“Obowiązkowy punkt w trakcie wycieczki do Macedonii 😊”
Lake Matka — recenzja

Lake Matka
Nr 1 wśród 96 atrakcji (Skopje)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 25 września 2017 z urządzeń przenośnych

Jeśli jesteś w Macedonii, koniecznie musisz zobaczyć to miejsce! Polecam wycieczkę łódka po kanionie i obejrzenie jaskini dla bardziej aktywnych jest opcja wypożyczenia kajaka

Dziękujemy, Patrycja K
Filtrowanie

Zrecenzowano 21 września 2017

Bez rewelacji... fajne miejsce jednakże jechałem do niego specjalnie i trochę sie zawiodłem. Jeżeli ktoś nie widział kanionów warto w przeciwnym przypadku lepiej odpiscic

Dziękujemy, Marcin_Torx
Zrecenzowano 16 września 2017 z urządzeń przenośnych

Trzeba przyznać że kanion robi ogromne wrażenie. Zalecam też wypożyczenie kajaków zamiast wyprawy łódką - znacznie bardziej satysfakcjonujące, chociaż warto wziąć coś na przebranie, bo przy wyjściu z kajaków będzie dość mokro. Opcjonalnie można też przejść się specjalnie przygotowanymi ścieżkami na skraju skał, czy też zjeść coś w restauracji obok tamy. Choć ceny w porównaniu do Skopje są znacznie wyższe. Czasem problematyczny dojazd, w tym momencie przez remont drogi prowadzącej do kanionu, nie jeżdżą autobusy miejskie, i trzeba poświęcić godzinę na spacer od przystanku do Matki... ale warto.

A, dla zainteresowanych - linie autobusowe 60 oraz 12P

Dziękujemy, Marcin P
Zrecenzowano 31 sierpnia 2017

Warto poświęcić kilka godzin na odwiedzenie tego miejsca. Kanion można zwiedzać pieszo, na łódce lub kajakiem. 2 godzinne zwiedzanie łódką kosztuje 400 dinarów (6,5 EURO). Jednak widoki są niezapomniane. Na końcu trasy zwiedza się jaskinię. warto zabrać ze sobą pustą butelkę bo trasa wycieczki przebiega przebiega przez strefę źródeł gdzie można nabrać krystalicznie czystej wody wg przewodnika nadaje się do picia. Parkowanie przy Kanionie bezpłatne.

Dziękujemy, MirPawlow
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 29 sierpnia 2017

Kanion Matka to punkt obowiązkowy dla wszystkich odwiedzających Skopje. Dojazd pozostawia wiele do życzenia ale samochodem można podjechać pod samą zaporę. Poza pieszą ścieżką wzdłuż kanionu jest oferta wypożyczenia kajaka lub około godzinna wycieczka łodzią z przesympatycznym przewodnikiem :) Koszt 400 denarów za osobę. Łódź podpływa pod wejście do jaskini (!!!), gdzie spotkać można polskich odkrywców podwodnych jaskiń - no tak docieramy wszędzie ;) Z ciekawostek dzień przed naszą wizytą nasz rodak zszedł w podwodnej jaskini na głębokość ok.250m i tym samym pobił rekord wynoszący tam ok.100m. Brawa!!!
Kanion jest miejscem gdzie często i gęsto młode pary przyjeżdżają na sesje zdjęciowe. Mieliśmy okazję spotkać dwie, z czego jedna z obstawą kilku samochodów z albańskimi flagami i dość bojowymi minami :)

Dziękujemy, Beata K

Lake Matka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Lake Matka? Podziel się wrażeniami!