Kotor

Zrecenzowano: 19 lipca 2019
Paula L
Białystok, Polska

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Droga ma 25 zakrętów 180 stopni. W wielu miejscach ledwo wystarcza miejsca żeby minęły się samochody, a za skrajem drogi przepaść. Emocje nie zapomniane podobnie jak widoki które oferuje nam w zamian. Po drodze można się zatrzymać na zdjęcie z widokiem na całą Zatokę Kotorską.

Dziękujemy, WIAaaaa
Zrecenzowano: 19 lipca 2019

Zjechaliśmy już prawie wszystkie serpentyny na kontynencie i muszę przyznać, że ta zapiera dech. Bywają oczywiście bardziej strome podjazdy, ale my zbłądziliśmy w ulicę prowadzącą do prywatnych posesji (skrót zaproponowany przez GPS) i to dopiero był wyczyn, wspinać się małą Toyotą Yaris na tak strome zakręcające ostrymi kątami uliczki. Brrr. Widoku chyba nie muszę reklamować, zdjęcia mówią same za siebie, a wiadomo, że w rzeczywistości widok jest sto razy lepszy, niż na fotografiach. To punkt obowiązkowy podróży po Czarnogórze <3

Dziękujemy, Paula L
Zrecenzowano: 23 grudnia 2018

Trudno określić, gdzie jest ten viewing point, bo według mnie jest ich cała masa wzdłuż całej drogi i nawet odważyłbym się użyć sformułowania, że cała droga jest jednym wielkim punktem widokowym. W maju było w miarę luźno i swobodnie, a przejrzystość powietrza idealna.
Mi tym razem (po raz pierwszy) udało się nie być kierowcą, no i chyba w najlepszym momencie... Wjeżdżałem już na różne górskie drogi o różnym stopniu trudności (Droga Trolli, Transalpina, Transfagaraszanka, sv Jure, itd.), ale żadna z nich nie oferowała tak spektakularnych widoków jak tutaj. Świetne i niezwykle fotogeniczne połączenie gór i morza, a właściwie ich wzajemne przenikanie się. Na podobne widoki można liczyć chyba tylko w Norwegii, ale tam zimniej... Może mój odbiór był spotęgowany tym, że mogłem się skupić na odbiorze bodźców, a nie na kierownicy i drodze, ale z pewnością polecam. Must see!!
Stopień trudności trasy oceniam na 6/10, bo mało było momentów, gdzie trzeba było przepuszczać jadących z naprzeciwka i pomimo wysokości i położenia przy sporych przepaściach, nie było stromizn powyżej 10%, nie było miejsc, gdzie nie dało rady "wziąć zakrętu na raz", nawet dużym kombi, a jeździłem już po takich drogach, gdzie "maluszkiem" zakręty musiałem brać na 3 albo 5, bo nie mógł się złamać i na jedynce ledwo ciągnął... (np. Masca na początku wieku, jeszcze przed przebudową).
Będąc na miejscu nie można tego odpuścić. Niemniej 6/10 oznacza, że kierowcy, którzy przeważnie wyciągają samochód w niedzielę do kościoła, niech o tym zapomną. Raz, że się niepotrzebnie zestresują i nic z tego powodu nie skorzystają, a dwa: będą tylko przeszkadzać innym kierowcom generując zbędne niebezpieczeństwa.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 28 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Jedna z atrakcji która dostarcza adrenaliny zwłaszcza kierującemu pojazdem. Dosyć wymagający odcinek trasy Kotor - Lovcen. Trasa momentami bardzo wąska. Czasami trzeba iść na ustępstwa i cofać się . Chyba nawet trudniejsza niż wjazd na przełęcz Passo di Stelvio w Alpach Włoskich ( polecam miłośnikom pięknych widoków ) Ale widok Kotoru i zatoki jest jednym z najbardziej spektakularnych w tym kraju i odważę się stwierdzić w całej Europie. Tam po prostu trzeba pojechać. Mała rada. W okresie letnim przy wysokich temperaturach warto zaplanować to w godzinach przedpołudniowych z uwagi na to , że po południu woda w Zatoce zaczyna parować i powietrze robi się mniej przejrzyste co wpływa na jakość zdjęć. Ja zjeżdżałem z góry w kierunku Kotoru więc o 12- tej w południe było super a godzinę poźniej w dolnej części zjazdu serpentynami powietrze zrobiło się,, lekko mleczne" i zdjęcia nie wyszły tak dobrze. Polecam miłośnikom wspaniałych widoków.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
2  Dziękujemy, tomasza372
Zrecenzowano: 26 września 2018

Podjazd szalonymi serpentynami wynagrodzi nam nieziemski widok na Zatokę Kotorską. Po drodze do parku narodowego Lovcen to pozycja niemal obowiązkowa.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2017
Dziękujemy, pudelosha