“Ruiny jak z baśni”
Antyczne Miasto Efez — recenzja

Antyczne Miasto Efez
Nr 1 wśród 57 atrakcji (Selcuk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 30 września 2015

Bardzo dobrze zachowane ruiny starożytnego miasta.Będąc tu można aż poczuć atmosferę tamtych czasów i wyobrazić sobie jak to kiedyś wyglądało. Nie można po prostu być w Turcji i nie odwiedzić tego miejsca. To fantastyczne i niezapomniane przeżycie. Ruiny imponują swą wielkością. Do tego bardzo polecam zobaczyć je z polską przewodniczką z Tui panią Natalią. Jest bardzo miła i kompetentna. Posiada ogromną wiedzę o tym miejscu, jak i o samej Turcji.
Niestety wycieczka jest dość męcząca, bo tępo zwiedzania jest dość szybkie (musi takie być, żeby ze wszystkim zdążyć), a temperatura mocno doskwiera. Wszystko zwiedza się cały czas w pełnym słońcu, ponieważ o cień wyjątkowo tam trudno. Dlatego koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę, okulary przeciwsłoneczne i jakieś nakrycie głowy. Inaczej o udar bardzo łatwo!
Mimo wszystko z pewnością warto odwiedzić to przepiękne miejsce. Zwiedzać jest co!

Dziękujemy, Anna P

Zrecenzowano 16 września 2015

Jedno z piękniejszych starożytnych miast jakie widziałam - nie trzeba wszystkiego sobie wyobrażać na podstawie jednego kamienia tylko faktycznie dobrze zachowane ruiny.

Dziękujemy, Sylwia G
Zrecenzowano 8 września 2015

Starożytny Efez jest absolutnym hitem Turcji Egejskiej. Wrażenia niesamowite! Trzeba koniecznie zabezpieczyć się w wodę ;)

1  Dziękujemy, Justyna I
Zrecenzowano 16 sierpnia 2015

Fantastyczne miejsce. Pod ogromnym wrazeniem wychodzi chyba kazdy z tego miejsca. Niestety bardzo meczaca wycieczka poniewaz dwie godziny w pelnym sloncu daja sie we znaki. Obowiazkowo nakrycie glowy i woda do picia a wrazenie beda niesamowite

Dziękujemy, AmadeusKRK
Zrecenzowano 14 sierpnia 2015

Efez szczerze polecam .Jest rzeczywiście wart zobaczenia. Szczególnie biblioteka Celsjusza i amfiteatr - największy w Turcji starożytny teatr na 25 tys. widzów, gdzie swoje kazania wygłaszał św. Paweł robią wrażenie. Polecam wycieczkę z przewodnikiem, który opowie nam o miejscach, które oglądamy. Planując wycieczkę musimy pamiętać, że w Efezie jest około 10 stopni więcej niż podawane jest w prognozach, ponieważ marmur nagrzewa się oddając ciepło. Ważne jest zabranie ze sobą wody i nakrycia głowy ( bądź kupienia na straganach przed wejściem). Warto też zakupić wycieczkę z lokalnym biurem- wychodzi taniej. My płaciliśmy 35 euro łącznie z obiadem, dojazdem biletami i przewodnikiem.

1  Dziękujemy, dorota h

Antyczne Miasto Efez — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Antyczne Miasto Efez? Podziel się wrażeniami!