“warto”
Antyczne Miasto Efez — recenzja

Antyczne Miasto Efez
Nr 1 wśród 57 atrakcji (Selcuk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 15 października 2015

Witam , byliśmy na wycieczce przy okazji pobytu w Turcji jak najbardziej polecam to miejsce .Jest co ogladac i wycieczka jest milo wspominana , przepiękne zabytki warte zobaczenia.

Dziękujemy, Bogdan F
Napisz recenzję

Zrecenzowano 1 października 2015

Polecam wycieczkę do Efezu. Wszystkie zabytki tam są super zachowane. Byliśmy na wycieczce z biurem podróży Itaka. Przewodnik super opowiadał, wiele ciekawostek. Byliśmy w lipcu, więc było strasznie gorąco, daleko do toalet i po wodę, więc lepiej kupić przed wejściem!!

Dziękujemy, Karol P
Zrecenzowano 30 września 2015

Bardzo dobrze zachowane ruiny starożytnego miasta.Będąc tu można aż poczuć atmosferę tamtych czasów i wyobrazić sobie jak to kiedyś wyglądało. Nie można po prostu być w Turcji i nie odwiedzić tego miejsca. To fantastyczne i niezapomniane przeżycie. Ruiny imponują swą wielkością. Do tego bardzo polecam zobaczyć je z polską przewodniczką z Tui panią Natalią. Jest bardzo miła i kompetentna. Posiada ogromną wiedzę o tym miejscu, jak i o samej Turcji.
Niestety wycieczka jest dość męcząca, bo tępo zwiedzania jest dość szybkie (musi takie być, żeby ze wszystkim zdążyć), a temperatura mocno doskwiera. Wszystko zwiedza się cały czas w pełnym słońcu, ponieważ o cień wyjątkowo tam trudno. Dlatego koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę, okulary przeciwsłoneczne i jakieś nakrycie głowy. Inaczej o udar bardzo łatwo!
Mimo wszystko z pewnością warto odwiedzić to przepiękne miejsce. Zwiedzać jest co!

Dziękujemy, Anna P
Zrecenzowano 16 września 2015

Jedno z piękniejszych starożytnych miast jakie widziałam - nie trzeba wszystkiego sobie wyobrażać na podstawie jednego kamienia tylko faktycznie dobrze zachowane ruiny.

Dziękujemy, Sylwia G
Zrecenzowano 8 września 2015

Starożytny Efez jest absolutnym hitem Turcji Egejskiej. Wrażenia niesamowite! Trzeba koniecznie zabezpieczyć się w wodę ;)

1  Dziękujemy, Justyna I

Antyczne Miasto Efez — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Antyczne Miasto Efez? Podziel się wrażeniami!