaków
Super aqua park(Takie ostrzeżenie dla mężczyzn od 18-30lat ratownicy tam to głownie pedałki zaczepiają i nawet zdarzyły się nieprzyjemne sytuacji gdzie prawie potrzebna była ochrona)
Na wieczór nie ma co robić są animacje jest muzyka na żywo ale...
No nie ważne kwiestia gustu
Ogólnie nie wróciłbym bym tam takze państwu też zbytnio bym nie polecał

Dziękujemy, mako o
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Hotel posiada bardzo rozległy teren, kilka basenów, przepiękne plaże. Obsługa bardzo miła i pomocna. Pokoje codziennie sprzątane, wymiana pościeli, ręczników. Jedzenie trochę monotonne ale głodny nikt nie chodzi. Sporo zalet za dobrą cene.
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, to był nasz pierwszy raz w Egipcie i chętnie tam wrócimy ponownie.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Mahmaya