“Trzeba zobaczyć”

Pałac Dioklecjana w Splicie
Nr 4 wśród 121 atrakcji (Split)
Zrecenzowano 8 sierpnia 2018

Bardzo ciekawe miejsce, warte odwiedzenia.
Polecam też zwiedzenie wnętrza katedry, która kiedyś była mauzoleum. Można wejść na wieżę, ale w sezonie kolejka baaardzo długa.

Dziękujemy, Ala G
Filtrowanie

Zrecenzowano 3 sierpnia 2018

Atrakcja na siłę ? Hmm można by tak pomyśleć na I-szy rzut oka. historycznie ujmując: jest to rezydencja zbudowana przez cesarza Dioklecjana (III i IV) wieku jako willa, w której miał zamiar osiąść po zamierzonej na 305 r. abdykacji. Obecnie jest to seria lepiej lub gorzej (szczególnie po zniszczeniach wojny domowej 1991-95) zachowanych murów na planie ośmioboku wraz z wieżami w których niegdyś żyli mieszkańcy miasta. Zwiedzanie ograniczone jest do przejścia nawet podziemnego trasy (targ różności - wejście od strony portu) do centrum w którym znajduje się katedra główna z wieżą zegarową. Możliwe jest płatne zwiedzanie wieży z ciekawymi widokami ze szczytu na Split (chodź ze względu na słabe zabezpieczenia schodów metalowych NIE POLECAM rodzicom z małymi dziećmi, ja się wróciłem ze zględu na ażurowe schody słabo zabezpieczone po bokach_ oraz osobom z klaustrofobią ze wzgl na wąska, krętą klatkę schodową). Ci którzy dotrą na górę z pewnością zafascynuje widok na Split z chyba najwyższego punktu w okolicach portu. Możliwe jest również zwiedzanie katedry również osobno płatne. Generalnie centrum starego miasta to Pałac Dioklecjana więc nie sposób go minąć. Polecam czy nie - to trzeba zobaczyć bo więcej to tylko wycieczki z portu :-) Split nie zawali nas atrakcjami niestety

Dziękujemy, Sirk99
Zrecenzowano 28 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Wspaniały kompleks rzymski. Bardzo ciekawy u dobrze utrzymany zabytek. Spory tłum ale kolejek brak. Wstęp jest bezpłatny.

Dziękujemy, kami242
Zrecenzowano 22 lipca 2018

Przepiękne miejsce, gdzie można odczuć starożytny klimat dzięki zachowanym, zabytkowym budowlom. Polecam zwiedzanie tego miejsca.

Dziękujemy, Joanna Z
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 27 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam, przepiękny pałac, a w gorące dni daje ochłodzenie :-)
Bardzo interesujące krótkie występy artystyczne.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, 891martao

Pałac Dioklecjana w Splicie — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Split, Split-Dalmatia County

Split, Split-Dalmatia County

Byłeś(-aś) w Pałac Dioklecjana w Splicie? Podziel się wrażeniami!