Koniecznie

Wejście na mury chodź kosztowne bo 200 kun bardzo polecam, fajne widoki wydaje mi się ze jest to... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
artursorensen
Woźniki, Polska
Mury

Obowiązkowa część wycieczki po Dubrowniku, piękne widoki z murów otaczających starówkę, tylko cena... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
pablito_gusz
Przeczytaj wszystkie recenzje (23 230)

Zrecenzowano: 3 września 2019

Kawał historii w doskonałym opakowaniu. W lecie wielkie tłumy ale mimo wszystko warto je zobaczyć. Może dokuczać wysoka temperatura.

Dziękujemy, Piotr C
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Widoki przepiękne ale żar lejący się z nieba odbiera dużą część przyjemności z ich oglądania. Dodam że zwiedzanie rozpoczęliśmy około dziewiątej rano. Bilety kosztują 200kn, żeby studenci mogli mieć zniżki to potrzebna jest określona legitymacja, chyba jakaś międzynarodowa. Inne nie są honorowane. Zwiedzających sporo, ale wszystko idzie płynnie. Zaparkowaliśmy samochód na wzgórzu srd, a na dół można zejść lub zjechać kolejką. Zejście łatwe i przepiękne widoki na mury i Dubrownik. Kolejką czynna dopiero od 9. Warto jednak wybrać tą opcję. Po około dwugodzinnym spacerze po murach w pełnym słońcu nie wiele siły zostało na resztę. Dlatego też ci mniej wytrzymali powinni planować zwiedzanie na dwa dni, lub inną porą roku, bo naprawdę szkoda nie obejrzeć tego co można zobaczyć.

1  Dziękujemy, Ewa D
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Warto było wejść i przejść całą długość murów mimo żaru lejącego się z nieba. Widoki nieziemskie, zarówno na Stare Miasto, jak i na morze oraz wyspy. Nie da się opisać, trzeba wejść i samemu przeżyć. Kolejki były na początku muru z tym trzeba się liczyć, ale wszystko idzie sprawnie i można rozkoszować się panorama miasta.

Dziękujemy, Katarzynkaaaa1
Zrecenzowano: 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Wizytę w Dubrownik i zaczęliśmy od przechadzanie a się głównymi ulicami starego miasta. Masa ludzi!. Przeszliśmy na mniejsze boczne już było przyjemniej szczególnie przy ich schodowym charakterze. Ale dopiero wejście na mury pozwoliło dojrzeć prawdziwy urok miasta. Zdecydowanie warte tych pieniędzy za bilety. Pozycja obowiązkowa.na murach dostępne 3 - 4 punkty gastronomiczne więc przy upale można doposażyć się w picie lub lody.

Dziękujemy, 40karoll
Zrecenzowano: 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Będąc w Dubrovniku mury to punkt obowiązkowy! W upalne dni może być ciężko więc warto się zaopatrzyć w butelkę wody i nakrycie głowy. Koszt wejścia na mury to chyba 200 kun, my tam weszliśmy dzięki Dubrovnik Card. Wiele osób straszy przed kolejkami które się tworzą przy wejściu na mury, jak my byliśmy to kolejek nie było żadnych a cały obchód po murach szedł bardzo sprawnie (środek lipca). Można tam zrobić fantastyczne zdjęcia z widokiem na Dubrovnik.

Dziękujemy, marcink998