Miejsce ważne dla historii Świata.

Efez jest bardzo istotnym, antycznym miastem dla wielu i dla historii Świata. Ogromne, dobrze... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Darek058
Nowy Dwor Mazowiecki, Poland
Polecam późnym popołudniem / Visit late afternoon

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019
luizanna123
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (9 508)

Zrecenzowano: 14 września 2019

Aż żal że zostało tak niedużo.Idąc pozostałościami ulic zastanawiałam się (bo trwają prace wykopaliskowe) czy warto by było odbudować ile się da czy zostawić tak jak jest ?

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, barbara n
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawe miejsce. Polecam wybrać się tam późnym popołudniem kiedy jest więcej cienia. / Interesting place. Visit late afternoon to get some shadow.

Dziękujemy, luizanna123
Zrecenzowano: 4 lipca 2019

Wspaniale zachowane antyczne miasto. Obowiązkowa wycieczka fakultatywna.
Warto znaleźć porządnego przewodnika, bo w innym wypadku zostaje czytanie tabliczek.
Do zobaczenia droga Kurletów, łuk Hadriana, odeon i oczywiście biblioteka Celsusa.
W niedalekiej okolicy znajduje się ostatnia kolumna ze świątyni Artemidy - jednego z 7 cudów świata. Niestety nie wszystkie wycieczki tam docierają.

Dziękujemy, Paweł D
Zrecenzowano: 3 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Świetnie zachowane antyczne miasto. Naprawdę godne polecenia do zwiedzania. Sporo bardzo dobrze zachowanych kolumn, fragmentów budowli jak i całych budynków. Dobrze zorganizowane k oznakowane trasy zwiedzania. Wstęp 70TL są osobę.

Dziękujemy, tomekj489
Zrecenzowano: 15 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Mily przerywnik chodz dla.lubiacych wysokie temperatury miejsce.Same ruiny bardzo klimatyczne. Polecam biura podrozy miejscowe za polowe ceny i z polskim jezykiem nie ma sensu przrplacac .

1  Dziękujemy, dariuszk503