“Uczciwa korporacja.”
Dubai Taxi — recenzja

Dubai Taxi
Nr 5 wśród 44 Transport (Dubaj)
Informacje o atrakcji

Będąc na wakacjach w Dubaju był to nasz główny środek transportu. Opłata wstępna z lotniska to 25 AED, natomiast z każdego innego miejsca 5 AED. Reszta według licznika. Na transfer na lotnisko (w drodze powrotnej) umówiliśmy się pod hotelem z taksówkarzem - bez pośrednictwa hotelu, ponieważ ten oferował wyłącznie swój transfer w bardzo wysokich cenach. Mieliśmy obawy, że kierowca nie przyjedzie, a ponieważ była to godz 4 rano nie mielibyśmy żadnej innej alternatywy. Nasz kierowca nie mógł do nas przyjechać bo miał inny kurs ale przysłał swojego kolegę z korporacji za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Tym oto sposobem wszystko odbyło się zgodnie z planem. Jedynym minusem jest brak nawigacji GPS w taksówkach. Żaden z kierowców (pytaliśmy ok 10 )nie wiedział gdzie jest rezerwat przyrody Ras Al Khor oddalony ok 10km od centrum Dubaju i wtedy musieliśmy ostro kombinować aby kierowcy wytłumaczyć jak tam dojechać, ponieważ był to obowiązkowy punkt na naszej liście podczas wizyty w Dubaju.

Dziękujemy, JustynaMCkowiak
Filtrowanie

Zrecenzowano 15 czerwca 2018

Po Dubaju można poruszać się pieszo chociaż w wielu miejscach nie ma chodników, można metrem, można wynająć samochód (opcja chyba najtańsza jak masz zamiar dużo jeździć) ale najszybciej i najwygodniej taksówką. Dubaj to miasto taksówek. Jest ich bardzo dużo, podobno ok. 10 tysięcy. Jeździłem dużo po Dubaju taksówkami i muszę powiedzieć, że kierowcy w większości znają miasto i jeżdżą szybko i bardzo sprawnie. Odmienność w naliczaniu kasy. Nie za kilometr tylko czasowo. Tak, że jak was złapie gdzieś korek to rachunek może być wyższy. Możliwość płacenia kartą ale lepiej się upewnić przed podróżą. Wszystkie taksówki w Dubaju to oczywiście Toyoty.

1  Dziękujemy, Włodzimierz F
Zrecenzowano 23 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Jeśli się poruszać w Dubaju to tylko taxi. Jest ich mnóstwo i są tanie.trzeba wybierać żółte taxi z kolorowym dachem. Szybko tanio i sprawnie. Od metra do atrakcji turystycznych zawsze jest kawałek drogi a w upały to morderga. W większości taksówek można płacić kartą ale trzeba się pytać przed kursem o taka możliwość. Polecam zdecydowanie. Skraca czas i pełną wygoda.

Dziękujemy, Tomasz R
Zrecenzowano 20 lutego 2018

Trzeba zwrócić uwagę,żeby kierowca włączył licznik.Taxi tanie,bezpieczne ,z dużą sprawnością poruszają się po 14 pasach w Dubaju.

Dziękujemy, Dominika M
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 12 lutego 2018

W Dubaju jest jedna korporacja taksówkowa a samochody (przeważnie Toyoty )są w kolorze kremowym - tak jak w Niemczech .Główny operator ma samochody o dachach w kolorze czerwonym a jego licencjobiorcy mają dachy w kolorze zielonym , niebieskim , pomarańczowym i żółtym . Dla kobiet muzułmanek - dach różowy. Usługi są tanie i nie problemów z zamówieniem. . Płatność gotówką chyba ,że zamówimy Taxi czarno- białe (od niedawna ) i tu możemy zapłacić kartą . Ceny we wszystkich taksówkach są takie same . Kierowcy ubrani są w strój firmowy.

1  Dziękujemy, wrzosy

Dubai Taxi — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Dubaj, Emirate of Dubai

Byłeś(-aś) w Dubai Taxi? Podziel się wrażeniami!