Giza
Warto zobaczyć

Kompleks piramid w Gizie zdecydowanie jest wart obejrzenia. Jest to atrakcja której nie zapomnicie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
mikezelizy
Konin, Polska
Naprawdę warto !

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019
Dariusz M
Gdynia, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (7 488)

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

To naprawdę warto zobaczyć na własne oczy ! Wybrałem się z biurem Skarb Travel z Hurghady (5 godz. autokarem w jedną stronę, odbiór z hotelu). W programie Muzeum Egipskie i piramidy. Obie atrakcje robię wrażenie. Jako opcję warto zobaczyć panoramę piramid do której można a nawet trzeba dotrzeć na grzbiecie wielbłąda - 10$. Nie polecam bryczek .... strasznie męczą konie, aż żal patrzeć. Konieczne nakrycie głowy i dużo wody. Pamiątki na okolicznych straganach - chińszczyzna. Wejście do piramidy Cheopsa nie warte, sam przewodnik odradzał.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Dariusz M
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Niesamowite jest widzieć jedną z pierwszych piramid w historii. Jednak było bardzo gorąco i mało cienia, więc weź kapelusz

Dziękujemy, Piterskalab
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Piramidy w Gizie robią naprawdę wrażenie. Można zrobić cudne fotki. Oczywiście należy uważać na wszędzie obecnych beduinów którzy chcą za wszelką cenę zarobić na turystach. Odradzam wycieczki powozami konnymi. Sam widziałem jak konie padają tam z upałów. Są wychudzone i widać że najważniejsza jest dla nich kasa. Nie należy też dawać im aparatu lub telefonu żeby zrobili zdjęcie gdyż kosztuje to potem nie małe pieniądze żeby odzyskać sprzęt. Jednak samą wizytę polecam w 100%.
Jeśli chodzi o wejście do piramidy to my byliśmy w najmniejszej, środkowej znajdującej się obok piramidy Cheopsa. Wejście było darmowe a tunel ma około 9 metrów długości. W środku oczywiście sarkofagów już nie ma. Za to panuje tam niesamowity upał więc przebywaliśmy tam około minutę i już byliśmy przemoczeni.
W środku generalnie same ściany kamienne bez żadnych malowideł.

1  Dziękujemy, Sebastian M
Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Piramidy ciekawe, lecz niekoniecznie polecam wejście do piramidy Cheopsa: wąsko, duszno i niewiele do zobaczenia. Wstępnie jest wart tych pieniędzy. Pod piramidami mnóstwo lokalnych „pomocników” chcących pomoc przy zrobieniu zdjęcia. Wszystko za pieniądze. Jest to bardzo uciążliwe. Najładniejszy widok jest w punkcie widokowym, gdzie widząc wszystkie 3 piramidy.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, AgaBluszcz
Zrecenzowano: 5 maja 2019

wstęp do tej piramidy był płatny dodatkowo 20$ za osobę. Ogólnie bardzo zaniedbane :( serce boli, ponoć mają zajść tam zmiany ponieważ tzw zarządca w tym roku się mienia. Dużo nagabywaczy i naciągaczy. Wrażenia niesamowite

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, korneliazielinska