Lwów

Zrecenzowano: 30 grudnia 2018
Grażyna B
Zabrze, Polska

Zrecenzowano: 10 maja 2019

Budynek kościoła stoi w ciągu ulicznych kamienic. W przeszłości był kościołem jezuitów, a obecnie użytkowany jest jako kościół garnizonowy w obrządku greko-katolickiego. Wnętrze jego wskazuje na wyraźnie katolicką historię. Niestety w trakcie naszej wizyty we wnętrzu trwały roboty remontowe i rozstawione były rusztowania, co nie oddawało prawdziwego charakteru budowli. Wewnątrz ustawione były liczne tablice upamiętniające poległych żołnierzy w wojnie na wschodzie Ukrainy. To smutna rzeczywistość.
W obiekcie udostępnione do zwiedzania są podziemia kościoła. Wycieczka dodatkowo płatna. Niektóre korytarze oraz przejścia są bardzo niskie, co zmusza do chodzenia prawie "na czworakach". W sumie wycieczka dla szczególnych koneserów. Mnie nie zachwyciła.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, Wojtek_58
Zrecenzowano: 30 grudnia 2018

W czasie naszego pobytu we wnętrzu starego i pięknego kościoła rozstawione były rusztowania i trwały prace konserwatorskie, co przeszkadzało nieco w podziwianiu tego ogromnego budynku, ale najbardziej zachwyciła nas podziemna trasa pod kościołem oddana do użytku w zeszłym roku i dlatego brak o niej informacji w w starszych przewodnikach. Zdecydowanie polecamy.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Grażyna B
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2018

W kościele odbywają się msze po polsku. Można w nim spotkać potomków nielicznych obecnie w tym mieście Polaków. Kościół w pięknym stylu, bardzo przestrzenny i tłumnie odwiedzane.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, marcins421
Zrecenzowano: 23 czerwca 2018

Niezwykle piękny kościół, piękne freski, szczególnie na sklepieniach. Obiekt zadbany, jeden z bocznych ołtarzy w trakcie renowacji. Piękny witraż NMP. Jeden z piękniejszych obiektów sakralnych Lwowa.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Tadeusz S
Zrecenzowano: 5 stycznia 2018

Fantastyczna budowla sakralna, którą nie sposób pominąć podczas spacerów po Lwowie. Często w Kościele odbywają się koncerty. Zdecydowanie warto wybrać się i posłuchać - bardzo dobra akustyka, nagłośnienie i wykonanie;)

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2017
Dziękujemy, sokrowisie