Memorial Complex Brest Hero-Fortress

Koniecznie trzeba zobaczyć!!!

Zrecenzowano: 24 czerwca 2019
Gonia79
Gdańsk, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 177)

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na mnie zrobiła wrazenie wielkością terenu i rozmachem zabudowań.Z tad carat miał trzymać za tak zwany "pysk" podzielona przez zaborców Polskę.Pomimo ze przez ostatnie sto pare lat zmienala zarzadzajacych , praktycznie wrocila do Rosji .Kawal historii warto zobaczyć.

Dziękujemy, igorek775
Zrecenzowano: 30 czerwca 2019

Dobre miejsce aby poznać kawałek militarnej historii tych ziem oraz Białorusi. Na miejscu dwa muzea, ciekawe po remoncie. Polecam wizytę w tzw. starej kantynie. Tam możemy zobaczyć jak dawniej to wyglądało w środku.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, konrad1517
Zrecenzowano: 24 czerwca 2019

Od pierwszego rzutu okiem robi wrażenie. Duży parking przed kompleksem, z którego prowadzi szeroka aleja do Twierdzy. Weście stanowi gigantyczna, betonowa bryła z wycięta na przestrzał gwiazdą.Z głośników słychać nagranie z radia obwieszczające wtargnięcie wojsk niemieckich na Rosję. Robi to ogromne wrażenie tak, że człowiek ma ciarki od początku do końca zwiedzania. Cała twierdza położona jest w malowniczym miejscu, nad Bugiem wśród zieleni (dobrze utrzymanej). Wszędzie jest bardzo czysto (ale to ogólna uwaga do miejsc na Białorusi, które widziałam). Do zwiedzania mamy do dyspozycji tylko część ruin. Można zwiedzać na własna rękę, ale można również z przewodnikiem. Wejście i zwiedzanie jest darmowe, za przewodnika trzeba zapłacić. Niestety pomniki wybudowane po wojnie mogą imponować rozmiarem, ale nie estetyką - monumentalna rzeźba „Pragnienie”, pomnik „Męstwo” oraz obelisk w kształcie bagnetu. Spędziłam tam 3 godziny i mam wrażenie, że nie widziałam wszystkiego dlatego tez przy najbliższej okazji wrócę i zobaczę jeszcze raz.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
1  Dziękujemy, Gonia79
Zrecenzowano: 10 maja 2019

Percepcja, a faktyczny stan rzeczy. Tak naprawdę właśnie z tym zawsze mamy doczynienia, gdy trafia do nowego miejsca - to jak odbieram miejsce i jakim ono naparawdę jest?

W danym przypadku, abstrahując od historii, chciałbym nie znając jej poczuć całą atmosferę tego co przeżyli żołnierze, broniący tego miejsca.

Niestety, człogi i parę ścian to za mało. Stworzenie atmosfery wymaga nie tyle środków, ile właściwej koncepcji, czego tu właśnie zabrakło.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, VanNaarek
Zrecenzowano: 13 maja 2018

Twierdza Brzeska , podstawowy punkt programu przy zwiedzaniu miasta. Wejście przez ogromną, rosyjską gwiazdę - pomnik, z głośników wydobywa się oryginalny komunika o początku wojny w 1941roku, (wg sowietów wtedy się zaczęła:), ogromne, monumentalne pomniki, wieczny ogień, czołgi - pomniki, na których można robić zdjęcia, różne armaty, karabiny, eksponaty, których można dotknąć, posiedzieć na nich, robą wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych, bez przewodnika co ważne można zwiedzać za darmo. )

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, Biznes-Polska