Piękny architektura - marne wykorzystanie

Zrecenzowano: 4 marca 2019
Tomasz_Krakow
Kraków, Polska

Zrecenzowano: 9 maja 2019

Do pałacu Potockich można dojść od strony pomnika Mickiewicza, na zachód ulicą Kopernika. Już sama brama wjazdowa robi duże wrażenie, potęgując oczekiwania tego co można będzie zobaczyć dalej. Front pałacu robi duże wrażenie. Iście magnacka siedziba. Symetryczny dwuskrzydłowy budynek z centralnie ulokowanym wejściem głównym, do którego podchodzi łukowaty podjazd. Imponujące wnętrza na parterze w formie przechodnich wielkich pokoi. Piękna panorama. Niestety Pałac to tylko piękna architektura. Obecnie znajduje się w nim galeria wątpliwej sztuki na parterze i galeria obrazów na piętrze. Klatka schodowa jeszcze przypomina czasy dawnej świetności, niestety pomieszczenia na piętrze są już raczej w stylu późnego socjalizmu. Białe ściany i mocno zużyta klepka podłogowa. Chodząc po pomieszczeniach pałacu starałem się nie dostrzegać obecnej jego funkcji, lecz starałem się wyobrazić sobie jak mógł wyglądać w swoich najlepszych czasach. Podsumowując jednak, warto tu zajrzeć. Mimo wszystko plusy przeważają.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
2  Dziękujemy, Wojtek_58
Zrecenzowano: 4 marca 2019

Niestety na miejsce dotarłem późnym wieczorem więc nie mogłem wejść do środka. W nocy pałac jest średnio oświetlony. Myślę, że można było by to poprawić by podkreślić urok tego miejsca.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, Tomasz_Krakow
Zrecenzowano: 3 marca 2019

Obowiązkowy punkt programu dla odwiedzających Lwów! Piękne wnętrza, obrazy i klimat. Naprawdę warto odwiedzić Pałac Potockich, zwiedzanie nie zajmie dłużej niż godzinę, w sam raz na niepogodę lub przed podróżą na lotnisko!

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, MichalJRa
Zrecenzowano: 30 stycznia 2019

Pałac Potockich w Lwowie trzeba zobaczyć to nasza historia zachował się w bardzo dobrym stanie bardzo miło wspominam zwiedzanie polecam

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, Dariusz M
Zrecenzowano: 29 grudnia 2018

Pałac zamieniony jest na muzeum a w galeria obrazów znakomitych malarzy różnych epok. Warto obejrzec. Bilet wstepu tylko 30 hrywien (0k 4,20zł)

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
2  Dziękujemy, EFA1944