“Must have!”
Antyczne Miasto Efez — recenzja

Antyczne Miasto Efez
Nr 1 wśród 56 atrakcji (Selcuk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 8 września 2015

Starożytny Efez jest absolutnym hitem Turcji Egejskiej. Wrażenia niesamowite! Trzeba koniecznie zabezpieczyć się w wodę ;)

1  Dziękujemy, Justyna I
Napisz recenzję
Antyczne Miasto Efez — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 16 sierpnia 2015

Fantastyczne miejsce. Pod ogromnym wrazeniem wychodzi chyba kazdy z tego miejsca. Niestety bardzo meczaca wycieczka poniewaz dwie godziny w pelnym sloncu daja sie we znaki. Obowiazkowo nakrycie glowy i woda do picia a wrazenie beda niesamowite

Dziękujemy, AmadeusKRK
Zrecenzowano 14 sierpnia 2015

Efez szczerze polecam .Jest rzeczywiście wart zobaczenia. Szczególnie biblioteka Celsjusza i amfiteatr - największy w Turcji starożytny teatr na 25 tys. widzów, gdzie swoje kazania wygłaszał św. Paweł robią wrażenie. Polecam wycieczkę z przewodnikiem, który opowie nam o miejscach, które oglądamy. Planując wycieczkę musimy pamiętać, że w Efezie jest około 10 stopni więcej niż podawane jest w prognozach, ponieważ marmur nagrzewa się oddając ciepło. Ważne jest zabranie ze sobą wody i nakrycia głowy ( bądź kupienia na straganach przed wejściem). Warto też zakupić wycieczkę z lokalnym biurem- wychodzi taniej. My płaciliśmy 35 euro łącznie z obiadem, dojazdem biletami i przewodnikiem.

1  Dziękujemy, dorota h
Zrecenzowano 3 sierpnia 2015

Efez to w całości ruiny antycznego miasta. Ogromne wrażenie robi amfiteatr i biblioteka - pozostałe atrakcje bez dobrego przewodnika nie mają znaczenia

Dziękujemy, Olga F
Zrecenzowano 21 lipca 2015

Wielki obszar starożytnego miasta, w stosunku do innych miejsc bardzo dobrze zachowany. Wstęp płatny, dość drogo jak na Turcję

Dziękujemy, sidobelu

Antyczne Miasto Efez — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Antyczne Miasto Efez? Podziel się wrażeniami!