Piękne wnętrzne

Bardzo piękna wnętrze. Robi wrażenie. Podobały nam się ikony jak i całe wnętrze. Szkoda, że nie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 18 lipca 2019
barthezianka
Pierwszy zabytek

Zrecenzowano: 30 grudnia 2018
Grażyna B
Zabrze, Polska

Zrecenzowano: 18 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo piękna wnętrze. Robi wrażenie. Podobały nam się ikony jak i całe wnętrze. Szkoda, że nie trafiliśmy na mszę.
Miejsce warte polecenia.

Dziękujemy, barthezianka
Zrecenzowano: 30 grudnia 2018

Grekokatolicka Cerkiew Przemienienia Pańskiego to wspaniały zabytek stanowiący centralny punkt ulicy Krakowskiej. Trudno opisać jej piękno i majestat.Szczególnie zachwyca wspaniały ikonostas.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
1  Dziękujemy, Grażyna B
Zrecenzowano: 30 listopada 2018

Po wcześniejszych wizytach w kilku "klasycznych" kościołach katolickich Lwowa mieliśmy z synem już dość budowli sakralnych .. Wszystkie ciężkie. ciemne i przytłaczające. Już od wejścia do tej cerkwi czułem jakąś irracjonalną lekkość . Może przez te pastelowe błękity sklepień i ścian ? Jest to największa grekokatolicka [ czyli unicka ] cerkiew w mieście .Trzynawowa z jak zawsze "na bogato" złoconym ikonostasem zrobiła bardzo przyjazne wrażenie .Nie jest to wielki zabytek .Powstała na bazie zburzonego [ przez Austriaków ] w czasie Wiosny Ludów kościoła pw św.Trójcy .Otwarcie miało miejsce w 1898. Za komuny oczywiście podupadła , ale chyba w 1990 powtórnie wyświęcona i cieszy nie tylko moje oko .

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Sławomir D
Zrecenzowano: 29 października 2017

Cerkiew Przemienienia Pańskiego jest stosunkowo młoda...bowiem została zbudowana na ruinach kościoła ,który spłonął podczas bombardowań w czasie Wiosny Ludów.
Na zewnątrz bez wrażeń wizualnych natomiast w środku można się zachwycić ciekawym wnętrzem bogato zdobionym.Warto wejść choć na chwilę.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, mundigutierrez
Zrecenzowano: 26 czerwca 2017

Na zewnątrz świątynia nie robi takiego wrażenia, jak w środku. Bogato zdobione wnętrze, ikony, malownicze sklepienie i kopuła tworzą wspaniałą całość. Warto wybrać się też na mszę.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, Ryszard_Ochodzki